çift kapi kilitlemeyle otomatik cam kapatma

doncorleone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bunu aracıma uyguladım..anlatan arkadaslardan allah razı olsun..insallah ilerde akü de sıkıntı cıkarmaz..simdilik sorunsuz calısıyor

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alp murat ankaraya gittinmi yaw merak ettim valla. olmadı bende kıbrısa gideyim çok övüyolar devre bahane gazino lar şahaneymiş.

arsulo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracıma bağladım. Gayet güzel çalışıyor.
Resim çekmiştim ama eklemeyi başaramadım.
Bende çift kilitleme motorundan gelen kablolar SİYAH/MAVİ ve SİYAH/KIRMIZI renkte. Doğrulamak için ilk önce topluiğneyi bu kablolara sapladım ve Voltmetre ile bu uçları ölçtüm. Kapıyı 2. kez kilitlerken +12 volt ve kapı açılırken -12 volt değerlerini gördüm. Rölenin bobin uçlarını buraya sabitledim.
Şase kablosu KAHVERENGİ ve cam swich'den gelen kablo KIRMIZI/MAVİ renkte. Bu kez doğrulamak için ohmmetre kullandım. Anahtarı kilit üzerinde tam sağa çevirdim direncin 0 olduğunu göründe devrenin diğer 2 ucunuda buraya sabitledim. Hepsi bu kadar. Yarım saatte bitti.
Teşekkürler Ufuk.

Son düzenleme:

HITMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel bir çalışma, ufuk arkadaşa kendi adıma teşekkür ediyorum. Çift kilitleme ile açık olan camları modülsüz kapattık. Buraya kadar herşey mükemmel, buradan sonra ben şunu sorsam; uzaktan kumanda ile sadece kapıları kilitleme işlemi yapan modüllerden alsak bu modülden gelen sinyali çift kilitleme motoruna yönlendirebilir miyiz? Dolayısı ile uzaktan kumanda ile hem çift kilitleme yapıp hemde bu modül yardımı ile açık kalan camları kapatmamızı sağlayacak tümleşik bir sistem oluşturabilir miyiz? Düz mantıkla bakınca bana olası geliyor, ancak bilenlere sormakta fayda gördüm. Sizden fikirlerinizi rica ediyorum...

beko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadşlar ben bu devreyi bu hafta yaptım fakat küçük bir sorun var kapıları kitliyorum 2 kitlemede camlar kitlenmiyor kapı kitleyip açma düğmesine bastığımda kapıları açıp hemen kitliyor ve camlar kapanıyor acaba ben nerde yanlış yaptım

Son düzenleme:

ekrem35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 ayaklı

Elimde 8 ayaklı röle (HRM2H-S-12DC) var bunu nasıl bağlayabilirim? şekille gösterebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• l8tc8.jpg
    l8tc8.jpg
    20.2 KB · Görüntüleme: 42