CAM SUYU DONDU :(

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki sorum olacak müsadeizle;     
    Uzun süredir aranızda yoktum şantiye için şehirler arası geziyorum geldim ve arabanın cam suyu dondu uzun süredir bakma fırsatım olmadı seyahat gereği antifiriz yoktu normal olarak donmus ne yapmam gerekiyor ?
      Birde elektronik el freni çekili olmasına rağmen gaza bastığımda kendiliğinden pasif duruma geçiyor araba boşta gaza bastığımda böyle birşey olması normal mi acaba ?

şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için....

Hyjal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: CAM SUYU DONDU :(

Cam suyu donduysa çözülmesini bekleyebilirsin , içi tamamen dolu değilse istersen daha çabuk çözülmesi için antifirizli cam suyu ekleyebilirsin  ben de aynı problemi yaşadım , sileceklere su püskürtmesi için çok fazla zorlama yoksa silecek motorunun sigortası atıyor , su çözülse de çalışmıyor , böyle bir sıkıntı yaşadım eğer su çözüldüyse ve hala çalışmıyorsa açtığım bir konu var bu problemin çözümüyle ilgili o konuya bakabilirsin.

Elektronik el freni çekili iken eğer arabayı kaldırmaya çalışırsanız kendiliğinden zaten devre dışı kalıyor o konuda sıkıntınız olmasın.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cam suyu donduysa sıcak su takviye edeceksin aklıma gelen ilk şey. park frenine gelince gaza bastığınız esnada debriyaja basıyorsanız yada küçük bir harekette park freni salıyor kendini. ama sadece gaza basmayla bırakmaması lazım.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok sıcak su koymayın sakın zarar vermesin.ılık su koyun çözülsün.

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız dizelse boşta gaza basmayın.

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok teşekkür ederim antifirizli su ekledim yarım litre kadar aldı umarım açılır biraz zorladım belki açılır diye ama olmadı dikkat ederim bundan sonra yardımlarınız için çok teşekkürler :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hyjal link' Alıntı:
... sileceklere su püskürtmesi için çok fazla zorlama yoksa silecek motorunun sigortası atıyor , su çözülse de çalışmıyor , böyle bir sıkıntı yaşadım eğer su çözüldüyse ve hala çalışmıyorsa ...

Antifirizli de koyduysam burada donuyor, hiçbir şey olmazsa püskürtme ucu donuyor... Sigorta olayını o kadar çok yaşadım ki diğer araçlarımda olduğu gibi bunda da yerini ezbere biliyorum: Motor kısmındaki sigorta panelinde 40 nuımaralı 10'luk sigorta :D

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aliceinchains link' Alıntı:
Aracınız dizelse boşta gaza basmayın.

Aslında hiç bir motor boşta gazlanmaz...