çift kapi kilitlemeyle otomatik cam kapatma

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
paylaşım için teşekkürler..

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım için tşk.. daha önce yapacaktım ama kablo demetleri çok karmaşık olduğu için oynamak istemedim. ama kapı içinde yapmak çok mantıklı olmuş. kesinlikle deneyeceğim...

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki çift kilitlemeye güvenlik kilidi yani hırsızlık kilidi deniyor diye biliyordum. devreyi takınca bu özellik iptal oluyormu

usuruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu biraz daha açayım bunu her araca uygulanabilir yeter ki anahtarı çevirdiğiniz zaman camlar kapansın ben astra g nin semasını buldum da yaptım başka modellerde ayni renkler olabilir serviste çalışan arkadaşlar bu konuda yardımcı olurlar İnşallah rölenin beslemesini çift kilitleme motoru kablolarına bağladım (Kahverengi mavi ve kahverengi kırmızı) birde diyot koydum sadece kilitlediğinde kontaklarını çeksin rölenin kontaklarını da bir ucunu şaseye (kahverengi kablo) diğer ucunu da kapıdaki cam kapatma anahtarından gelen kabloya (kırmızı mavi) bağladım renkler farklı olsada bu kabloları bulabilirsiniz veya bu işten anlayan birine yaptırmanız mümkündür.Yaptığımız işlem arabanın diğer özelliklerini etkilemiyor.(veya cam modülü bağlatın)

Birde cam modülü ve kumanda modüllü aracın neresinde ikisi tekbir parçamı veya ayrı ayrımı bağlantı şeması olan varsa bu modüller hakkında bana iletirlerse kumandadan camları amcayı düşünüyorum.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu biraz daha açayım bunu her araca uygulanabilir yeter ki anahtarı çevirdiğiniz zaman camlar kapansın ben astra g nin semasını buldum da yaptım başka modellerde ayni renkler olabilir serviste çalışan arkadaşlar bu konuda yardımcı olurlar İnşallah rölenin beslemesini çift kilitleme motoru kablolarına bağladım (Kahverengi mavi ve kahverengi kırmızı) birde diyot koydum sadece kilitlediğinde kontaklarını çeksin rölenin kontaklarını da bir ucunu şaseye (kahverengi kablo) diğer ucunu da kapıdaki cam kapatma anahtarından gelen kabloya (kırmızı mavi) bağladım renkler farklı olsada bu kabloları bulabilirsiniz veya bu işten anlayan birine yaptırmanız mümkündür.Yaptığımız işlem arabanın diğer özelliklerini etkilemiyor.(veya cam modülü bağlatın)

Birde cam modülü ve kumanda modüllü aracın neresinde ikisi tekbir parçamı veya ayrı ayrımı bağlantı şeması olan varsa bu modüller hakkında bana iletirlerse kumandadan camları amcayı düşünüyorum.

peki bi iki takıldığım soru sorabilirmiyim;
1- tek kilitlemede de camlar kapanacak mı yoksa ikinci kilitlemedemi kapanacak. dediğiniz gibi bağlantı yaparsak sanki tek kilitlemedede camlar kapanacak gibi.
2- bi de bu kabloları anladığım kadarıyla kapının içine giren kablo demetinden paralel alacağız dimi. kesip direk bu devreye bağlama olmayacak. paralel uçlar mı alacağız.
3- kilitlemede 4 adet camda kapanıyormu yoksa tek cammı??
teşekkürler

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi de imza alanınıza isminizi yazarsanız iyi olur. yoksa sizin üyelikten atıyorlar.ve konuyu da kilitlerler.

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık çok yaralı bir çalışma. Ancak benim araçta sunroof var.Anahtarı kapıya takıp çevirince o da kapanıyor, bu yapılan devre ile o da kapanacak mı? yoksa ayrı bir devre mi yapmak gerekiyor? Şimdiden cevabınıza teşekkür ederim...

usuruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bi iki takıldığım soru sorabilirmiyim;
1- tek kilitlemede de camlar kapanacak mı yoksa ikinci kilitlemedemi kapanacak. dediğiniz gibi bağlantı yaparsak sanki tek kilitlemedede camlar kapanacak gibi.
2- bi de bu kabloları anladığım kadarıyla kapının içine giren kablo demetinden paralel alacağız dimi. kesip direk bu devreye bağlama olmayacak. paralel uçlar mı alacağız.
3- kilitlemede 4 adet camda kapanıyormu yoksa tek cammı??
teşekkürler
kapiyi kilitlerken anahtari tutugunda ne olursa aynisi oluyor
kablolari kesmiyoz paralel aliyoruz yoksa kapi kilitleri calismaz
basliktada dedigim gibi cift kilitlemede

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapiyi kilitlerken anahtari tutugunda ne olursa aynisi oluyor
kablolari kesmiyoz paralel aliyoruz yoksa kapi kilitleri calismaz
basliktada dedigim gibi cift kilitlemede

kapıyı kilitlerken anahtarı takıp, sağa doğru tek çevirip tuttuğumuzda, kapılar tek kilitlenip yine camlar kapanıyor.
acaba tek kilitlemede de camlar kapanırmı ben orda biraz takıldım. deneme şansın varsa deneyip yazarsan sevinirim.
teşekkürler

usuruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapıyı kilitlerken anahtarı takıp, sağa doğru tek çevirip tuttuğumuzda, kapılar tek kilitlenip yine camlar kapanıyor.
acaba tek kilitlemede de camlar kapanırmı ben orda biraz takıldım. deneme şansın varsa deneyip yazarsan sevinirim.
teşekkürler
anahtarı o şekilde tutunmu camlar kapanır çift tek kilitleme farketmez
bizim devremizdeki amac zaten cift kilitlendigi zaman camlarin kapanmasi istemedigin zaman tek kilitleme yaparsin camlar kapanmaz