çift kapi kilitlemeyle otomatik cam kapatma

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slmlar

Arkadaslar Kapasitore falan gerek yok basit bi devreyle yapilir.pic16f84 cozer o isi acma yada kapama anaktarindan voltaj gelince roleyi 3 sn ye cektirir farlari yakar o kolay is de.Bu kadar kafayi takmayin ona ben bunu vectraya bi baglayim sonra size picle acma kapama tusuna basinca sellektor bile yaptiririm :D

simdi vectra da kablo renkleri farkli.normalde kahve kirmizi ile kahve siyah la diyot atiyorlar.

kahve kirmisi kapiyi tek kilitleme motoru ( saseye temas ettirince kapiyi tek kiliyor)

kahve siyahda saseye degdirince camlari yukari kaldiriyor(Kah- Kir degdirincede ayni isi yapiyor.)

mavi kirmizi renk var oda cift kilitleme motoru

rolenin tetikleme bacagina cift kilitleme moturyla sase verdim role cekiyor

cekme bacaklarinada kahve siyahla saseye baglama verdim

ama hic bisi olmuyor.bir suru kablo soydum cesitli varyasyonlar denedim cami acmayi kapatmayi basardim ama sadece sofor camini nedense. bide genelde hep kapatma degildi acmaya megilli benim on cam.
vectra konusunda biri yardimci olabilirmi?

Birde neden iki tane eksi giris var devreye?

o eksileri niye saseye baglamiyoruz?

kafayi yiyecem deli odum yahu :D

sirf bu is icin op-com siparis ettim,yabanci ve yerli bazi forumlarda tech2 ile arabayi omega b olarka tanitinca cift kapatma durumunda kumandada basik tutunca kapatiyormus.

Bi fikir verin.isterseniz size tesisatta kapi icinden gecen butun kablolari ve kilitleme motoruna giden kablolari yazarin.

Simdiden sagolun

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 Farad = 1 000 0000 uF
1uF = 1000 nF
1nF = 1000 pF
buna gore sizin 35,000 lik kapasitorunuz 3.5 farad falan yapmiyor.eger illaki bu devre derseniz 1 faradlik kapasitor isiniz fazlasiyla gorur.
Ama tabi bu kapasitoru sarj etmek akunuzu ne kadar yorar omrunu ne kadar kisaltir oda ayri soru:)

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 Farad = 1 000 0000 uF
1uF = 1000 nF
1nF = 1000 pF
buna gore sizin 35,000 lik kapasitorunuz 3.5 farad falan yapmiyor.eger illaki bu devre derseniz 1 faradlik kapasitor isiniz fazlasiyla gorur.
Ama tabi bu kapasitoru sarj etmek akunuzu ne kadar yorar omrunu ne kadar kisaltir oda ayri soru:)

Bu yaptığın çok bilmişlik fakat yarım yamalak öğrenmişlik :) mF milli farad uf micro farad..

In order to convert pico-Farad into Farad (pF to F) use the relation,
1 pico-Farad = 1e-12 F

From, pico-Farad to milli-Farad (pF to mF) use,
1 pico-Farad = 1e-9 mF

From, pico-Farad to micro-Farad (pF to uF) use,
1 pico-Farad = 1e-6 uF

From, pico-Farad to nano-Farad (pF to nF) use, 1 pico-Farad = 1e-3 nF

To convert milli-Farad into Farad use relation,
1 milli-Farad = 0.001 F

To convert milli-Farad into micro-Farad use relation,
1 milli-Farad = 1000 uF

To convert milli-Farad into nano-Farad use relation,
1 milli-Farad = 1000000 nF

To convert milli-Farad into pico-Farad use relation, 1 milli-Farad = 1000000000 pF

Son düzenleme:

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşlar iyi hoş güzel diyorsunuzda birisi allah rızası için şunu devresini yapsa da gönderi verse bizde faydalansak, parası neyse versek burada sorduğum tüm elektirkciler biz uğraşamayız diyor

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yaptığın çok bilmişlik fakat yarım yamalak öğrenmişlik :) mF milli farad uf micro farad..

In order to convert pico-Farad into Farad (pF to F) use the relation,
1 pico-Farad = 1e-12 F

From, pico-Farad to milli-Farad (pF to mF) use,
1 pico-Farad = 1e-9 mF

From, pico-Farad to micro-Farad (pF to uF) use,
1 pico-Farad = 1e-6 uF

From, pico-Farad to nano-Farad (pF to nF) use, 1 pico-Farad = 1e-3 nF

To convert milli-Farad into Farad use relation,
1 milli-Farad = 0.001 F

To convert milli-Farad into micro-Farad use relation,
1 milli-Farad = 1000 uF

To convert milli-Farad into nano-Farad use relation,
1 milli-Farad = 1000000 nF

To convert milli-Farad into pico-Farad use relation, 1 milli-Farad = 1000000000 pF

ikinizin yazdığında da aynı şeyler yazıyo zaten. ortada bi yanlış yok.

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasim ben sizi aydinlatmaya calistim,senin yazdigin ile benim yazdigim arasinda bir fark yok.
Ayrica nacizhane bilgisayar muhendisliginde okuyorum da ustune bide beyin tamiri isi yapiyorum.Bilmislik gibi bisi yapmak gibi de bi niyetim yok.

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar biri anlatsın şunu modül aldım cam kapama için camlar kafasına göre inip kalkmaya başladı hatta bir keresinde kapıyı açtım şöför tarafının camı açıldı bende sinirlenip söküp attım artık uyum mu sağlamadı neydi anlamadım bu devreyi takmak istiyorum ama resimli bir destek verirseniz güzel olur