CDTİ da zincir sesi düzeldimi?(Hagi yıldan sonra)

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şu anda 2015 astra j sport 1.6cdti kullanıyorum @omeroz kardeşimizin onerdiği liqui moil sayesinde zincir sesi şaşırtıcı derecede nerdeyse %90 azaldı. her değişimde dahada azalıyor. Ancak bu kronik ses sorunu hangi yıldan sonra düzeldi? Astrayi çok sevdim model yükseltmek istiyorum, 2017 opc line sport almak istiyorum ancak zincir sesi var mı yok mu onu merak ettim. Bilgi verirseniz sevinirim. Düzeldiyse hangi yıldan sonra düzeldi?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben geçen yıl zincir değişimi yaptığımda mucizevi contayı kullandım, üzerinden yaklaşık 10-15 bin kilometre kullanım yaptım. Şimdilik bir sorun görünmüyor. İlk çalıştırmada dahil olmak üzere ses yok.

• Beğen
Tepkiler: radef

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ses çok nadir geliyor,haftada 1-2 kere günde en az 2 kere çalıştırıyorum.ses sürekli hale gelmeden değişime gerek olmadıgını soylediler ayrıca zincir değişimi çok maliyetli malum

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu konuda bilgisi olan yok sanırım

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Tam emin değilim ancak 1.6 CDTI motorun bu sorunu çözülmedi sanki, çünkü bu motordan sonra yeni nesili gelmeden Opel PSA grubu altına geçti ve PSA grubunun 1.5 dizel motorlarını kullanmaya başladı. 1.6 CDTI aslında opelin GM çatısı altında ürettiği son motor diyebiliriz. (Yanılıyorsam düzeltin)

• Beğen
Tepkiler: radef ve Blackram

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ses bir sorun değilse ve başka bir soruna da yol açmıyorsa ve ara sıra geliyorsa ben olsam çok kafamı yormazdım. opel kullanmak bir ayrıcalıkmış. başka marka kullanmaya başlayınca bunu daha iyi anladım. astra 1.6 cdti olsun da ses gelsin ne yapalım.

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ses bir sorun değilse ve başka bir soruna da yol açmıyorsa ve ara sıra geliyorsa ben olsam çok kafamı yormazdım. opel kullanmak bir ayrıcalıkmış. başka marka kullanmaya başlayınca bunu daha iyi anladım. astra 1.6 cdti olsun da ses gelsin ne yapalım.
kesinlikle katılıyorum ben kesinlikle takmıyorum zaten ama sesin hiç olmamasını da tercih ederdim tekrar opel almak istiyorum insignia yada astra sadece sesin geçtiği seriyi ogrenmek istedim .

• Beğen
Tepkiler: cenk artem