Çamurluktan gelen çıtırtı ses ve çözüm

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çamurluktan gelen çıtırtı ses ve çözüm

thejazz link' Alıntı:
Umarım netice alabilirsiniz, silikon spreyler genelde yağlama maksatlı iyi sonuç veriyor. ֖rneğin kapı gıcırtısı, pandizot bağlantıları, kilit içerisindeki emniyet kemeri tokasının çıkardığı sesler, sürtünme sesleri yada paslanmaya karşı koruma vs.. Burada yüzey sert plastik olduğundan ve silikon spreyde dolgu malzemesi olmadığından, sıçrayan sert cisimler gene aynı sesleri çıkartacak. Yani yüzeyde sesi emebilecek kalınlıkta bir tabaka oluşturmayacak gibi geliyor bana. Umarım yanılırım.  greatt
spreyin üzerinde sizin dedikleriniz yazıyor.ben de satıcıya bu olmaz aradığım bu değil dedim. ufak bir yere sıktık biraz bekledik hafif donmaya başladı yumuşak ince bir tabaka. onu görünce ikna oldum. 2 kat atmayı düşünüyorum, belki çok başarılı olmaz o kumaş yada keçe (her neyse) kaplama gibi ama eskisi kadar ses çıkarmaz diye umuyorum. bakalım görecez sonucu yazarım.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonucu dört gözle bekliyorum, umarım başarılı olur. Ben ciddi ciddi şu Ziebart'ın yaptığı ses izolasyonu uygulamasını düşünmeye başladım. Aracı teslim aldıktan sonra kararımı vereceğim.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sonuç olumsuz  046thumbsdown akşam sıktım sabah hala tam donmamıştı yapış yapıştı beğenmedim.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
sonuç olumsuz  046thumbsdown akşam sıktım sabah hala tam donmamıştı yapış yapıştı beğenmedim.

hmm tüm kum ve çamurlar mı yapıştı slikona?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

muhtemelen öyle olmuştur, bence silikonu götür iade et aldığın yere paranı geri al

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

hllb link' Alıntı:
yok yok onlardan değil bugün chatde de konuştuk arka tekerlek davlumbazları plastik ordan ses yapıyor. bakalım bu spreyden sonra ne olacak

sn halil bey amma da hassassınız.. hiç aklıma gelmezdi.. ama bu konu cok onemli... stabilize yollarda tıkır tukur ses gelir.. ama bence en onemlisi on takımlardan gelebilecek sess.. insallah araçlarımızda çıkmaz....

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

thejazz link' Alıntı:
Sonucu dört gözle bekliyorum, umarım başarılı olur. Ben ciddi ciddi şu Ziebart'ın yaptığı ses izolasyonu uygulamasını düşünmeye başladım. Aracı teslim aldıktan sonra kararımı vereceğim.

ziebartın ses izolasyonunu araştırdınız mı=? bilgi verebilir misiniz? gerçi araçta ses yok ama. ne olur ne olmaz...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=1026.msg21283#msg21283 date=1301640197]

hmm tüm kum ve çamurlar mı yapıştı slikona?
[/quote]
allahtan yollar kuru da fazla bişey olmadı ama yine de biraz kum yapıştı sıktığım yerlere. komple temizlemem gerekecek

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
muhtemelen öyle olmuştur, bence silikonu götür iade et aldığın yere paranı geri al
iade edecektim ama ilerde evde falan lazım olur diye vazgeçtim

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

trk_187 link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=1026.msg21084#msg21084 date=1301588532]
yok yok onlardan değil bugün chatde de konuştuk arka tekerlek davlumbazları plastik ordan ses yapıyor. bakalım bu spreyden sonra ne olacak

sn halil bey amma da hassassınız.. hiç aklıma gelmezdi.. ama bu konu cok onemli... stabilize yollarda tıkır tukur ses gelir.. ama bence en onemlisi on takımlardan gelebilecek sess.. insallah araçlarımızda çıkmaz....
[/quote]
şimdilik o tarz bir ses yok. benim burada bahsettiğim kumlardan gelen çıtırdı sesiydi ama benim yöntem işe yaramadı :) bi ara başka bir izolasyon malzemesi bulursam deneyecem :)  aslında bugün aklıma şu dc-fix ler var hani yapışkanlı kağıtlar onların kadife kaplama gibi olanları var. onu mu yapsam dedim ama durmaz orda hemen sökülür :)