Car 400 teyp kodu

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar.. 2 gundur formda baya bir araştırma yapmama ragmen car 400 un teyp kodunu bulan bir programa rastlayamadım.
aracımın teybi şu an çalışıyor.. fakat ilerleyen zamanlarda kod isterse elimde kodu yok. aracı alalı 1 yıl oluyor.. alırkende hiç kod nosu falan verilmedi.. bende aklıma gelipde istemedim. aldığım kişiye ulaşamıyorumda..
bu konuda yardımcı olabilecek gercek bir arkadaşım varsa yardımlarını bekliyorum..:cry:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Akü filan değiştirdinmi.?
Eger değiştirdiysen yada aracı aldığından beri kutup başı vs sökülüp takıldıysa
Teybin kodsuz da olabilir.
Açılırken ekrana SAFE yazısı gelip gidiyormu. dikkat ettinmi
Eger kodu bilmiyorsan AKÜ yü filan başka akü ile takviye etmeden sökme
teybini çıkarma yada siğorta panelinde rastgele siğorta sökme.

Eger teybin kodlu ise bile onu çözmek için teybi sökmen gerekir.
Ama sökersen zaten kod isteyecek.
Bırak şimdi ilerde kod istediği zaman söker bakarsın.

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aracın akusunu 2 ay once değiştirdim.. ve kod istemişti.. Kod ise telefonumda kayıtlıydı.. kodu girdim ve açıldı.
ama malesef teldeki mesajları yanlışlıkla sildiğim için kodda silindi hatırlayamıyorum.
bu arada telefonum samsung D900 silinen kayıtlı msjları tekrar geri getirmem mumkunmu? sim hafızasında kayıtlı değildi telin kendi hafızasında klasorlerime kaydetmiştim. :(

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Maalesef bu konuda yardım imkansız. Herhangi bir kod isteme durumunda teybinizi sökerek decode ettirmeniz gerekecek. Ayrıca Car400 çok da güzel bir teyp değil. Şu an arabamda Car400 olsa hemen bir Pioneer teyp alır 60 ytlye de dreksiyon kumandası taktırıdım. Ya da Cdr500 Alır keyfime bakardım. E tabi param varsa...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aracın akusunu 2 ay once değiştirdim.. ve kod istemişti.. Kod ise telefonumda kayıtlıydı.. kodu girdim ve açıldı.
ama malesef teldeki mesajları yanlışlıkla sildiğim için kodda silindi hatırlayamıyorum.
bu arada telefonum samsung D900 silinen kayıtlı msjları tekrar geri getirmem mumkunmu? sim hafızasında kayıtlı değildi telin kendi hafızasında klasorlerime kaydetmiştim. :(

Yanlis ber sey soylemek istemiyorum ama :confused:, yabanci bir kac forumun da opel servislerinin ucret karsiligi arabanin sasi numarasindan bu kodu arac sahibine soylediklerini okumustum. Bence lazim olunca bu yolu deneyebilirsin. :)

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Yanlis ber sey soylemek istemiyorum ama :confused:, yabanci bir kac forumun da opel servislerinin ucret karsiligi arabanin sasi numarasindan bu kodu arac sahibine soylediklerini okumustum. Bence lazim olunca bu yolu deneyebilirsin. :)
2000 öncesi car400lere şasi numarasından hesaplanabiliyor. 2000 sonrasında mutlaka decode edilmesi lazım. ayrıca ben bir yıl yerli yabancı tüm forumlarda aradım ama car400 kodu veren forum yok. sadece bu forumda var o da nadiren oluyor.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 öncesi car400lere şasi numarasından hesaplanabiliyor. 2000 sonrasında mutlaka decode edilmesi lazım. ayrıca ben bir yıl yerli yabancı tüm forumlarda aradım ama car400 kodu veren forum yok. sadece bu forumda var o da nadiren oluyor.

BEnim dedigim hesap degil, fabrikadan ogreniyormussun diye biliyorum.:confused: Bir program falan degil ama dedigim gibi yanlis bir sey soylemek istemiyorum. :eek:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
BEnim dedigim hesap degil, fabrikadan ogreniyormussun diye biliyorum.:confused: Bir program falan degil ama dedigim gibi yanlis bir sey soylemek istemiyorum. :eek:

Sonuçta fabrika da programdan ögreniyor.
Databeyz arşivinin kayıtlı olduğu program var.
Teybin şase numarsını girince fabrikada yüklenen kodunu veriyor..