Cdx?

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, 97 model CD B kasa aracım var ancak V6' ya terfi etmek istiyorum. GT den de güçlü olsun hesabındayım. Şeytan dürtüp duruyordu zaten; dün akşam 2. viteste bir araca sellektör yapıp yol istedim, 3'e alıp 3. vitestede uzattım arabayı arkamdan gelen var diye oda benden yol istedi :) 520 dir bu şimdi biter dedim amma bir tane M3 imiş bu arkadaş höörrrn dedirtti yanımdan 4 lü eksozdan bir aragaz da attı bize ulan dedim yaa.
Ne olursa olsun bu kasaya hastayım (Vectra B). M3'e bizim GT'lerde dayanmazdı ama V6 bende boş araba değilim derdi diye düşünerek GT'lerimizi diğer seçenek olarak ayırdıktan sonra 2.5 V6 larımızı şimdilerde pek tercih etmediğim eski servisime yakın olması sebebiyle direksiyon kırdım. Ona sordum hiç yaklaşma V6 lara dedi. Sorunlu araba hatta senin bunlardan bile sorunludur dedi. Şimdi CDX kullanan arkadaşlara sorum şu temizini bulsam dahi CDX bir Vectra B, hani kronik arızalar belli araçlarımızda sensörler, akışmetre falan, bu V6 larda sırf V6 olduğu için ya da Opel'in V6'sı olduğu için piyasadaki diğer marka V6 araçlardan (örneğin nissan ...) kötümüdür? Başarısız mıdır bu V6 CDX'ler, GT ler ya da CD lerden. Sonuçta hepsi Opel. Ne dersiniz. Şöyle derli toplu bir CDX'e bineyim diyorum ama motor sorunludur onlarda bilhassa tüp olayınada girersen deyince bu usta tereddütte kaldım ne dersiniz?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakımsız olduğu taktirde her motor sorun çıkartır. Opel mekanik olarak çok sağlam araçlar, tek derdi elektrik sıkıntısı, zaten piyasası 2.0 16V modellere göre daha düşük, 14-15 bin liraya müthiş temizlikte 2.5 V6 bulabilirsiniz, 1000 küsür lira vererek geniş kapsamlı bir bakıp yaptırırsınız, 1.6 vectralara gitmez diyorlar, 2.0 ve 2.5 vectralara çok yakar diyorlar, her şeye bir kulp buluyorlar, 98 99 model bulursanız kronik sorunların bir kısmı giderilmiş olur, 2.5 V6 Sport seçeneğiniz de var ama temizini bulmak imkansıza yakın, sahibinden.com da bir tane temizi var, o da opelim.net üyesi bir araç :)

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alacaksanız 2000 model ve üzerini alın, şu an beşinci vectrama biniyorum, 2000 model altları daha problemlidir, 2000 model temiz manuel cdx bulursanız kaçırmayın, 2000 lerde spor şanzıman var ve tc tuşu ayrıca var, aracın çekişi, gidiş süper. 2.5 alacaksanız çok temizini bulmanız lazım aksi halde ocağınıza incir ağacı diktirir, 2.5 lerin her parçası bir kat pahalıdır ! sport olanı tavsiye ederim, bizim forumdan bir arkadaşta var o satıyor 25 istiyor, lpg yok benzine para yettiremezsiniz. Kendisine bir ulaşıp danışın derim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende vectra sportu öneririm... ama düz vites olsun...

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kullanıcısı olarak korkmayın diyorum... bAŞKA ARACA BİNEMEZSİNİZ BAGIMLILIK YAPAR))))

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bi arkadasımda var orjinal boyasız hatasız 88 binde yeni lpg takıldı 2.5 cdx met. füme otomatik 97 model ama 22 istiyor :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkçası bu işler pek de m3 koptu gidiyor v6 vectra ancak bizi haklar hesabına göre işlemiyor..Yani siz şu anki aracınızla belki çok tokatlama yaptınız fakat yapamadıklarınız da elbette vardır.Bir önceki aracım da cdx 01 modeldi.. 2.0 motordu düz vitesli..Bizim burada mudanya yolu diye bir yol var, ilk aldığımda orada test edeyim dedim..Aldığım gibi de lastikleri değiştirmiştim kışlık lastik taktırdım..İbre 240 a kadar dayandı..Benzin ibresinin aşağıya doğru yönelişini de izledim..(bu v6 ve 2.5 motorda nasıl daha hızlı iner tahmin edersiniz)Daha fazla gitmedi zaten direksiyon titremeye başladı..Son hızıydı yani fakat arkadan selektör yapan biri vardı..Sanki ''olum ne yırtıyorsun kendini gören de çift turbolu falan sanacak'' der gibi,yol verdim, 3.0 omega idi ve benden en az 20 km/h hızlıydı yanımdan geçerken..Siz hp ve tork değerleri ne kadar yüksek bir araç alsanız da aracınızın ağırlığı, motor bakımlarının eksikliği, lastik ebatlarınızın genişliği ve tipi, aerodinamik yapısı, yol şartları, esen rüzgar yönü, vs gibi etmenlerden sizden daha düşük hp ve tork değerlerine sahip araçlara geçilebilirsiniz..Tavsiyem, 2.5 cdx sport tur..Bence verilen parayı temiz ve oynanmamışsa sonuna kadar hakeder.. 180 hp ederi vardır. 16 değil 20 değil 24 valfdir..270 tork vardır..Dönemine göre iyidir fakat şimdi çoğu araç turbo takviyeli olduğu için atmosferik olarak verimliliği tartışılır..Ayrıca az biraz temas ettim, benzinin litre fiyatı belli, aracınız atmo olacak ve ne kadar ekmek o kadar köfte..Bence gereksiz bir çatışma...Ben derim ki; 01 model cdx ya da 100.yıl alın düşük kmlerde, milleti donanım ve tasarımınızla dövün..Yüksek devirlerde gereksiz yere benzin yakıp lastik aşındırıp aracınızı yormayın derim ben :D tabi son karar sizin..

Son düzenleme: