calibra_ank Bülent YILMAZ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konunu yeri doğru ve açılmasıda gayet iyi olmuş.Bülent'i tanırım ve 500 liranın adamı olduğunu sanmıyorum.Eminimki gerekeni yapar

serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibrahim bence konuyu açtığın gayet güzel olmus birincisi söyle diyeyim 500 ytl için bunlar dogru hareketler değil iki senin aldığın lpg yi ben söktütdürdüm o arabadan ve çalışır durumdayken söktütdürttüm ve ben dedim ki kurcaladılar bozdular nerden eminsin çalışan mal neden arızalı cıksın peki sen diyosunki dolandırıldımmı peki bülent nerden bilsin çalısan malının ordaki ustanın yada sizin arızalandırmadığını

ibrahim_delibas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu ile ilgili olmamakla birlikte, piyasada yenisi mevcutsa veya alacağım kişiyi çok iyi tanımıyorsam ikinci el özellikleri olan, ince ayarlar isteyen mekanik parça almam. İkinci el, çıkma parçanın ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Boş yere çıkartılıp atılmamıştır. Bunun yanında takarken hata yapılır çıkma diye parçaya pislik atılır, gelişi güzel, hor kullanılır parçaya pislik atılır. Arkadaşın biri neden söküldüğünü sormuş verilen cevap kısmını göremedim. 5 kişi konuyla ilgili yorum yazmış satan arkadaşın tek bir satırını göremedim. Bu tablo çerçevesinde iyi araştırma yapmadığınız gibi bir durum ortaya çıkıyor. ( özelden yapılan görüşmelerin içeriğini bilmediğimiz için )

Abim ben özelde mesajlaştım bülent abi ile, telefonunu aldım tanıştım kendisi çok iyi niyetli birsine benziyodu halende köyü niyetli olduğuna inanmak istemiyorum.. kendisinin bana söylediği calibrada modifiye işleri yaptıpı lpg nin ise modifiyeyi kaldırmadığı için söktüğünü söyledi bende işe yaramıyo maksat dostluk olsun dedi bende inandım aldım lpg gözümün önünde takıldı eksik parçalar tamamlandı ama beyin bozuk çıktı.. bende arabama o kadar delik açılmş die mecburen yenisini taktırdım FEMA marka 1000,00 lira artı 100,00 de eskiyi taktırmak için vermiştim, sonra bide bobin değiştim 180,00 lirada o tuttu, benzin enjektörlerinin kablolarını da değiştirmişler durumu kötü die 180,00 lira da o anlayacağınız durumum şu aralar kötü die ikinci el alalım dedik kaç kat fazla para ödedik.. bülent abi ile de görüştüm paramı ödeyeceğini söyledi ama o günden beri tık yok... :(

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şahsen tanıyorum Bülenti, bile bile arızalı bir ürün satacak birisi değil. İster 500 YTL olsun ister 5000 YTL olsun bu riski göze almaya değmez. Ama konu hassas bir konu, alıcı kadar satıcıyı da düşünmek lazım. Hadi alıcı arkadaş taktırırken montajdan kaynaklı bir sorun çıktıysa ? Yani bu ürün görüntüsünden anlaşılacak birşey değilki. Mesela Çetin arkadaşımızda valeo mercekli Astra G FK angel eye far almış yine siteden bir arkadaştan. Ama o farlar zaten kırık dökük, merceği ayarsız ve ayarlanmıyor. Biri anyaya biri konyaya bakıyor.. Bir bakışta anlaşılıyor satıcının haksız olduğu. Ama burda durum farklı, tek taraflı düşünmemek lazım...

ibrahim_delibas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibrahim bence konuyu açtığın gayet güzel olmus birincisi söyle diyeyim 500 ytl için bunlar dogru hareketler değil iki senin aldığın lpg yi ben söktütdürdüm o arabadan ve çalışır durumdayken söktütdürttüm ve ben dedim ki kurcaladılar bozdular nerden eminsin çalışan mal neden arızalı cıksın peki sen diyosunki dolandırıldımmı peki bülent nerden bilsin çalısan malının ordaki ustanın yada sizin arızalandırmadığını

