cam filmi seçimi(acil)

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkisi yok ama çiziyor..Çizmese bile bağlıyor..Ve otoparktan filmleri sökmeden alamıyorsun arabanı..Ben olsam filme o kadar para vermem..Versem de kanuni çerçeveler içerisinde yaparım onuda ruhsata işletmen gerekiyor bildiğim kadarıyla..Benim bir defa filmden dilim yandı 2 gün arabam otoparkta kaldı..Yüzküsür milyon ceza yedim bide otopark parası ödedim...Filmleri otoparta söktüm ancak çıkarabildim..

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bu nasıl haksızlık adaletsizlik yetkisi dahilindeyse yapsın öyle bir kural yokki.ben olsam kaçarım mahkemeye dava açarım daha sonrada:mad:trafik mevzuatını az evvel inceledim cam filmi hakkında birte şu madde var.otoparka çekmek felan sanırım bizim memurlarımızı uydurduğu bir hadise gibime geldi:mad:.trafik cezalarında hiç adı bile geçmiyor.bilen varsa koysun merak ettim şimdi...

Araçlara Ait Teknik Şartlar ve Araçların Karayoluna Uygunluğu
MADDE 63- Araçların; yapım, kullanma, karayoluna uygunluk ve trafik güvenliği bakımından Bayındırlık ve İskan Bakanlığının görüşü alınarak, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkarılan Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onay Yönetmeliği, Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkındaki Yönetmelik ve buna paralel olarak çıkarılacak diğer yönetmelik hükümlerine uygun durumda olması mecburidir (Değ.:09.09.1997-23105).
Yurtdışından getirilen ve birinci fıkrada adı geçen Yönetmelik hükümlerine uygun olarak imal, tadil ve monte edilen araçlara Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca veya bu Bakanlığın yetki vereceği kamu veya özel kuruluşlar tarafından “Karayolu Uygunluk Belgesi” verilir.
Askeri araçlarla, raylı sistemle çalışan ve iş makinesi türünden araçların, karayolu uygunluk belgeleri ilgili kuruluşlarca düzenlenir.
[FONT=&quot] Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği ve Araçların İmal Tadil Montajı Hakkındaki Yönetmelik hükümleri doğrultusunda imalatcı veya yetkili temsilcisi tarafından düzenlenen “Karayolu Uygunluk Belgesi” bulunmayan araçların tescili yapılmaz (Ek:09.09.1997-23105).[/FONT]
[FONT=&quot] Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır. [/FONT]

messevinc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ruhsata işletme işi hayal ürünü.ben şimdiye kadar bn ruhsata işlettm diyen 1 kişiyle karşılaşmadm.yok güneşe karşı alerjim var diyip yapabilrsn diyen birüsü yorum okudum forumlarda ama cok zor heyet raporu almak gerekiyor. birsürü prosedürü var ben yaptım diyen varsa ruhsatını taratsın koysun ben hic sanmıyorum.ben açık olanını yaptırıcam cok göze batmz muayeneye kdr 3 yılım var.sizce hangisini yaptırim?

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
illa bu üçünden birini seçicem diyosan en ucuzunu al derim.nasılsa oda kaliteliymiş hemde 3 yıl sonra söktürseler bile için acımaz.belkide adam bulursun aracı yollamadan muayene yaptırırsın :) ...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bu nasıl haksızlık adaletsizlik yetkisi dahilindeyse yapsın öyle bir kural yokki.ben olsam kaçarım mahkemeye dava açarım daha sonrada:mad:trafik mevzuatını az evvel inceledim cam filmi hakkında birte şu madde var.otoparka çekmek felan sanırım bizim memurlarımızı uydurduğu bir hadise gibime geldi:mad:.trafik cezalarında hiç adı bile geçmiyor.bilen varsa koysun merak ettim şimdi...

