Cam Balkona Cam Filmi

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Cam balkonumun camlarına aşağıdan şöyle 50 cm kadar film çekeceğim. Akşam üstü aksesuarcıdan 12 metre film aldım. İçinde maket bıçağı ve filmi çekeceğim aparat var. Bunun dışında cam-sil kullanacaksın dedi.

Toplamda 8 metre kadar yere film çekeceğim. İlk defa yapacağım. Tecrübem yok. Nelere dikkat etmem gerekir? Şöyle yap, böyle yap diyeceğiniz bir şey var mı? Güneş vururken mi yoksa serinlikte mi iyi olur?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Desene ceza yemeği göze aldın :).
Cumartesi günü sanayide biraz vakit geçirme imkanın varsa uygulamanın nasıl yapıldığını gözleyebilirsin. Gördüğüm kadarı ile uygulama yapılacak yer iyice temizleniyor, ondan sonra cama ve cam filmine bolca camsil sıkılıyor, ondan sonra istenilen ölçüde kesilen cam filmi cama yapıştırılıyor, yumuşak bir malzeme ile cam filminin üzeri silinerek oluşan hava boşlukları gideriliyor, fazla camsiller temizleniyor.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
youtube da bir yığın video vardı :D videolar yine var ama yutub yok

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camı iyi temizle şablonu düzgün cikar,filmi açarken bol bol ıslat,biri yardımcı olsun kırmadan ac,kabarcıkları alırken çok bastırıp çizme :) bukadar...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Eleman bugün önce kes sonra yapıştır dedi. Bana öyle daha zor geliyor. Yapıştırdıktan sonra kessem olur mu? Daha düzgün çıkar bence.

Bir de yapıştırdığım anda kımıldamadan yapışacak mı yoksa ufak ufak da olsa kaydırabilir miyim filmi?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Youtube'dan izleyerek biraz aşınalık kazanın.

- Cam iyice temizlenir.
- Sonra, kuru halde uygulanacak yerin kalıbını çıkarıp maket bıçağıyla kesip boyutları belirleyin.

- Sprey tabancalı kabla (camsil kutusu mesela) cama bolca su püskürtün. Filmin üzerindeki bantı sıyırın. Alttan yapışkan yüzeyi çıkacak. Üstten başlayarak yapıştıra yapıştıra aşağıya doğru inin.

- Bir taraftan filmin üzerindeki bantı sıyırıp aşağıya çekerken, üstten spatulayla düzleyerek hava kabarcıklarını alın. Hem filmin yapışkan yüzüne, hem cama bolca su püskürtün arada. Böylece tam oturmayan kısımları yavaşça kaydırabilirsiniz.

Yardımcı biri daha olursa daha kolay olur. Biraz el alışkanlığı istiyor. Deneme amaçlı küçük bir kısma deneme-yanılma için uygulayın başlarken.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bugün camların yarısını hallettim. İlk cama kendi başıma çektim ve bir hayli zorlandım. Sonrasında hanımdan yardım aldım ve tık tık, toplamda 4 metre falan çektim. :)

Alsında basit bir mesele imiş. Biraz el alışkanlığı istiyor. Bir de tam benlik bir şey olduğunu fark ettim. Biraz titiz davranırım bu işlerde. En ufak hava kabarcığına dayanamam. O nedenle tek tek inceledim hepsini. Güzel oldu gibi...

Yalnız iki şey düşündürüyor. Filmi yapıştırdıktan sonra uçlarından kaldırmaya kalktığımda çok basit bir biçimde kalkıyor. Acaba henüz tam yapışmadığı için mi yoksa hep mi böyle olacak? Yapışması için zaman mı gerekiyor?

İkincisi ise filmin bir ucu ister istemez çok az deforme oluyor. Ve tam olarak yapışmıyor. Oradan zamanla kalkma yapar mı acaba?

Yardımlarınız için çok teşekkürler...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bugün camların yarısını hallettim. İlk cama kendi başıma çektim ve bir hayli zorlandım. Sonrasında hanımdan yardım aldım ve tık tık, toplamda 4 metre falan çektim. :)

Alsında basit bir mesele imiş. Biraz el alışkanlığı istiyor. Bir de tam benlik bir şey olduğunu fark ettim. Biraz titiz davranırım bu işlerde. En ufak hava kabarcığına dayanamam. O nedenle tek tek inceledim hepsini. Güzel oldu gibi...

Yalnız iki şey düşündürüyor. Filmi yapıştırdıktan sonra uçlarından kaldırmaya kalktığımda çok basit bir biçimde kalkıyor. Acaba henüz tam yapışmadığı için mi yoksa hep mi böyle olacak? Yapışması için zaman mı gerekiyor?

İkincisi ise filmin bir ucu ister istemez çok az deforme oluyor. Ve tam olarak yapışmıyor. Oradan zamanla kalkma yapar mı acaba?

Yardımlarınız için çok teşekkürler...

Filmin yapıştırmadan ikiye ayırıp yapıkşanını açtın değilmi:)
Ben ilk denediğimde arasını açmadan yapıştırmıştım.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Açtım açtım! O kadar değil! :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BOD perde çekelim aykan hocam sizin balkona, baktınız polis geliyo sökersiniz :D