Carr Pass Okuma Opcom

İusta

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam bu guvenlik kodunu baska nerede bulabiliriz kitapçıklarda yazar mi?
Kitapcikta buldum fotografini ekliyorum

IMG_20210128_2001466e7dc4aefd6d7d81.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bence olması lazım üstad denemdim

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Yok mu elinde opcom olan şu gizli özellikleri açsak ekrandaki

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Konunun yabancısıyım nedir bunun olayı ne işe yarar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Konunun yabancısıyım nedir bunun olayı ne işe yarar
Eprom okuma dediğimiz olay bir beyin entegredir mesela aracın güvenlik kodunu bilmiyorsunuz entegre okuyucu yani eprom deriz ufak bir cihaz örnek aracın teybi sökülür eprom bulunur cihaz eproma takılır ve bilgisayar üzerinden beyin okunur beyine girilmiş kod çözülür yada yeni kod yazabilirsiniz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu işlemi opcom ilede corsa c lere yapılıyor sanırım diğer modellerede yapılır gibi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende orijinal opcom pro var, Corsa d lerde güvenlik kodunu okumuyor. Çin malı opcomlar zaten corsa d de sadece arıza kodu okuyor özellik açıp kapatamıyor. Onlarla program variant configuration kısmına giremezsiniz. Eeprom okuması için opcom pro nun bir üst sürümü gerekiyor o da gerçekten çok para :)

Carprog da var. Clone bir cihaz olduğu için üzerindeki smd elemanlarda değişiklik yaptıktan sonra orijinal cihaz gibi okuduğu belirtiliyor.

Abrites adında bir cihaz daha var esas eeprom okuma işini o yapıyor. Yeni nesil araçlar dahil.

Mdi da var o zaten okuma yapmıyor.

Oprom pro yu bir ara corsa b de dener bakarım eeprom okuyor mu okumuyor mu. Çünkü bizde corsa c yok b ve d var :)

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
güvenlik kodu olmayanlar için opcom ile kod okunabiliyor araç sahibi corsa c güvenlik kodu için bayiyi aramış ort 50 ile 100 euro kadar para istemiş
forumda geçenlerde bir arkadaşımızda söylemişti yardım olmak maksadıyla yanlız her opcom ve her yazılımla olmayabiliyor
araç ve pc ile bağlantıyı kuruyoruz
diagnostics-araç yılı-model-body-ınstrument-sol altda eprom menu-km sıfırlamaya basılı tutun ve read security code tıklayın sağ üst kçşede kod çıkar
Opcom ile Astra J için başka neler yapabiliyoruz ? Hata kodlarını görebiliyoruz , orta bilgi ekranına ulaşabiliyoruz bildiğim kadarıyla