cam açma-kapama düğmeleri

tosbaga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar...
benim sol taraftaki cam açma kapama düğmelerim arızalı. servise sordum 180-200 arası fiyat verdi. ankara da ucuza bulabileceğim yer varmı acaba.
opel garage ustaları ya da hakan okuyosanız fiyat verebilir misiniz?

herkese kazasız günler...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Cam açma kapama derken elektrikli düğmelerden mi bahsediyorsun.?

Sanırım şöför tarafı.? 4 lü mü 2 limi.

Benimde arka tekli basmıyordu sordum teklisine ufacık parça 80-YTL istediler. Bende kendim tamir ettim.
Bence okadar para verip yenisini almaya gerek yok pasit parçalar zaten içinde elektronik düzenek felan yok.
Sizinkinin sorunu ne tam olarak yazarsanız yardımcı olabilirim.

benim altaki ön kumandadaki arka cam swıchını değiştrdim mesala. yenisini almaya gerek yok

img3649cg8.jpg

anahtartf8.jpg

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zamanla oksitlenme yapıyor o düğmeler sökülüp iyice temizlerseniz temas yerlerini tekrar çalışacaktır

isoloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zamanla oksitlenme yapıyor o düğmeler sökülüp iyice temizlerseniz temas yerlerini tekrar çalışacaktır

:good::alkis:
Bunu muhakkak dene.Ben sorunumu böyle çözdürmüştüm.

tosbaga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler herkese...

ben de söktüm mekanizmayı. kontak spreyi ile temizlemiştim.
taktığım zaman sokette (el freni altındaki) sanki temassızlık varmış gibi davranıyordu. soketi oynattığım zaman ledleri yanıyordu. ancak tavan lambasının kapı içindeki swich e bastığım zaman elektriiği kesiyodu. anlamadım gitti.
bi de üçgen şeklinde metal kontaklar var. kayıp duruyor. olmazsa sıcak slikonla sabitleyecem. o da olmazsa yıldız sanayi güven oto çıkmacıya bakarım bi...

tekrar teşekkürler herkese.

tosbaga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam açma kapama derken elektrikli düğmelerden mi bahsediyorsun.?

Sanırım şöför tarafı.? 4 lü mü 2 limi.

Benimde arka tekli basmıyordu sordum teklisine ufacık parça 80-YTL istediler. Bende kendim tamir ettim.
Bence okadar para verip yenisini almaya gerek yok pasit parçalar zaten içinde elektronik düzenek felan yok.
Sizinkinin sorunu ne tam olarak yazarsanız yardımcı olabilirim.

benim altaki ön kumandadaki arka cam swıchını değiştrdim mesala. yenisini almaya gerek yok
teşekkürler hocam...
bu arada ben de kozan lıyım :)

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
elektronik devreler üzerindeki nemi alan spreyler var onlardan sıkıp deneyin; belki soğuk lehim vardır , ya da yol yanmıştır, leğer öyle bir sorunsa lehimle çözülür ,ama üzerindeki parçalarda yanık varsa ,bozulan kısmın aynısını bulamayabilirsin, eğer çözemezsen, hurdacılardan çıkma almanı tavsiye ederim; sol ön kapı butonu devredeyken çalışıp; devreden çıkınca çalışmaması gayet normal ;yani bence sorun yok ; zaten sadece sol ön kapıyı açınca ve kontağı açınca çalışıyor olması lazım o butonların...

rimednac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de sağ cam açma butonum arızalanmıştı bayağı bir uğraştım ama kendim söktükten sonra oksitlendiğini gördüm. torpido parlatici filan oralara kadar ulaşmıştı sanırım. temizledim şimdi saat gibi çalışıyor maşallah.

tosbaga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta sonu 70 ytl ye çıkma aldım. çerçevesi ile beraber komple 4 cam için. uğraştığıma değmezmiş.
herkese teşekkürler...