Abi bülent abi zaten bana eğer bozuksa ustamın şerefsizliğidir dedi telefonda lpg benim gözümün önünde takıldı hatta çift beyin vardı birisi bozuk çkınca diğerkini deneyelim dedik oda bozuk çıltı usta ikisinden bi tane çıkarmı acaba dedi oda olmadı.. Ben o malı çalışsın kullanayım diye aldım bozayım die diilki bozulması benimde işime gelmedi durduk yere bi sürü ek masraf daha ettim.. Ben bülent abinin bana bozuk olduğunu bile bile göndereceğini düşünmedim zaten ama telefonlarıma bakmıyo kaç gün oldu sen olsan ne düşünürsün benim yerimde..

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
bülent abi forumda bir cevap verecektir heralde

calibra_ank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi Gunler Arkadaslar Ben Bulent Evet Bi Lpg Sattim Arkadasimiz Ibrahime Dogrudur Bu Lpg Yi Ben Aracimi Aldgimda Uzerindeydi Cift Beyinli Lpg Aldigim Sahis Cengiz Bey Yeni Taktirmisti Fatirasni Gosterdi Ben Arabami Aldiktan Sonra Hic Bi Sorun Olmadan Iki Ay Kullandim Sonra Aracimdan Cikardim Aracimizi Chip Vs Vs Yapmak Icin Guzelce Ustamiza Ciakrttik Hic Bi Sorunu Yoktu Ustamizdan Aldik Evimize Goturduk Ve Kutu Ile Biraktik Ve Bende Bunu Bi Arkadas Yararlansin Diye Satiliga Cikardim Ibrahim Aradi Ve Gorustuk 650 Istiyordum Ve 500 Anlastik Ibrahim Urunu Aldi Ve Beynin Arizali Oldugunu Soyledi Bana Iki Beyinde Su Kaciriyo Dedi Bende Boyle Biseyin Olamiyacagini Soyledim Dedimki Eger Bu Boyle Biseyse Ustamdan Kaynaklanabilecegini Soyledim Aradim Ustami Ve Sordum Lpg Yi Kendi Teknik Servisinde Sokturdugunu Soyledi Boyle Biseyin Imkansiz Bisey Olacagini Soyledi Bende Bozup Gondermedigime Gore Ibrahim Arkadasim Geriye Bi Konu Kaliyo Urunu Begenmedin Ve Bu Sekil Iade Etme Gibi Talebin Oldugunu Dusunuyorum Zaten Kendinde Soylemisin Sifir Lpg Aldigini Bunun Icin Iade Etmek Istedin Bence Baska Bi Sebebi Yok Ben Dolandirici Degilim Egerki Dolandirici Olmus Olsaydim Urunu Gondermezdim Temiz Is Yapardim Ve O Kadar Serefsiz Bi Insan Da Degilim Ki Sana Arizali Oldugunu Bile Bile Bi Urun Yollayim Baskada Ne Yazabilirim Bilemiyorum Belkide Senmin Ustan Bozdu Takarken Olamazmi Ben Iki Ay Kullandim Ve Hc Bi Su Kacirma Problemim Yoktu Cihazimda Herkesten Ozur Diliyorum Boyle Bi Konu Ile Karsi Karsiya Gelmek Istemezdim Ama Gercekten Ben Oyle Bi Serefsizlik Yapmadim Sattigim Urun Calisan Bi Urundu

