Cankurtaran'a nasil yol verilir

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öyle zordur ki içeride saniyelerle yarışırken, cankurtaran şoförünün yerinde duramadığını ve parmaklarının direksiyona geçtiğini görürsünüz. Haklıdır çünkü biz sürekli "Daha çabuk daha çabuk" derken, öndeki araçlar bir türlü ilerleyemez ve şoför bir türlü sol şeritte olmasına rağmen yol alamaz.
Trafik karışır...
Korna sesleri...
Bir karmaşa...
Cankurtaran sireni ve kriz...

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Siren sesinin gerçek anlamını bilmeyenlere... ÇOK ÖNEMLİ...

Cankurtaran siren sesine duyarsız bir milletiz biz... O cankurtaranın içinde bir gün canlarının olabileceğini düşünmüyor hiç kimse...

Düşünen de ne yapacağını bilmiyor..

Cankurtaran solda genelde... Sağ şerittekiler aldırış bile etmiyorlar... Nasılsa kendi arkalarında değil...

Oysa asıl iş, asıl can kurtarma işi sağdakilerin...

Siren sesini duyar duymaz sağdaki duracak...

O durunca önünde bir boşluk oluşacak...

Oluşan boşluğa da, cankurtaranın yolunu kesen soldaki araba kayacak.
Siren sesinin anlamı bu...

Sağdaki dur, önünü boşalt. Soldaki bu boşluğa kay, yolumu aç!!!

Doğru söyleyin bilen var mı? Doğru söyleyin siren sesini duyduğunuzda sağdayken hiç, asıl durması gerekenin siz olduğunu düşündünüz mü?

Asıl görevin size düştüğünü!!!

[/FONT] Alıntıdır.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben genelde siren sesi duyarsam sağ şerittede olsam sağa kayarım ki yanımdaki arac bana yaklasabilsin....

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok Yalan sölemeyi Hiç sevmem ben bilmiyordum

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp artık Öğrendime göre gereken neyse kesinlikle uygularım

Bahadır çok teşşekkür edrim Aydınlattığın için saol

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla ben dikkat ediyorum.. mesela sokak arasından iki şeritli caddeye çıkıcam cadde tıkalı geldim durdum caddenin başında en az 30 m aşağıda ambulans cadde boyunca ilerlemeye çalışcak görüyorum ve caddeye dahil olmuyorum belki yarım dakka içinde önümden 100 araba artı ambulans geçio ama olsun.. o sırada aynı sokakta arkadamda taksici varsa yandım :D gerçi genel konuşmayım bazısı anlayışla bekliyo benle beraber.. ve ewt kesinlikle doğru amaç solu boşaltıp sağdan yengeç gibi gitmek deil olabildiğince ağırdan alıcaksın....
bu arada günde kaç ambulansa yol veriyosunki diycek olursanızda fındıkzadede oturuyorum bilen bilir.. samatya-haseki-çapa-cerrahpaşa gibi istanbulun en büyük hastaneleri bizim burda :D siren seslerine alışığım

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada bende bilmiyordum bgu anlama geldiğini öğrenmemiz iyi oldu bu güzel paylaşım için teşekkürler...

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
be o sesi duyar duymaz çeker kenara durarım ve içim cızz eder üzülürüm :(

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
o acı sesin içinde olduğum için ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum orta şeritteysem ambulans geçene kadar hızımı minimuma düşürürüm ki sol şeritte arkdan gelenler önüme girebilsin sol şeritte isemde şağ şeridi burnumu sokup yavaşlatırım her ne kadar bi çok şöför bunu algılamayıp kızıp küfür etsede o ambulansın içinde olmadıktan sonra pek aldırış etmiyorlar :(

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilginin çoğu kişiye faydalı olacağını düşünüyorum..teşekkürler...

sireni duyup sağ şeride doğru geçip durduğumda,arkadaki soförler(!) uzun bile yakıyorlar arkadaşlar...
ikincisi de ambulans geçince hemen arkasına takılmak için yarışır bizim milletimiz...