cdr 500 aux yaptırdım ama kucuk bır sorun var

ede-46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sımens vdo cdr 500 cd calarıma aksam aux cıkısı yaptırdım.artık mp3 vs dınleyebılıyorum.yanlız cd ve seslerın karısmaması ıcın teybın sesını kısıp mp3 playerden ses ve sarkı atlamalarını yapabılıyorum.guzel taraflardan bırı telefonla aux gırısı baglıyken karsı tarafın konusmalarını arabanın hoperlerınden dınleyıp telefonu kulaga goturup trafıkte sıkıntı yaratmıyor.
eksı tarafı su an ıcın seslerı sadece aux cıkısına bagladıgımız cıhazdan yapabılıyorum ve ses aracın orjınalındekı gıbı neden cıkmıyor.?acaba baglantıdamı sorun var yapan usta dıreksıyon ve cd calar uzerınden kumanda etmek ıcın 70 tl bır farkla bır entekre takıp bu ozellıklerı yapabılecegımı soyledı sızce toplamda 120 tl ye bu ozellık degermı.benım derdım mp3 dınlerken aracın orjınal sesı gıbı cıkması daha once hoperlerı fılan degıstırmıstım aracta bsarkı dınleyenler aracta ses sıstemı oldugunu sanıyorlardı.arada cok barız fark var su an yalnız n70 telefonuma bagladım ve sesden memnun degılım acaba ıyı bır mp3 alsam ses kalıtesı fark edermı.

ankarakazan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence öncelikle boş cd yapıp onu takın ses kalitesi düzelecektir ayrıca soruyu tam anlayamadım ama aux a bağlı cihazı direksiyondan mı kontrol etmek istiyorsunuz eğer sorun buysa bi entegreyle bunun yapılabileceğini sanmıyorum.

ede-46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence öncelikle boş cd yapıp onu takın ses kalitesi düzelecektir ayrıca soruyu tam anlayamadım ama aux a bağlı cihazı direksiyondan mı kontrol etmek istiyorsunuz eğer sorun buysa bi entegreyle bunun yapılabileceğini sanmıyorum.
1- bos cd nasıl yapacagız.
2- varsayalım bır mp3 calar bagladım ses sadece bu bagladıgım cihazdan yanı mp3 calardan azaltıp cogaltabılıyorum oysa ben cd calar ve dıreksıyon kumandasındanda sesı azaltıp cogalmak ıstıyorum ve yazmıs oldugum gıbı ses kalıtesı cok fark edıyor aracta. ses bas ve tızı takmıs oldugum cıhazın ses kalıtesınde cıkıyor oysa benım cd calar gumbur gumbur calıyor yanı cd caların ses gıbı cıksın ıstıyorum.

tesekkurler

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gümbür Gümbür Cıkması Zor Yanlıs yapmıssın sen zaten hoporlerını degıstırmısın bı 200-300 lira daha verıp mp3 usb aux gırıslı bır teyp alacaktın keyfıne bakacaktın yada Track dınlemeye devam edeceksın sonradan yapılan auxun cd kadar iyi ses verecegını zannetmıyorum

ede-46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gümbür Gümbür Cıkması Zor Yanlıs yapmıssın sen zaten hoporlerını degıstırmısın bı 200-300 lira daha verıp mp3 usb aux gırıslı bır teyp alacaktın keyfıne bakacaktın yada Track dınlemeye devam edeceksın sonradan yapılan auxun cd kadar iyi ses verecegını zannetmıyorum
yazmıs oldugum gıbı bu hafta ıcınde tekrar cd calara entegre taktırıp deneyecegım bakalım ustayla bır konusalım olursa ıyı olacak

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Aux u ustan yanlış yerden almış sanırım. Normalde CD yuvasından alınıyor ve içine boş sessiz TRACK yapılmış CD atılıyor. Ve sesi direksiyondan da yükseltebiliyorsun, entegreye gerek yok. sen istersen söyle ustana farklı bi yerden alsın girişi.

ede-46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aux u ustan yanlış yerden almış sanırım. Normalde CD yuvasından alınıyor ve içine boş sessiz TRACK yapılmış CD atılıyor. Ve sesi direksiyondan da yükseltebiliyorsun, entegreye gerek yok. sen istersen söyle ustana farklı bi yerden alsın girişi.
peki cd yuvasından alınırsa cd calıyormu trak cd calmaya devam edermi.
ve bu sessız trak cd yı nasıl yaparız.
ustam soyledıgıne gore entegre takarsa tum fonksıyonlar calısacak ve ayrıca aux ıcın teybın uzerınde tp dugmesı ayarlayacak.bu dugmeye basınca auxa gececek dıyor.
not : yetkılı bır servıstede (blaupunt) aynı sekılde yaparız.demıslerdı yalnız bu ıslem ıcın yetkılı servıs le bu ustam arasında 50 tl gıbı bır fıat farkı vardı.

