Cift muhurlu app plakaya ceza yedim

jetxjet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi aksamlar
Gecen gun cift muhurlu app plakaya ceza yedim.memur bu plakanin her yeri muhurde olsa bunlar yasak dedi ve ceza kesti.
bilgisi olan arkadas var mi acaba yardimci olabilecek.

Tnrylsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cift muhurlu app plakaya ceza yedim

bende cam filminden arabayı bağlattım yapıcak hiç bişey yok valla işlerine nasıl geliyosa

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Plaka kanunu ile ilgili temel esaslar madde 53 de belirtilmiş. Maddeyi olduğu gibi aşağıya ekledim.

Tescil Plakaları
Nitelik ve Ölçüleri
Madde 53- Tescil plakalarının niteliklerine ve ölçülerine ait esaslar aşağıda gösterilmiştir. (Tablo 1, 2, 3, 4)
a) Nitelikleri Tescil plakaları, 0.97 mm. kalınlığında DIN 1745 standardına uygun AL 99,5 F11 1/2 sertlikte, gerilme kuvveti 100-150 N/mm2, 0.2% akıcılık sınırı, en az 90 N/mm2, uzama direnci en az %6 (a 10) standardında dikdörtgen biçiminde alüminyumdan yapılır. Harf ve rakamlar ile plaka kenarları preste en az 1, en çok 3 milimetre kabartılır ve köşeleri 1 santimetre yarıçapla yuvarlatılır. Plaka kenarları (bordürü) genişliği 5 milimetre olur. Geçici plakalardan gümrük plakaları ile 6 güne kadar verilen plakalar, plastik veya karton kağıttan yapılabilir. Bunların üzerinde ayrıca sol üst köşeden sağ alt köşeye doğru 2 santimetre genişlikte beyaz renkli bir bant bulunur.

APP plakayı mühürletmenin ceza yazılmaması konusunda hiçbir esprisi yoktur.

APP plakalar yukarıda bahsedilen standartlara uygun olmadığından cezai işlem uygulanması yada uygulanmaması tamamen trafik memurlarının insiyatifinde olup, mühürlü olması kanunlara uygun olduğunu göstermez.

Bana kalırsa bu konuda hiçbir itirazda bulunmayın, cezanızı ödeyin.

Benim plakam mühürlüydü deyip itirazda bulunmak isterseniz hem sizin hemde APP plakayı kanunsuz bir şekilde mühürleyen kişilerin başı daha çok ağrıyacaktır.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert Kardeşim bilgilendirme için teşekkürler İyi bir bilgi daha öğrenmiş oldum

jetxjet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilgi icin tsk ederim fakat tam olarak ne demek istedigini soyler misin Mert.

Neyine uymuyor app plaka anlayamadim

jetxjet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tnrylsl link' Alıntı:
bende cam filminden arabayı bağlattım yapıcak hiç bişey yok valla işlerine nasıl geliyosa

Cam filmi yasak olabilir dogru da plakanin muhurlusu nasil ceza kesilir aciklamasi yok

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

jetxjet link' Alıntı:
Bilgi icin tsk ederim fakat tam olarak ne demek istedigini soyler misin Mert.

Neyine uymuyor app plaka anlayamadim

Şöyle izah edeyim

App plakalar gerilme kuvveti, akıcılık sınırı, uzama direnci gibi mevzuatlara uygun imal edilmez.

Ayrıca harflerin kalınlığı ve aralarındaki boşluklarda ilgili mevzuata uygun değildir.

Bu gibi nedenlerden dolayı plakanın mühürlü olması kanunlara uygun olduğunu göstermez.

Mühürlü APP plakalarada cezai işlem yapılabilir.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

jetxjet link' Alıntı:
Iyi aksamlar
Gecen gun cift muhurlu app plakaya ceza yedim.memur bu plakanin her yeri muhurde olsa bunlar yasak dedi ve ceza kesti.
bilgisi olan arkadas var mi acaba yardimci olabilecek.

geçmiş olsun

jetxjet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sevgili Mert bu konuda ki ufacik bilgimi ben acikliyayim.
Ilk oncelikle app plakalar emniyetin kendi bastigi plakalardan cok daha kaliteli ve dayaniklidir.
eger iyi bir yerde yapildiysa omur boyu garantili ve boyasi dokulme renk atma gibi bir durumu olmaz fakat bu konu emniyetin plakalarinda boyle degil.
son olarak ebat konusunda istanbula fazla uzak olmayan bursa ornegini vereyim.bursa da cikan tum plakalar emniyet tarafindan demek istiyorum,bizim burada app diye tabir ettigimiz cinste cikmakta/basilmaktadir.eger forumfa bursalilar varsa daha iyi resimli aciklama yapabilirler.baska illerdede boyle olma ihtimali yuksek.istanbuldaki 16 plakalara dikkat edersen cogu bizim para verip app bastirdigimiz tarzdadir.

ozet olarak milim kalinlik boya maddesi falan bunu olctude mi polis ceza kesme yetkisini kendinde buluyor hersey kuralina uygun demek istedigim bu.

MeRt link' Alıntı:
Şöyle izah edeyim

App plakalar gerilme kuvveti, akıcılık sınırı, uzama direnci gibi mevzuatlara uygun imal edilmez.

Ayrıca harflerin kalınlığı ve aralarındaki boşluklarda ilgili mevzuata uygun değildir.

Bu gibi nedenlerden dolayı plakanın mühürlü olması kanunlara uygun olduğunu göstermez.

Mühürlü APP plakalarada cezai işlem yapılabilir.