Cam buğulanması

selcuk950

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar... Arabam kış aylarında aniden buğulanıyor.Hatta bariz bir şekilde su oluyor.Araç içinde herhangi ıslak bir yer yok.Kaloriferi açıyorum fakat çözmesi çok uzun zaman alıyor. Bazen çözmüyor.Çok sıcak oluyor bu sefer rahatsız ediyor.Geçen bir tanıdığım klimayı aç dedi.Açtım bir anda buğuyo çözdü.Ama klimayı kapatınca yine buğu yapmayaa devam etti. Normalde kaloriferinde hemen çözmesi gerekmiyor mu. Sıkıntı neden olabilir acaba...
Not: Araç suda eksilmiyor..
Teşekkürler...

Atlantic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de hava sirkülasyonunda içerideki havayı çeviriyorsanız buğu yapar. Klimanın oralarda bi tuş var, o tuştan dışarıdaki havayı içeriye alacak şekilde ayarlayın.

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
68b7ebfccb40eac1a7113f1a7b312580.jpg

Sirkülasyon düğmesi basılı olmasın! Dışarıdan hava almanız lazım yoksa buhar yapar.. havayı cama yada ayak ve cama verin..

selcuk950

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardımlarınız için teşekkür ederim....

Polen filtresi değişeli 5000 km falan oldu. Yine aynı sorun olmuştu 2 kez değiştirdim ama sorun değişmedi... [MENTION=63257]Atlantic[/MENTION]
hava sirkülasyonu yapmıyorum sürekli motor ısısını içeri alıyorum yada klima açık oluyor [MENTION=60612]onurcom60[/MENTION]
inceledim ama yaptıracak burada usta yok.:( [MENTION=37972]qosmio[/MENTION]
Havayı sürekli cama yada dediğin gibi cam ve ayağa veriyorum.sirkilasyon düğmem bozuk değise(yani kapalı görünürken açık değilse) ondan da değil.Onu kendim nasıl test edebilirim.

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Torpidoyu söküp klapenin hareketini izleyebilirsiniz. Düğmeye bastığınızda klape hareket ediyor ve tam kapanıyorsa sorun yoktur. Kapanmıyorsa tamirat gerekir.

Polen filtresi değişeli 5000 km falan oldu. Yine aynı sorun olmuştu 2 kez değiştirdim ama sorun değişmedi... [MENTION=63257]Atlantic[/MENTION]
hava sirkülasyonu yapmıyorum sürekli motor ısısını içeri alıyorum yada klima açık oluyor [MENTION=60612]onurcom60[/MENTION]
Havayı sürekli cama yada dediğin gibi cam ve ayağa veriyorum.sirkilasyon düğmem bozuk değise(yani kapalı görünürken açık değilse) ondan da değil.Onu kendim nasıl test edebilirim.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava girişi kapatın ve hareket halinde ızgaralardan hava girip girmediğini kontrol edin.

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hava girişi kapali iken seyir halinde hava manikalarindan akış olmaz. Böyle test edebilirsiniz

selcuk950

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slmlar.. Sorun içerdeki motordan kaynaklanıyormuş. bir ileri bir geri dönmesi gereken motor dönmüyor bazen düğmeye bastığımda dönüyor bazen dönmüyor. Ki en son döndüğünde kapak kapalı kalmış ve bundan dolayı buğu oluşuyormuş.Kapağı açtık motoru iptal ettik. Sorun halloldu..