Car 2002 radyo - kaset çalar için aux girişi

tb8cth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar forumda benden başka CAR2002 modeli kullanan varmı bilmiyorum ama benim gibi orjinal sevenler için paylaşmak istedim...

Yapılacaklar son derece basit ama yinede bir elektronikçiden veya amatör telsizci arkadaştan :) yardım almakta fayda var...

İşe kaset çaların mekanik kısmını sökerek başlıyoruz....

2. adım : Plaket üzerinde işaretli 1. dairedeki entegrenin 20 nolu ayağıyla, 2. dairedeki atlama teli arasına 1 Kohm (kahve siyah kırmızı renkli) dirençle atlama yapıyoruz... (Bu şekilde ön paneldeki "M (Medium Wave)" tuşuna bastığımızma orjinal müzik sistemimiz aux & teyp moduna geçmiş olacak...)

49259525.jpg

3. Adım: 3. dairedeki (jumper) atlama tellerinden mp3 çalarımızın kulaklık çıkışını bağlayacağımız aux bas giriş uçlarını alıyoruz... 1- sağ bas *** 2-eksi (Şase -)*** 3- sol bas uçları olacak şekilde...

59645803.jpg

4. adım: 5. ve 6. dairelerdeki (swicth)anahtarları devredışı bırakıyoruz... 5. dairedeki kaseti algılayan anahtarı kaseti attığımızda motorun voltajını vermekte kullanacağız... Bunun için motora bağlı olan yeşil kabloyu motordan ayırıp 5. dairedeki anahtardan geçiriyoruz...

Böylece kaset varsa M tuşuna bastığımızda kaset yoksa sadece aux moda geçmiş olacak...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bu konu teşekkürü hakkediyor..
Corsa sı olan arkadaşlar işin orjinal çözüm.

Son düzenleme:

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel çalışma.bir de bunun cc20 için olanı olsa ve ayrıca denizlide onu yapabilecek bir usta olsa.çok şey mi istedim:D

sonrike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cok güzel eline saglık bende yapmıştım ama bu cozüm cok daha iyi.Benim yaptıgım kristalin kablo uclarına bagladım ses girişini az da olsa ses bozuluyo.cok teşekür ederim bu paylaşım icin.saygılar.

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tskler. guzel calısma. fakat alttaki switch olaylarını tam çözemedim. biraz daha detaylı yazarmısınız ! mesela 6 nolu switch devre dısı kaldı !

birde kullanırken M basınca aux a gececek ! kasete gecmek için ne yapmamız gerekecek !
sanırım eskiden kaset olmadan kasete gecmiyordu ! tskler.

aksam evde denedim, sistem calısıyor, kaset olmasada m tusuna basınca cst yazıp aux girişini çalıştırıyor. fakat fm de radyo dinlerken takarsanız yine calıstırıyor. yani sürekli aktif gibi. sadece kasete gecince sesler karısmıyor. birde ses cok tiz yada cızırtılı geliyor sebebi ne olabilir acaba !

Son düzenleme:

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aksam evde denedim, sistem calısıyor, kaset olmasada m tusuna basınca cst yazıp aux girişini çalıştırıyor. fakat fm de radyo dinlerken takarsanız yine calıstırıyor. yani sürekli aktif gibi. sadece kasete gecince arkada ses olmadığı için sesler karısmıyor.
birde ses cok tiz yada cızırtılı geliyor sebebi ne olabilir acaba ! ses kalitesi hoş olmadı :(

resimdeki lehimli kahverengi kablo nedir ? onu anlatmamıssınız !

Son düzenleme:

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
???????

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş elinize sağlık...

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu teybin fahrenayt kısmını celciusa cevirebiliyormuyuz ?

arkadaslar ses problemini, biraz daha kaliteli kablo kullanarak ve telefonun sesini kısarak çözdüm. sesi telefondan 1-2 kademe açmak yeterli oluyor.

Son düzenleme:

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
philips ccr 600 e de aux girişi yapsak ne harika olur :)