ede-46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1- CData kablosunun resimde görünen yollarını bant ile kapatıyoruz.

wol_error.gif
İmaj otomatik olarak küçültülmüştür. Orjinal Boyutunda İzlemek için BURAYA TIKLAYINIZ. Orjinal Boyutu: 640x480 VE 103KB.
36849968.jpg

2- D Player iptal oluyor.

Aslında CD mekanizması değiştrilip MP3 çalabilen bi mekanizma ile değişsebilse çok daha hoş olurdu.

imzah.jpg
ajax-loader2.gif

Irmscher Astra
Öncelikle teyp kızaklı olduğı için arkadan çıkış almak biraz sorun. Ama eliniz yatkınsa sokette boş yer bulursanız altan baglayıp arkadan da çıkış alabilirsiniz.
2nci olarak Ses olarak bi farkı yok CD playerin ses girişine giriyor. kalitede düşüş olmaz.
3ncü olarak direk çalışması için anahtarlı jaklardan takmak gerek onun baglantısı biraz daha farklı.
teybinizin içine bitane CD atın. CD ye geçince AUX a bagladığınız mp3 çalar

4- cengiz oncelikle emegin icin cok cok tesekkurler ederim zaten san tesekkur ede ede bitiremiyoruz insallah bigun karsilasirizda sana bi yemek ismarlarim cunku cok fadan oluyor bizler neyse ben bugun bu islemi yaptim teyibime ama cd mekanizmasinin serit kablosunu bantlamadim onun yerine bos bir cd hazirladim simdi istedigim zaman cd istedigim zamanda aux a bagladigimi dinleyebiliyorum tabi sayende

5- Ardadaşlar ben kendi aracıma yaptımmm..:(:(..Cd iptal oluyor....:sorry::sorry:.Kısacası Teybi kandırıyoruz ..:eek::eek:.Artık trak ları çalmıyor....Ses kısmını kapatmaz iseniz...bu kezde sesler karışıyor..:confused::confused:...Yani kısaca ...İkisinden birini feda etmeniz gerekiyor...:cry::cry::cry:.takdir sizin....:eek:

tesekkur ederim mokıa arkadasım konuyu acmadan oncede detaylı bır sekılde ıncelemıstım .yukarıda bazı alıntılar yaptım genelde arkadaslar bu sekılde pek randıman alınamadıgından veya bır kac ozellıgınden cd calmaması veya ses karısıklıgı gıbı sıkayetlerı var.
bugun ustamla tekrar konustum yukarıdakı sıkayetlerden bahsettım entegre takarak tum fonksıyonların kullanılacagını tp dugmesını de auxa ayarlayacagını ve tereddut etmememı soyledı.daha once yaptıgının basıt bır baglantı oldugunu ve yapacagı baglantıyla orjnalı gıbı calısacagını soyledı.bu gıbı konulardan anladıgınız ıcın sızın fıkırlerı benım ıcın onemlı.sormak ıstedıgım gercekten boyle bır sey yapılabılrmı yoksa benımı kafalamaya calısıyor.
bu konuda bıraz kafaya takmıs durumdayım.bu yasıma kadar hıc bır seyın ımkansız olmadıgını bır cok kez gordum ve yasadım.aslında soyledıklerını bır ıkı eletronıkcıdende fıkır aldım ve onlarla entegreyle olacagını soyledı.bu konuyu cozersem bırcok arkadasımızında faydalanacagını farz edıyorum.
tekrar yardım ve goruslerınızı beklıyorum.tesekkurler sımdıden

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
senin sorunun direksiyon kontrolünden önce aldığın sesin berraklığı.
Aux için 120 TL yükek bi fiyat.

Şikayetler ezbere yapılan bağlantılardan kaynaklı, mantığı anlyan arkadaşlar zaten olayı altakiğibi çözmüş.

"cd mekanizmasinin serit kablosunu bantlamadim onun yerine bos bir cd hazirladim simdi istedigim zaman cd istedigim zamanda aux a bagladigimi dinleyebiliyorum"