çift kilit sistemini mutlaka kullanın !!!

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Immobilizer dan bahsediyoruz sanırım bende kumanda yok ama kilitlerken 2 kere ceviriyorum birde bu immobilizer motoru kilitliyor demişlerdi doğru mu?

harose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır immobilizer değil opellerin kilitlenme mekanizması iki aşamalı uzaktan kumandaya basıp kilitledikten sonra bir daha basarak içeridende açılmasını engelleyebiliyor

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Immobilizer dan bahsediyoruz sanırım bende kumanda yok ama kilitlerken 2 kere ceviriyorum birde bu immobilizer motoru kilitliyor demişlerdi doğru mu?

çift kilit mekanizmasının immobilizer ile bi alakası yok. çift kilit sadece kapıların içeriden açılmamasını sağlar. yani bu mekanizmayı aktif hale getirdiğinizde camı kırıp içerideki kilit düğmelerini kaldırsanız bile kapıları açamazsınız. immobilizer ise anahtarı kontağa yerleştirdiğinizde anahtar içerisinde bulunan çipin ( ki anahtarın içini açtığınızda görebilirsiniz kumanda bölümü ile çipin oldugu kısım farklıdır ) araç tarafından okunarak aracın çalışmasını sağlayan bir sistemdir.

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aklıma bu arada bir soru gelsi;
bende yeni astra var, yeni astrada, hiçbir kapıda hırsızın ulaşıp, kaldırıpta kapıyı açacak kilit sistemi yok.
fakat göğüste kapıları içeriden kilitlemeye yarayan bir düğme var(kapılar kilitlenince ince kırmızı yanan düğme)
çift kilit sistemi yeni astrada da var mı?
yoksa hırsız bu düğmeye ulaştığı takdirde tek tuşla bütüm kaplar ve bagaj açılıyor.
ayrıca enjoy sport modeli var bende alarm sistemi de yok.
cevapları merakla bekliyorum. umarım soru ile hırsızlara yardımcı olmam :)

bu soruma hala yanıt alamadım..

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aklıma bu arada bir soru gelsi;
bende yeni astra var, yeni astrada, hiçbir kapıda hırsızın ulaşıp, kaldırıpta kapıyı açacak kilit sistemi yok.
fakat göğüste kapıları içeriden kilitlemeye yarayan bir düğme var(kapılar kilitlenince ince kırmızı yanan düğme)
çift kilit sistemi yeni astrada da var mı?
yoksa hırsız bu düğmeye ulaştığı takdirde tek tuşla bütüm kaplar ve bagaj açılıyor.
ayrıca enjoy sport modeli var bende alarm sistemi de yok.
cevapları merakla bekliyorum. umarım soru ile hırsızlara yardımcı olmam :)

1 öyle hırısızn ulaşıp kaldırma gibi bir işi yok camı kırıp giriyor merak etmeyin...
ayrıca ben çilingirim sizin görmediğiniz 20 yerden hiçbirşekilde zarar vermeden acılabilir aracınız...
gögüsteki içerden kapılar acılmasın diye koyulan bir düme bir nevi cocuk kilidi.
bütün otolarda vardır nerdeyse çift kilit sistemi.
ayrıca hırsız arabanın içine girdikten sonra kapıyı acsa ne yaza alacagını alır gider.
evet alarm sisteminiz yok.

hırsızlar dediğim gibi teknik şeylerle ilgilenmez.camınızı kırıp teypi söker alır gider...
yada çantanızı...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgi için saol geçmiş olsun

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sol on cami patlatarak girmislerdi. kapiyi ikili kilitlemistim. dolayisi ile arabanin icini soymak isteyen hirsizlar icin ikili sistemin cok da caydiriciligi yok.

astradriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu kilit sistemi ile açılmışken benim araç yeni astra ve araç hareket ederken kapıları kilitlemiyor.Yani orta konsoldaki kilit tuşuna basmadan 100 km hızda bile kapılar kilitlenmiyor.Oysaki 30 km yi geçince kilitlemesi gerektiğini yazıyor el kitabında.acaba bi ayarı varmı bu olayın.

utkucan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, benim de vectra gls 20i aracım var. Aracımı yeni aldım ve üzerinde sonradan takılmış alarm sistemi ve bunun bir kumandası var. Kapı açma ve kilitleme işlemini bu alarm kumandasından gerçekleştiriyorum.

Yazılarınızı okuduktan sonra ben de bir kaç deneme yaptım ama herhalde başarılı olamadım. Alarm kumandasından kapıları kilitledikten sonra 5 saniye içinde tekrar kapatma butonuna tıkladım ama bir değişiklik olmadı. Acaba yanlış bir işlemmi yapıyorum yoksa çift kilitleme devreye giriyor ve ben mi farketmiyorum. Bu işi adım adım uygulamasını ve kontrolünü kısaca anlatırsanız çok sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.