Chipli Corsa 1.3 CDTI Kullandım

themaniac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Corsa 1.3 CDTI Kullandım Bugün Bir Arkadaşımın Aracıydı..Araçta Chip Daha Doğrusu Garanti Dışı Kalmasın Diye Servisin Performans Kiti Adı Altında Yaptığı Bir Uygulama Vardı Şimdi Bu Chip Dediğimiz Sistemle Aynı Uygulama mıdır?

Birde Performan Beni Pek Tatmin Etmedi Sanki Stock Olan Aracım Ondan Daha İyi Yürür Gibime Geldi Fakat Kullandığım Araç Otomatik Vitesti Acaba Bu Hantallık Şanzumandan mı Kaynaklanıyor

Dip Not:Konunun Yerini Tam Kestiremedim Eğer Yanlışsa Taşırsanız Sevinirim...

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer bir olay benim başımdan da geçti..

Arkadaşım, Corsa 1.3 CDTI aracına serviste yazılım yükleterek performansını arttırmış.. Bir dene bakalım dedi.. Aldım kullandım, pek bir artısını göremedim ancak çok fena siyah duman atıyordu.. Yer olarak OPAN'da 800 tl. gibi bir fiyata yaptırdığını söylemişti..

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
servis chipleri aftermarket chipler gibi olmaz arkadaşlar

1.3 cdti chiple tüm hayatı ve karakteri değişen bir motor servis mümkün olduğunca soft tuning yapar hatta genellikle sadece mazot basıncını arttırıp tuning ücreti alır

themaniac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani Tamamiyle Çakallık Olarak Adlandırabiliriz Yaaa Bende Box Alcam Kafaya Koydum Ama Acaba Chipe Oranla Ne Kadar Tatminkar Olur Box Alacagıma Biraz Daha Sabredip Chip mi Alsam

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle şanzumandandır. 1,6 i30 denedik 260 tork , otomatikti. basınca hiç anlaşılmıyor torku aslında yapıştırması gerek.otomatik vitesli arabalarda torku hissedebilmen için 10 km gibi bi hızla giderken full gaz bas sadece o zaman tork hissedilir başka hiçbir zaman hissedemessin.
saygılar.

themaniac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
box çok sağlıklı bir sistem diil işin doğrusu ve en iyi sonucu verecek uygulama chip tuningtir.

Valla Arkadaşta 1.9 tdi ibiza var 130luklardan çok memnunum zart zurt diyor ama emin olamıyorum ya

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net

Valla Arkadaşta 1.9 tdi ibiza var 130luklardan çok memnunum zart zurt diyor ama emin olamıyorum ya

1.9 tdi cupra ve 1.9tdi 130luk ile bayağı uğraşmışlığımız var kara tren başta olmak üzere. gayet güzel sonuçlar veriyo o motorlar ama yinede box olayı tamamen doğru değil bir tür yanıltma prensibiyle çalışıyor.

chip tuningte ise hiçbir veride yanıltma olmadan beyinin verdiği tepkileri ve hedef sonuçları değiştiriyorsun.

ayrıca chiple mazot basıncını, turbo basıncını , enjeksiyon zamanlamasını , enjeksiyon hacmini, turbo mapini, sıcaklıklara göre verilecek tepkiyi ve beynin müdahale edebildiği herşeyi kurcalama imkanın var. boxta ise birkaç sensorun verisini değiştiriyorsun chiple kıyaslamak bence pek doğru değil.

themaniac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.9 tdi cupra ve 1.9tdi 130luk ile bayağı uğraşmışlığımız var kara tren başta olmak üzere. gayet güzel sonuçlar veriyo o motorlar ama yinede box olayı tamamen doğru değil bir tür yanıltma prensibiyle çalışıyor.

chip tuningte ise hiçbir veride yanıltma olmadan beyinin verdiği tepkileri ve hedef sonuçları değiştiriyorsun.

ayrıca chiple mazot basıncını, turbo basıncını , enjeksiyon zamanlamasını , enjeksiyon hacmini, turbo mapini, sıcaklıklara göre verilecek tepkiyi ve beynin müdahale edebildiği herşeyi kurcalama imkanın var. boxta ise birkaç sensorun verisini değiştiriyorsun chiple kıyaslamak bence pek doğru değil.
bu güzel açıklaman için çok teşekkür ederim çok faydalı oldu