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Iyi Gunler Arkadaslar Ben Bulent Evet Bi Lpg Sattim Arkadasimiz Ibrahime Dogrudur Bu Lpg Yi Ben Aracimi Aldgimda Uzerindeydi Cift Beyinli Lpg Aldigim Sahis Cengiz Bey Yeni Taktirmisti Fatirasni Gosterdi Ben Arabami Aldiktan Sonra Hic Bi Sorun Olmadan Iki Ay Kullandim Sonra Aracimdan Cikardim Aracimizi Chip Vs Vs Yapmak Icin Guzelce Ustamiza Ciakrttik Hic Bi Sorunu Yoktu Ustamizdan Aldik Evimize Goturduk Ve Kutu Ile Biraktik Ve Bende Bunu Bi Arkadas Yararlansin Diye Satiliga Cikardim Ibrahim Aradi Ve Gorustuk 650 Istiyordum Ve 500 Anlastik Ibrahim Urunu Aldi Ve Beynin Arizali Oldugunu Soyledi Bana Iki Beyinde Su Kaciriyo Dedi Bende Boyle Biseyin Olamiyacagini Soyledim Dedimki Eger Bu Boyle Biseyse Ustamdan Kaynaklanabilecegini Soyledim Aradim Ustami Ve Sordum Lpg Yi Kendi Teknik Servisinde Sokturdugunu Soyledi Boyle Biseyin Imkansiz Bisey Olacagini Soyledi Bende Bozup Gondermedigime Gore Ibrahim Arkadasim Geriye Bi Konu Kaliyo Urunu Begenmedin Ve Bu Sekil Iade Etme Gibi Talebin Oldugunu Dusunuyorum Zaten Kendinde Soylemisin Sifir Lpg Aldigini Bunun Icin Iade Etmek Istedin Bence Baska Bi Sebebi Yok Ben Dolandirici Degilim Egerki Dolandirici Olmus Olsaydim Urunu Gondermezdim Temiz Is Yapardim Ve O Kadar Serefsiz Bi Insan Da Degilim Ki Sana Arizali Oldugunu Bile Bile Bi Urun Yollayim Baskada Ne Yazabilirim Bilemiyorum Belkide Senin Ustan Bozdu Takarken Olamazmi Ben Iki Ay Kullandim Ve Hc Bi Su Kacirma Problemim Yoktu Cihazimda Herkesten Ozur Diliyorum Boyle Bi Konu Ile Karsi Karsiya Gelmek Istemezdim Ama Gercekten Ben Oyle Bi Serefsizlik Yapmadim Sattigim Urun Calisan Bi Urundu
Bal gibi olur. Zaten ilk açıklamamda bu durumu belirtmiştim. Uzun yıllar eski avrupa araçlarla buğuştum durdum. Yenisini bulamayınca soluğu çıkmacıda alıyordum. Genellikle de yanımda ustam da oluyordu. Ama her usta herşeyi bilir diye bir kural yoktur. Bazıları kurcalayarak kendini geliştirir. Bu neymiş, bu gereksiz, ayar yeri burası olabilirmi gibi bilmeden parçayı kurcalayan, kurcalarken de bozan çok ustaya şahit oldum. Bence Bülent arkadaşımız yeterli ve gerekli açıklamayı yapmış. Formun aktif bir üyesi, bile bile form içerisinde böyle bir şey yapmaz.

ibrahim_delibas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim taktırdığım yer herhangi bi usta değil ben Sivasta Tartarini lpg sisteminin yetkili servisi Demal otogaz var Sivaslı arkadaşlar bilir gittim oraya taktırdım zaten adamlar bizim müşterimiz ben teknik hırdavat satan bi firmanın muhasebecisiyim.. benim beğenmeme gibi bi lüksüm yok sattın kit tartarini nesini beğenmeyeceğim beğenmediğim kiti taktırmak için neden o kadar para vereyim seninle telefonda görüştüüğümde de söylememişmiydim... Peki o kadar aradım msj attım neden cvp yazıp bu düşüncelerini bana söylemedin de durum böyle oldu ben sana inandım ve güvendim buraya konuyu açmadan öncede sana msj attım haber verdim ona da dönüp bi cvp atmadın.. Ben sana sıfır lpg taktırmadan öncede söylemedim mi abim ne yapıcaz arabam iki gündür sanayide yatıyo eğer çözümü yoksa sıfır taktırıcam die sende paramı akşama göndereceğini söyledin daha sonra msj attın "ibrahim paranı çıkardığımda sende malımı gönderirsin" die..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...