cdti geri vitese takarken çıkan ses

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: cdti geri vitese takarken çıkan ses

DERSİMLİ link' Alıntı:
bu ses her geri viteste duyulan bir sestir ama belli bir süresi var mesela araçla giderken durup 5 saniye içinde geri vitese takarsanız mutlaka duyarsınız ama durup belli bir süre bekleyip yani dişlilerin dönüşü bitince vitese takarsanız bu ses duyulmaz.

bravoo

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Temel bi gun araba almis, 2 gun falan kullanmis, sanziman dagilmis.

- gitmis bayiye boyle boyle demis, temele yeni arac vermisler, gitmis ewine.

2 gun sonra tekrar sanziman dagilmis. Yine gitmis yine yeni arac vermisler. Ama bu sefer verdikten sonra, bin bi kullan bakalim bu araci nasil kullaniorsun demisler Temel'e.. Binmis kullanmaya baslamis arabayi..

- aga bu 1, bu 2 bu 3 bu 4 buda 5 aha usagim buda 6 demis, carttt gitmis sanziman yine... :)))

6 diye geriye takinca arabayi :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

005hihih

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu durum, şanzımanın niteliği, herhangi bir sorun değil... Özellikle Alman araçlarında nerdeyse standart bir durumdur bu. (VW GOLF, Audi A3 - A4 ve Astra H gibi uzun süreli kullanmış olduğum birçok araçta var bu durum) Japonlar bu konuda biraz daha başarılı....

Sadece bu sorun için mahkeme yoluna giderseniz, olumlu sonuç alabileceğinizi hiç sanmıyorum. Çözümü bulmuşsunuz: önce 3'e sonra Geri Vitese takın. Benim elim alıştı, bindiğim her araçta bunu yapıyorum...

Kararınıza saygı duyuyorum ama bence MEVZU DEĞİL...

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim araç geri vitese taktığım ve hareket ettiğim zaman geri vitesten atıyordu, servise götürdüm, geri vites sol kenara çok yapışıkmış , vites çubuğuna ayar çektiler ,sorun ortadan kalktı, debriyaja tam basıp 2-3 saniye bekledik den sonra vitese takarsanız ses falan gelmez, ama beklemeden geri vitese takarsanız o meşhur caartt sesini duymanız muhtemeldir.

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta çok defa cartlıyor, ilk zamanlar benmi debriyaja tam basmıyorum diye düşünüyordum ama daha sonra özellikle dikkat ederek taktığım geri viteste yine dönem dönem cartlama seslerini duydum.

pxinrorh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Değerli arkadaşlar öncelikle bu konuda size şöyle bir bilgi söyleyim aracın kullanma kitapçığında şöyle bir ibare var ileri vites ile sürüş yaptıktan sonra geri vitese takmadan aracın 3sn beklemesi. Bunu ben yaptım ve sonuç olumlu eğer bahsettiğiniz ses bu ses ise bütün opel kullanıcıların 3 saniye beklemesini rica ediyorum. Motorun ömrü açısından diye de bir ibare kullanmış kitapçıkta .

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

pxinrorh link' Alıntı:
Değerli arkadaşlar öncelikle bu konuda size şöyle bir bilgi söyleyim aracın kullanma kitapçığında şöyle bir ibare var ileri vites ile sürüş yaptıktan sonra geri vitese takmadan aracın 3sn beklemesi. Bunu ben yaptım ve sonuç olumlu eğer bahsettiğiniz ses bu ses ise bütün opel kullanıcıların 3 saniye beklemesini rica ediyorum. Motorun ömrü açısından diye de bir ibare kullanmış kitapçıkta .

Yararlı bir bilgi.  :)
thnxx