ÇANAKKALE GEÇİLMEZ anadan şehide son vedaa

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oğul
Sen giderken,
Ardından baktım oğul.
Seni gözledim.
Doğduğundan beri yaptığım gibi,
seniz izledim
Yüzüne çarpsa yel, yüreğim ürperir oğul,
Ayağına taş değerse, bağrım yanar oğul,
Kıyamadım gülü ellemene,
Dikeni vardır diye.
Canımdan can, kanımdan kan oğul.
Ama...
Bugün git oğul.
Yoluna git.
Şu islam toprağını gavur alacaksa
Ezanların susacaksa,
El kemendi boynuna atacaksa,
Çiğnenecekse şehit atanın mezarı,
Git oğul
Git,
Bilesin ki RESUL önündedir,
Bilesin ki melekler ardındadır.
Bilesin ki dualarım semadadır.
Bilesin ki yolun ALLAH'adır.
Düşte gördüm oğul,
Bize artık vuslat
Mahşerden sonrayadır
Oğul...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Dönemin Başbakanı Turgut Özal zamanında gerçekleşmiş bir olay şöyle anlatılır:

Japon eğitim uzmanları gelmiş ve ülkemizin eğitim sistemini incelemiş, Özal'ın bürokratlarının da hazır bulunduğu bir ortamda raporlarını sunmuş ve sonuç olarak şunu söylemişlerdi:

"Sizin eğitim sisteminizde milli ruh yok!"

Turgut Özal'ın "Nasıl?" sorusu üzerine şunu anlatmışlardı:

"Biz Japonya'da okula başlayacak çocuklarımıza milli ruh şoklaması yaparız. Onları önce toplu halde hızlı trenlere bindirir, dev fabrikalarımızı, teknoloji merkezlerimizi gezdirir ülkemizin gücünü gösteririz. Sonra da bu yavrularımızı alır Hiroşima ve Nagazagi'ye götürür, orada atom bombası atılan ve yıllardır ot dahi bitmeyen alanları gösterir deriz ki: Eğer siz çalışmaz, bilinçlenmez ve az önce gördüğünüz teknolojiye sahip olmak için çalışmazsanız sonunuz böyle olur."

Bürokratlardan biri atılır: "Ama bizim Hiroşima'mız yok ki!"

Japon uzmanın cevabı tokat gibidir: "Sizin Çanakkale'niz on Hiroşima eder!"...

Tek kelimeyle müthiş!

Eğitim sistemimizin acilen bu yolda ilerlemesi lazım!

Çanakkale'de canını, kanını vatan için vermiş binlerce insanımızın ruhu şad olsun!

Sizler sayesinde varız!

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba ne yaptikda bu gencligi bu hale getirdik???
vatan sevgisi bile menfaat karsiligi,iman desen capit parcasi...sevgi saygi kardeslik ölmüs..insanlik ölmüs..kalpler taslasmis...nerde hata yapildi???

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada yanlış anlaşılmasın ama maalesef çanakkale geçilmez değil. yani o ünlü savaş esnasında 2-3 tane gemi çanakkaleyi geçmeyi başarmıştı. hatta geldiler kıyılarımızı bombaladılar.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada yanlış anlaşılmasın ama maalesef çanakkale geçilmez değil. yani o ünlü savaş esnasında 2-3 tane gemi çanakkaleyi geçmeyi başarmıştı. hatta geldiler kıyılarımızı bombaladılar.
gemilerin geçmesi diilki çanakkale geçilmez sözünün anlamı geçer geçmez o başka bişey
çanakkale geçilmez in anlamı o boğazdan yurdumuza düşmanı sokmayız demektir manası
canını kanını vererek vatanıma sokmam diyen dedelere ithafen ve sokmamıştırda

18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ BUGÜN KUTLU OLSUN ALLAH RAHMET EYLESİN HEPSİNE

ULU ÖNDER ATATÜRK CEPHEDE ŞU KOMUTU VERİYOR SİZE ÖLMEYİ EMREDİYORUM 3-5 SANİYE SONRA ÖLECEĞİNİ BİLE BİLE DÜŞMANI YURDUMUZA SOKMAMAK İÇİN CANINI VEREN O KAHRAMAN DEDELERİMİZ İÇİN BUGÜN DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gemilerin geçmesi diilki çanakkale geçilmez sözünün anlamı geçer geçmez o başka bişey
çanakkale geçilmez in anlamı o boğazdan yurdumuza düşmanı sokmayız demektir manası
canını kanını vererek vatanıma sokmam diyen dedelere ithafen ve sokmamıştırda

18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ BUGÜN KUTLU OLSUN ALLAH RAHMET EYLESİN HEPSİNE

ULU ÖNDER ATATÜRK CEPHEDE ŞU KOMUTU VERİYOR SİZE ÖLMEYİ EMREDİYORUM 3-5 SANİYE SONRA ÖLECEĞİNİ BİLE BİLE DÜŞMANI YURDUMUZA SOKMAMAK İÇİN CANINI VEREN O KAHRAMAN DEDELERİMİZ İÇİN BUGÜN DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN

o ayrı mesele zaten. sözün önemi başkadır tarhimizde.

RUHLARI ŞAD OLSUN.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
yüce Türk ulusunun Çanakkale zaferi kutlu olsun. kahraman sehitlerimize allahtan rahmet diliyorum.
ancak çanakkale de yasayan biri olarak bugun yüzlerce otobus binlerce kişi geldi. ancak gorduğum manzara günün anlamından çok herkez de bir gezi piknik havası olması. gezmek görmek tarihi bilmek cok guzel ama yürümeye hali olmayan yaşlı insanların yada 3 yasında ki çocukları sırf bedava diye buraya getirip kmlerce yürütmek ve bu gezilerden seçim beklentisi için olmak ne kadar doğrudur tartısılır...