Cebımde 10 kurusum kaldıda duygulandım :'( içeri...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel...

"Mutlu aile" kavramı her şeyi güzel kılıyor. Seviyorum böyle aileleri. Biz de böyleydik. Ama ben biraz kızardım. Niye bu kadar tırmalayıp duruyorsunuz derdim. Şimdi anlıyorum meseleyi! :)

Kimi aileler böyle iken kimi de inanılmaz farklı oluyor. Adam borç batağında yüzüyor. Neyi var neyi yok satılık. Ama bir cebinde bin liralık telefon diğer cebinde Marlboro. Bir hava bir hava...

Ya işin garibi ben hiç kızmadım Aykan abi , ne biliyim anlıyordum sanki onları , hıcte ustlerıne gitmedim , babamda sigara içerdi ona da ben bıraktırmıstım :)

Hiç sıgaranın kokusunu sevmememe ragmen , baba sen sıgara ıciyorsun , madem bu bu kadar guzel bişey bırakamıyorsun bende ıcıcem deyıp paketınden alıp ıcmıstım ve aradan 8 yıl gectı :)

Bu arada kafasına sılah sıkanlar , intihar edenler o kadar cok ki...
Geçen gün eski fotograflarımıza bakıyorduk ailecek (genelde hiç açmayız). Duygulandık bırbırımıze bakarak agladık ama güzel oluyor nerden nereye dıyor ınsan :) Daha bi sarılıyor bırbırıne...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beni de duygulandırdın kardeş.
Kendi düğünümü yaptığım zamanlar geldi aklıma.
Aza kanaat etmeyen çoğu bulamazmış
Allah hak edene verir esirgemez.
Kazasız belasız. Mutlu Huzurlu Sağlıklı Bir Ömür geçirirsin inşallah.

Güzel dilekleriniz için Tesekkur ederım , Sizede daha guzel mutlu , saglıklı ve huzurlu bir omur dilerim...

ulubey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daim olsun kardes..hep bi murat 131 doğanım olsun isterdim orta okul çağlarımda rabbim nasip etti gt ye binioz buna sükür. istemesini bildikten sonra ve dürüst calıstıkdan sonra rabbim zaten esirgemiyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende çok rahat bir hayat yaşamadım allaha şükürler olsun şimdi altımızda safranbolu şartlarına göre çok iyi aracımız var. babam her zaman şükür etmesini bildiğinden ya da ben öyle düşündüğüm için allahım hep paramızın bereketini verdi...

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cebinde kalan o on kuruşun değerini küçümsememeli,
Seneler önce bende on kuruş yetersizliğinden Ankarada kızılaydan gecenin 12 sinde dış kapıya kadar yürüdüm.

Bir hafta sonu takılmaları nedeniyle harcamaların ucu kaçınca otobüs biletine ayırdığımdan o onkuruş eksik olunca iş tabanbaya kaldı.
Yeterki ALLAH sağlıklı yaşam nasip etsin bunlar gelip geçici güzel anılar kalır. Hayatın inişli çıkışlı yaşantısında önemli olan çekilen sıkıntılardan anlının akıyla çıkıp insanın geleceğini sağlam zemine oturtmasıdır.;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Askerdeyken bir ara parasız kaldım, üstelik ziyaretime gelenlere benim param var diyerek cebimdeki ikiye katlı 20 TL yi gösteriyordum, ama hiç kimse ikiye katlı o 20 TL nin bir kısmının eksik olduğunu için geçmediğini bilmiyordu. O eksik parayı hatıra olarak halen saklarım.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maddi sıkıntı elbette çok zor. Biz de zaman zaman ekonomik zorluklar yaşadık. Memur aile değil ama küçük ölçekli sanayici bir ailenin çocuğuyum. Sanayici deyince tuzu kuru sanmayın. Memurluk da elbet zor ama her ay paranın geleceği garanti. Bizde bir daha ne zaman para geleceği belli değil. :) Şimdi Allaha şükür bir sıkıntımız yok ama öyle anlar geliyor ki keşke şu elimizdeki mal mülk para araba olmasaydı da sağlık olsaydı demek zorunda kalıyorsunuz. Allah kimseye dedirtmesin. Ekonomik sıkıntılar sinemaya cafeye gitmemeler hayatın tuzu biberi, ilerde düşünüp gülümsenecek anılar. Şimdi belki hayatım boyunca çalışsam kazanamayacağım kadar şeyi sırf ailemden bir kişinin sağlığına kavuşması için feda etmeye hazırım ama elden bir şey gelmiyor. Mal canın yongasıdır. Ama sağlık olmazsa ne malın ne de canın bi kıymeti kalmıyor.

Başını sokacak bir ev bir de araba yeter. Onun haricindekiler için kendimi ve ailemi sıkıntıya sokup yemeyip içmeyip para biriktirip stres olacaksam. İstemem öyle fazladan evi de son model arabayı da. :rolleyes: