camlar otomatik kapanmazmı orjinal anahtardan

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 lü cam kaldırma modulleri var ortalama 40 ytl fiyatları mevcut 20-30 ytl de takacak ustaya verirsen 70-80 ytl ye bu sorunu rahatlıkla cozerler cok kolay işçiligi var hazır soketlere takıyorsun modul baglantılarını o kadar
benim aracta normal olarak kumandaya basılı tutunca kilitleme fonksiyonu var ama pil zayıflayınca başa dert oluyor dikiliyorsun aracın başında kilitlensin diye ben de taktıracagım

G

ghost ship

Bilgi Girilmemiş
bizim arabada war.. anahtara 1. sefer bastığında kapılar kilitleniyo alarm devreye giriyo... 2. defa bastığında da camlar kapanıyo.

mirza1873

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba 2004 njoy,cam kaldırma modülü yok.Ama takılabilirmiş..

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada edition, sanruf dahil hepsi kapanıyor benimde tam tersi sıkıntım var yazın sanrufu açık bırakmak istiyorum ama olmuyor ya hepsini açacaksın yada hepsini kapatacaksın :(

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bende 2004 astra elegance var ve camlarım kumandadan kapanmıyor, ayrıca anahtarı programlamak için kontağa soktuğumda proglamlara yapmıyor. Aracın anahtarı kırıldığı için daha önceki sahibi tarafında değiştirilmiş ondan olabilir mi acaba...

adnan___sayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şoför kapısında kaploların geçtiği hortumun altında 12 voltu diodla bağlıyorlar oluyor ama diod sürekli iletimde kaldığı için aküyü çabuk bitiriyor tafsiye etmem

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynı sıkıntıyı bende yaşadım camların kapantığını beyin algılayamadığı için aküyü çabuk bitiriyor. ben onun için iptal ettirdim hatta araba 2 gün opel servisinde kaldı ama sebebini çözemediler ve garantiden akümü değiştirdiler. aynı şeyi tekrarlayınca elektrikci arkadaşıma götürdüm ve 5 dk da çözdü.elektriği kesmediği için aküden yiyormuş dedi ve iptal etti neyse bu sayede akümü yenilemiş oldum.Ama şunuda belirteyim benim ki kendi alarmım vardı onun cam kapama özelliğini kullandım orjinalde hiç duymadım.

Ozanulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yıl önce arabamı aldığımda ilk yaptırdığım şeydir. Esat ustam sol kapı eşiğindeki kabloların olduğu yerde yaklaşık 15cm lik bir kablo ile 2 kabloyu birleştirdi. 3 yıldır kullanıyorum sorun yok. camlar açıkken bir kez kilitleme tuşuna basınca camlar kapanıyor. Fakat biri camlar kapanırken aracın içine kolunu sokarsa camların kıstırma koruması devreye giriyo ve o camı hemen indirip öyle kalıyor. Yolculuk ederkende içerden kapı düğmesinden kilitlersenizde camların hepsi harekete geçip kapanıyor, bu durumda camların bir kes basarak otomatik tam inmesi veya tam kapanması özelliği devre dışı kalıyor. Basılı tuttuğunuz sürece camlar çalışıyor.(Doğanlar gibi :) )
Astra 2001 CD si olan arkadaşımıda aynı ustaya götürdüm modül falan kullanmadan yine kablo birleştirme yöntemiyle halletti. ;)

Önemli Not: 2005 Corsa 1,3 CDTI yede aynı yöntemle yaptırmıştık. Pikniğe gittikleri bir gün ufak çocuğu arabanın içinde anahtar üstündeyken kilit düğmesine basıyor. Camlar kapanıyor haliyle. İçeri girmek için fazla masraf olmasın diye arka kelebek camını kırıyor ama oda ne servise gittiğinde ordakiler ön camı kırsan daha ucuzdu diyolar. 1 hafta o camın gelmesini bekledi. Burdan iki sonuç çıkıyor:
1. Bu sistemi taktırınca aracın içinde anahtar bırakmayın.
2. Kelebek camı yerine normal camlardan birini kırın.

Saygılarımla ;)

Son düzenleme: