Camlar kapanmıyor

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

vectra b aracımın ön camı kapanmıyor daha önceleri cam hafif saga sola kayardı şimdi camı indirdigim zaman iniyor kaldırdıgım zaman tekrar geri iniyor elimle tık tık basarak kapatmaya çalışıyorum cama yuva tam oturmuyor saga veya sola kayıyor cam fitilerinin içine girmiyor elimle oynatarak izalamaya çalışıyorum bu şekilde kapanıyor bu arızamı nasıl giderebilirim veya hangi tamirci bakar bu arızaya

sefauner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

vectra b aracımın ön camı kapanmıyor daha önceleri cam hafif saga sola kayardı şimdi camı indirdigim zaman iniyor kaldırdıgım zaman tekrar geri iniyor elimle tık tık basarak kapatmaya çalışıyorum cama yuva tam oturmuyor saga veya sola kayıyor cam fitilerinin içine girmiyor elimle oynatarak izalamaya çalışıyorum bu şekilde kapanıyor bu arızamı nasıl giderebilirim veya hangi tamirci bakar bu arızaya
bende astra var aynı sorun bendede var tam sona yakın gerı ınıyor sorusturdum pmzıdot ıcınde cam asansoruyle alakalı dedıler bıraz zaman alır malıyetı yuksek dııl dedıler fırsat bulrusam ben kendım yapıcam bence senın sorununda bu!!!!

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kapıyı açıp bakar mısınız, kilitin altındaki vida yerinde duruyor mu? Veya Cam açıkken kapatınca kapıyı ses çıkıyor mu?

Eğer vida yok, varsa bile ses varsa, dikine olan cam klavuz rayınız çürümüş, kopmuştur. 20Tl çıkmasıdır.

Ses yok veya vida da yerindeyse, arkadaşın dediiği gibi kızağın bağlantı ayağı çıkmış olabilir. Sökülmeden cevap vermek pek doğru olmaz.

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapıyı açıp bakar mısınız, kilitin altındaki vida yerinde duruyor mu? Veya Cam açıkken kapatınca kapıyı ses çıkıyor mu?

Eğer vida yok, varsa bile ses varsa, dikine olan cam klavuz rayınız çürümüş, kopmuştur. 20Tl çıkmasıdır.

Ses yok veya vida da yerindeyse, arkadaşın dediiği gibi kızağın bağlantı ayağı çıkmış olabilir. Sökülmeden cevap vermek pek doğru olmaz.

Teşekkürler
kilitin altındaki vida ne tarafta oluyor
cam klavuz rayı hangisi

sabah ilk iş bunları inceleyip bulmaya çalışacagım

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa b nın camlarıyla sızın camlar aynı dıye dusunuyorum benımde basımdan gecen olaylar sıze çözüm olabılır bu yaz camı kapatıyorum cam tam kapanacak tak geri iniyor kesik kesik tuşlarak kapattıyordum bır ustaya gıttım bana o şu bu değişecek vs dedi neyse dursun dedim o kdr masrafa gerek yoktu sıkıntılıda olsa gorevını yapıyordu neyse bır otoelektrıkcı arkadas var dukkanında cay ıcerken aklıma geldı soyledım guldu arabanın camını ac ded actım ust kısımdan fılıtı bıraz yerınden oynamıs duzelttı saat gibi oldu borcumuz dedim guldu kufur etsen daha iyiydi diye:) sonra anımsadım yolda gıderken dırsegımı camdan dısarı cıkarıp yularıdakı o fıtılle yolculuk esnasında oynuyordum:)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
corsa b nın camlarıyla sızın camlar aynı dıye dusunuyorum benımde basımdan gecen olaylar sıze çözüm olabılır bu yaz camı kapatıyorum cam tam kapanacak tak geri iniyor kesik kesik tuşlarak kapattıyordum bır ustaya gıttım bana o şu bu değişecek vs dedi neyse dursun dedim o kdr masrafa gerek yoktu sıkıntılıda olsa gorevını yapıyordu neyse bır otoelektrıkcı arkadas var dukkanında cay ıcerken aklıma geldı soyledım guldu arabanın camını ac ded actım ust kısımdan fılıtı bıraz yerınden oynamıs duzelttı saat gibi oldu borcumuz dedim guldu kufur etsen daha iyiydi diye:) sonra anımsadım yolda gıderken dırsegımı camdan dısarı cıkarıp yularıdakı o fıtılle yolculuk esnasında oynuyordum:)

Sizinkinde sorun, cam sıkışıyormuş. Güvenlik amacı ile bir uzvunuz sıkıştığında cam aşağı bir miktar acılır. Sorun o şekildedir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
bahsettiğim klavuzu sabitleyen vidayı işaretledim.
attachment.php

Ekli dosyalar

• Mypics0351.jpg
    Mypics0351.jpg
    79.5 KB · Görüntüleme: 66

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizinkinde sorun, cam sıkışıyormuş. Güvenlik amacı ile bir uzvunuz sıkıştığında cam aşağı bir miktar acılır. Sorun o şekildedir.

hayır benımmkı sıkışmıyordu çunku camın sıkışması ıcın en ust noktasına cıkması lazım bu yarı yolda yerı acıyordu kendını orayı sınır görüyornuş

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
otomatik cam krikonuzda camın en alt kısmının oturduğu yer de veya krikonun sabitleme puntası düşmüş olabilir.kapı içi döşemeyi açıp bir bakın derim.