CC kolu

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar beni arabanın CC kolundaki hız arttırma tuşu ii basmıyor.
Mesela 70 le giderken cc yi açıyorum hızlanmak için tuşa bastığımda cc iptal oluyor.çok sert basmam gerekiyor ne yapmam gerek.eğer değişmek gerekiyorsa fiyatı ne civarlardadır.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence senin cc kolu sağlam. benimde bir kaç gün önce başıma geldi. cc bazen devreye giriyor bazen girmiyordu. devredeyken hızlanmaya basınca devreden çıkıyordu. çözüm şöyle buldum; elimde op-com cihazı var . aracıma bağladım ,fren ve debriyaj şalterlerini kontrol ettim. debriyaj sağlam çıktı,fakat fren şalteri kararsız görünüyordu. active, deactive diye sürekli değişiyordu. yani araçla yolda giderken fren şalteri bir çalışıyor bir çalışmıyor. ve buyüzden cc de bazen devrede bazende çalışmıyordu. fren şalterinin ayarı bozulmuş ,birazcık sıkar gibi yapıp yerine oturttum şimdi sıkıntı yok. bence şalterleri kontrol et. kesin onlardan biri. şöylede deneyebilirsin;
yolda giderken cc devrede diyelim hızı yükselteceksin ya. önce şunu yap,sağ ayağını fren pedalının altına sokup pedalı yukarı doğru kaldırmaya çalış şalterin ucu pedaldan ayrılsın. ve hızını yükselt göreceksin araç hızlanacak. frende olmazsa debriyajda da aynısını dene .

Son düzenleme:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman aracın fren lambalarıda yanıp sönmez mi ??? yoksa onun şalteri ayrı mı ??

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
fren şalteri 4 soketli. ikisi fren lambalarının anahtarlamasını yapıyor ,diğer ikiside cc yi active ve deactive durumuna getiriyor.

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkadaşlar benim dediğim hızı yükseltmek için baya bir kuvvetli basmak gerekiyo

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger kol bozuksa. ebayden kargo dahil 75 liraya aldım. bilgin olsun. tam 3 gün içinde elimde olduç
evet ingiltereden kocaeline 3 günde ulasti.. çok ii bence.