cam buharlanması hava sırkilesyanu

selcuk0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a cümleten bende 1999 model opel astra cd var kışın aracımın tüm camları buharlanıyor max dugmesıne bastıgım zaman ısık yanıyor fakat hiç bir işlev yok kapatıyorum max yıne sonuç yok beni bu durumdan kurtaracak opelci arkadaslarımdan destek beklıyorum n yapmam konusunda

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Büyük olasılıkla polen filtreniz bir yerden su alıp ıslanıyor. Ben Kaputun oradaki mazgallardan girebileceğini düşünüyorum. Yağmur oluklarınız tıkalıysa onları temizlemenizi ve polen filtrenizi değiştirmenizi öneririm. Camın altında boydan boya olan bakalit bir parça varsa onun yerine ve oluklarına tam oturduğuna emin olun.

Saygılar...

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Sirkülasyon klapesi kapalı konumda büyük ihtimal ve klape tırnağı kırıldığı için açılmıyor dışardan temiz hava girmesini engelliyor bu da buğuya sebep oluyor. Sirkülasyon tuşuna bastığınızda derinden bi ses duymuyorsanız yani açılıp kapanmıyorsa klape tırnağı kırılmıştır ve işlevini yerine getirmiyordur. Ön taraftan silecekleri söküp altındaki plastiği kaldırırsanız klapeyi görürsünüz elinizle ittiğinizde açılır ve sorununuz çözülür. Ama siz önce arkadaşların dediği gibi polen filtresini değiştirin sorununuz hala devam ederse söylediğim çözüm sıkıntınızı giderecektir.

Karatepe26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
11 yil 2000 model astra cd sahibiydim. Benim arabamda cam bugu yapiyordu. Kesin cozumu anlatiyorum. Cam sileceklerini sok sonra plastik parcayida sok altta hava girisi var onun altindaki plastik conta islevini yitirdigi ici. Bug yapiyor. Soguk silikonla parcayi yerine yapistir ne bug kalir ne bisey ayrica formda bi arkadasin resimli anlatimi olucakti onuda bulabilirsin.kolay gelsin