chip tuning faydaları zararları

kerimaras

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2007 model opel astra H cosmo easytronic model aracıma kavacık özel sedat oto ısrarla chip tuning yaptırmamı söylüyor vites geçişlerinin düzeleceğini düşük devirde vites atacagını yakıtta tasarruf yapacagımı ve 90 hp gücündeki araç 130 hp kadar cıkabileceğini belirtiyor.ama bu konuda tereddütlerim var.motorun ömrünü kısaltır diyenler ben yaptırdım motor bloğu çatladı diyenler yakıtı tam aksine arttı diyenler var.fikirlerinize yardımlarınıza ihtiyacım var.teşekkrler

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor bloğu çatladı derken? Ne tür bir hayal gücüdür bu :D Chip yapınca fazla duman atmaya başlar araba, enjektörler daha çok çalışır, mazot pompası daha fazla mazot basar, motor daha fazla kirlenir ve kurum bağlar ama bunun yanında düzgün bir AFR ayarı ile düzgün güçler elde edilir. 130hp gibi güçler zaten en üst limitte yer alıyor. 90hplik motoru 110-115hpye çıkardığınızda hem çok duman olmaz, hem yeterli güce sahip olarak atak bir hale gelir araba. Turbo'nun dolması için beklediğiniz zaman da azalır. Turbo'nun ömrünü azaltır derler genelde, turbonun ömrünü azaltan şey gaza basakenki istikrarsızlıktır, taba gaz gidilen bir tempoda birden gazı bırakınca haliyle ani yavaşlamalar olur, ve yağlama eksikliği turboyu bozar...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
sağlam bloğu ancak iç basıncı yükselterek çatlatırsın oda turboyu aşırı büyütürsün çatlamayı bırak motor bloğu parçalanan şahin görmüştüm sanayide çok büyük turbo taktığından ama orijinal arabada sadece yazılımla yapılan artışlarda eğer bir kazası yoksa çatlamaz

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla tek diyeceğimiz bilindik yerleri tercih edin. artık her köşe başında chip tuning yazıyor istanbulda. sonra araba elinde kalınca sorumlu bulamazsınız...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 dan 130 a çıkmak demek sınırlara dokunmak demektir. Tavsiye etmem.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç size yeterli ise kesinlikle yaptırmayın!

Araç size yetmiyorsa, kesinlikle yaptırın!

ironi işte.

kerimaras

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkcası aracın motor sesinden vites geçişleri sebebiyle rahatsızım.yüksek devirde vites atıyor otomatik kullanırken.özellikle bayır yukarı bayır aşşağı orginal traktör kullanıyorum o derece.vites geçişlerinin düzeleceğini söylüyorlar.güvendiğim biyer aslında ama yarın bir problem yaşayınca ne diyeceklerini kestirmek zor.arabayı zorlamam aldıgımdan beri sport tuşuna 5 10 kere ya basmış ya basmamışımdır o da kısa sürede kapatmışımdır.öyle deli dolu araç kullanmam yani zorlamam motoru.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İyi bir tuner a gidin, işlem sonrası çıkın dolaşın beğenmezseniz orjinale dönün.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
benim iiçin ozaman önemli olan motora zararı olupğ olmaması

Ekipmanlarin bir miktar daha fazla calistigi dogru. Alt limitlerde rahatlatmak icin yapilan remap isleminde problem olmaz. 50bin km ye yakin bende de yazilim var problem yasamadim. Kullanim seklinizle dogrudan alakasi var.

Tapatalk pro.