Araçlara Ait Teknik Şartlar ve Araçların Karayoluna Uygunluğu
MADDE 63- Araçların; yapım, kullanma, karayoluna uygunluk ve trafik güvenliği bakımından Bayındırlık ve İskan Bakanlığının görüşü alınarak, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkarılan Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onay Yönetmeliği, Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkındaki Yönetmelik ve buna paralel olarak çıkarılacak diğer yönetmelik hükümlerine uygun durumda olması mecburidir (Değ.:09.09.1997-23105).
Yurtdışından getirilen ve birinci fıkrada adı geçen Yönetmelik hükümlerine uygun olarak imal, tadil ve monte edilen araçlara Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca veya bu Bakanlığın yetki vereceği kamu veya özel kuruluşlar tarafından “Karayolu Uygunluk Belgesi” verilir.
Askeri araçlarla, raylı sistemle çalışan ve iş makinesi türünden araçların, karayolu uygunluk belgeleri ilgili kuruluşlarca düzenlenir.
[FONT=&quot] Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği ve Araçların İmal Tadil Montajı Hakkındaki Yönetmelik hükümleri doğrultusunda imalatcı veya yetkili temsilcisi tarafından düzenlenen “Karayolu Uygunluk Belgesi” bulunmayan araçların tescili yapılmaz (Ek:09.09.1997-23105).[/FONT]
[FONT=&quot] Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır. [/FONT]

işte kötü tarafı bu net bişey yok adam diyorki bana göre görüntüyü bozuyor çatdanadak cezayı yapıştrıyo kimse de ben mahkemeye gideyim 2-3 yıl uğraşayım kesilen cezanın parasını geri alayım demiyor paşa paşa razı oluyo

dc6189

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benm de bu konu hakkında biraz bilgim war.. ilk uyarıda 108 ytl ceza kesme yetkileri var polislerin... Ki aynen bu cezayı bende yedim... Fakat ikinci uyarıda (ki bunuda anonsla merkeze soruyolar) arabayı bağlama yetkisi tüm trafik polislerinde mevcut... yani benim arabam cam filminden dolayı ikinci bi cezai işleme maruz kalırsa direk bağlayabilirler..

Öte yandan ruhsata işletme konsunda ise arka camlarda sorun yok fakat ön yolcu ve şöfor camı kesinlikle işlenmiyo.. Hatta piyasadaki yeni kasa seat leonların tamamının arka camları fabrika çıkışı 1 numara hafif koyulukta.. ruhsatlarında arka camların renkli oldugu belirtiliyo... Fakat komple cam filmlerini ruhsata işleten birine bende daha rastlamadım... Yaptıran varsa bize de ön ayak olsun :)

Muayene konusunda bende sabırsızlıkla :) bekliyorum... iki senem daha war şimdilik.. o andaki duruma baglı dye dusunuyorum... Yoğun bi saatte beylikduzundeki muayne ist. goturup komple camları acıp bi şansımı deniycem.. bakalım.. en fazla muayene yapmazlar.. gotur derler bu arabayı...

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim bi abiyi durdurmuş polis.. ruhsatını almış demiş git filmi sök gel al ruhsatını.. adam gitmiş sökmüş gelmiş almış ruhsatını.. öbür gün bidaha film çektirmiş:) para var huzur var yani:) bide film konusnda arkadaş vectraya yaptırdı ziebartta ön cam dahil heryere.. memnun kaldı daha hiç ceza falan yemedi ama şans.. bide filmler güneş gördükçe açılıomuş rengi, yani araba sürekli güneşte duruyosa yazın falan biraz tehlikeli... gece arkandaki uzunları yakarsa gözünü almıyomuş, çoğu zaman arabaya yakışıyo, yazın daha az klimayı açıyosun bunlarda bildiğim avantajları.. he bide ziebartta yapılınca heryıl galiba bakımı oluomuş gidiomuşsun bi süt sürüolarmış camlara..en kıl özelliğide ilk uygulama yapıldığında 3 gün flan camları açamıyosun:) yazın yaptırırsan bayağ iç daraltıcı oluyo camları açamamak:)
meftun ünal

Hakan Kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Ben Solargard öneririm ama filmi dirtiribitörden kendin al hem hangi filmi aldığını bilirsin hemde kaliteyi daha ucuza alırsın. Dışarıyıda az bi işçilik vererek uygulamayı yaptırabilirsin.
İstersen burdan firmaya ulaş: www.aelyapi.com

Ben kendimde burdan aldım uygulamayıda dışarıda yaptırdım. gayette memnunum.

uzunnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acık renk

en acık renk hangıısyse onu yaptırın genelde sıkını çıkmaz ama koyu yaptırrsanz polısın gözüne sokarsanı kı kanunen yasak geregını yapar.ayrıca guvenlık nedenıylede kanuna aykırı olmasada sokulmesı gerekır bnce cok koyu fılmın