Cam suyu motorundan ses gelmiyor

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba Dostlar,

İzmir'den Karadeniz'e yolculuk yapmam gerekti. Çıkmadan önce ustaya uğradım. Radyatör ve silecek suyunu antifrizli doldur uzun yola gidiyorum dedim. Arkadaş silecek suyuna 2 kutu würth küçük temizleme sabunlarından atmış antifrizli diyerek. Kula'ya geldim silecek su atmıyor. Vardığım yerde bir daha denedim bu sefer hiç motor sesi gelmedi. Zorlamakta istemiyorum. Şimdi dönüş yaptım, 1 gündür durum aynı. Çözüm önerileri rica ediyorum.

Lambanincini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Würth depodaki kireç v.b tüm pisliği sökmüştür.. Buda cam suyuna giden filtreyi tıkamıştır filtre ufak parmak kadar bişey.. Oto elektrikçisine götürün filtreyi temizleyip suyu boşaltsın.. Sorun yüksek ihtimal çözülür.. Ha çözülmezse cam suyu motoru gitmiş demektir.. Ama ben filtreden diye düşünüyorum benzeri başıma geldi çünkü..

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Würth depodaki kireç v.b tüm pisliği sökmüştür.. Buda cam suyuna giden filtreyi tıkamıştır filtre ufak parmak kadar bişey.. Oto elektrikçisine götürün filtreyi temizleyip suyu boşaltsın.. Sorun yüksek ihtimal çözülür.. Ha çözülmezse cam suyu motoru gitmiş demektir.. Ama ben filtreden diye düşünüyorum benzeri başıma geldi çünkü..

teşekkür ederim cevabınız için, würth şu küçük turuncu "cam temizleme sabunu" yazanlardandı. İnşallah dediğiniz gibi olmuştur. Motordan hiç ses gelmemesi endişelendirdi, acaba su devirdaimi yapan kanatların etrafı kristalleşti de ondan mı oynamıyor anlamadım.

hepdüşünceli

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Sigortası da atmış olabilir. Bi bakın isterseniz.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Benim de başıma geldi.Mavi renkli antifirizli su koymuştum ama zamanla tortulaşmış,jel haline gelip motorun filtresini tıkamış söktüm temizledim normal su koydum sorun yok.Seninki de büyük itimal tıkanmadır. Geçmiş olsun