Castrol Magnatec hakkında...

ckeskin2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba...bir kaç
günden beri internetten castrol
magnatec 10/40 4 lt yağ
araştırıyorum.genelde 60-75 tl
arası fiyatlar buluyorum.bugün
eskişehirde bir dükkanda 45 tl
fiyat aldım.bana biraz ucuz gibi
geldi ve bu yağların sahtelerini
yaptıklarını duydum.sizce bu
fiyata bu yağı almalı mıyım?

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracıma 6 ay önce bu yağdan koymuştum,ve hiç memnun kalmadım araba acayip eksiltmeye başlamıştı bi daha ki sefere başka yağ koyacam dedim,benm aldığım sahteydi büyük ihtimal..Bu sefer sahte satamayacağına emin olduğum bir yerden gittim mobil 1 aldım..1500 km oldu gram eksilmedi desem yeridir..
castrol sahtesi en çok yapılan yağ diye duymuştum,orijinal olduğunu düşündüğünüz yerden bence güvenle alabilirsiniz..
45 tl çok ucuz bu arada,büyük marketlerden almaya çalışın...orada 60-70 arası.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen oyle usta 45 tl cok ucuz bı fıyat ben aracımın yagını hep bp den degıstırırm costrol magnatec ıle gram eksılme yapmadı sımdıye kadar..

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende castrol magneteki 40 a almıştım 4 litresini fakat orginaldi çünkü kapağında bandı vardı.Birde ben uçakların yap analiz işini yapıyorum po dan 15*40 yağ almıştım analiz ettim sıfır kaptan demir ve silikon elementi yüksek çıktı damıtılmış yağ gibi geldi bana castrolden numune alıp yapacaktım fırsatım olmadı yapsaydım sahte yağ olup olmadığı çıkardı...Birdahaki değişimde yapmayı düşünüyorum.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende castrol magneteki 40 a almıştım 4 litresini fakat orginaldi çünkü kapağında bandı vardı.Birde ben uçakların yap analiz işini yapıyorum po dan 15*40 yağ almıştım analiz ettim sıfır kaptan demir ve silikon elementi yüksek çıktı damıtılmış yağ gibi geldi bana castrolden numune alıp yapacaktım fırsatım olmadı yapsaydım sahte yağ olup olmadığı çıkardı...Birdahaki değişimde yapmayı düşünüyorum.

elin değerse bir ara mobile de bakıver hocam ;)

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağın sahte olup olmadığını ancak yağ analizi yaparak anlarız.Bizim sf-260 larda kullanılan yağlar normal arabalarda kullanılan yağlarla hemen hemen aynı yağdır.Çünkü sf 260 lardada pistonlu motor mevcut kutudan açılan yağı analiz ettiğimizde değerlerin sonucu sıfır çıkmaktadır.Bizim motor yağlarında bu değer sıfır değilde yüksek çıkıyorsa bu durum yağın sahte olduğunu gösterir büyük ihtimal damıtmadır.Eğerki demir ve bunun gibi elementler yağ içerisinde aşırı derecede fazla ise bu yağın kullanım zamanını kısaltmakla beraber motora belli zaman sonra zarar verebilir.Bende gidip ekonomik olsun diye ucuz yağ alıyorum fakat herzaman garantili yerlerden yağ almakta fayda vardır eğerki piyasada sahte yağ var ise bizde bu yağı alıp 10 binde bir değiştiriyorsak motorumuzun vay haline :mad:

ckeskin2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağın sahte olup olmadığını ancak yağ analizi yaparak anlarız.Bizim sf-260 larda kullanılan yağlar normal arabalarda kullanılan yağlarla hemen hemen aynı yağdır.Çünkü sf 260 lardada pistonlu motor mevcut kutudan açılan yağı analiz ettiğimizde değerlerin sonucu sıfır çıkmaktadır.Bizim motor yağlarında bu değer sıfır değilde yüksek çıkıyorsa bu durum yağın sahte olduğunu gösterir büyük ihtimal damıtmadır.Eğerki demir ve bunun gibi elementler yağ içerisinde aşırı derecede fazla ise bu yağın kullanım zamanını kısaltmakla beraber motora belli zaman sonra zarar verebilir.Bende gidip ekonomik olsun diye ucuz yağ alıyorum fakat herzaman garantili yerlerden yağ almakta fayda vardır eğerki piyasada sahte yağ var ise bizde bu yağı alıp 10 binde bir değiştiriyorsak motorumuzun vay haline :mad:

Verdiğin faydalı bilgilerden dolayı teşekkürler bülent...yazdıklarından anladığım kadarıyla;bizim yağı analiz etme imkanımız olmadığı için tek güvenilir yöntem tanınmış,büyük mağazalardan yağ almak olacak galiba...

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
castrol magnatec 10w40 gm nin 10w40 larından daha iyidir sanırım değil mi?