camlardaki buharlaşma

OLDDJTEO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

1997 model opel corsamın özellikle ön cam ve yancamlarında çok fazla buharlaşma oluyor ön camımı aracımın klimasını aradabir devreye sokarak geçici olarak hallde biliyorum bazende aracın ısıtma kısmını açıp gelen havayı camlara vererek buharlaşmayı gideriyorum ama bu seferde benim yüzüm sıcaktan yanmaya başlıyor bu işin daha pratik bir yolu varmı içten camlarımı silerken nasıl bir bez yada bir sprey kullanmalıyım.

teşekkürler

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu buğu önleyiciler var ya onlardan denesene gerçi çözüm de deyilde ne yapsan buğulanıyor
bu arada isim soy isimde imza bölümüne eklersen arkadaşım tam olacak

White Veccy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sadece senin arabanda değil herkesin arabasında olur
eğer kaloriferi açtığında sıcaktan yüzün yanıyorsa.. sende biraz derecesini düşür ılık ılık üflesin :)

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkezin başına geliyor bu Camı azcık arala yada klimanın derecesini düşür

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
üflemeyi cama vermeniz doğru.. sirkülasyonun da dışardan hava alarak olması gerekiyor. zaten çoğu opel modelinde üflemeyi cama çevirdiğinizde içerde sirkülasyondan direkt olarak çıkıyor. hızı 1 e getirerek ılık-sıcak arası kullanmanız durumunda yüzünüze çok vurmaz :)

klima kullanmaya gerek yok

yigitbaran06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Astra aracımda üflemeyi ön cama veriyorum. Sıcaklık kademesini normal dereceye ayarlıyorum(2. kademe gibi) Ön paneldeki üfleme ızgaralarının(ortada 2 tane ve sağ sol kapıya yakın) düğmesini çevirerek kapatıyorum. %80 verim alıyorum.

MURATTEKIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sıkıntı bir ay öncesine kadar benim arbadada vardı,bütün camlar buhar oluyodu..ön camın fitili(dıştan)biraz yatağından çıkmış,camcıya gidip fitili yerine iyice taktırttım buhar falan yapmıyo şimdi,pırıl pırıl..

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemelen iç hava sirkülasyon düğmenizin konumunda yanlışlık vardır ya da konumlandırma yapamıyordur fonksiyonunu kaybetmiştir