Calibra ön Cam değişimi

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hasan hayırlı olsun, bir gittiğinde ustaya sor bakalım elinde eskilerden kalma A kasa Vectra'nın camı da varmıymış :). Evet orjinal cam tartışmasız çok iyidir ama artık kaliteli cam üreten fabrikalarımız mevcut. Olimpia cam da bu fabrikalardan biridir. Ben Kadett'e Olimpia cam taktırmıştım memnundum. Gönül orjinal cam bulup taktırmak ister ama bu iş birazda maddiyat ile ilgilidir, fiyat uygun olunca mecburen ufak tefek kusurları görmüyoruz, tıpkı benzin pahalı olduğu için LPG'yi baş tacı yaptığımız gibi ;).

Gittiğime sorayım abi :D

Kalite mevzusuna gelince, cam kesinlikle eskisinden çok iyi ve çok kaliteli. Güneşlik kısmı biraz daha geniş tam istediğim gibi.. Orjinalinde olmayan bir ayrıntı içeride dikiz aynasının yapıştırılacağı yer, belirlenmiş ve biraz pürüzlü bir madde kullanılış. orjinal camda ayna aşırı baslara en fazla 1 hafta dayanıyordu. şuan 1 hafta geçti aynada bir kıpırtı yok. :D Cam üzerinde gece ve gündüz en ufak bir eğim yada ışık kırılması söz konusu değil.

Fırasat bulduğumda yeni camın detay fotoğraflarını kaliteli bir makine ile çekip burada paylaşırım.

Orjinal olarak fabrikanın taktığı cam bu..

cp40p.jpg

Bu da yeni takılan cam.

cp7m5.jpg

Son düzenleme:

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde ön camın tam ortasına taş geldi ufak bir çatlak oluştu, öncelikle tamir yoluna gideceğim.
Ancak olimpia v.s. tarzında yan sanayş yerine servisteki orjinal cam bence daha güvenli.
Benim tek endişem söküp takarken sağa sola zarar vermeleri.
Yoksa kasko orjinal camı karşılıyor.
camın nasıl söküldüğünün videosunu izledim ve vazgeçtim;:D

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benimde ön camın tam ortasına taş geldi ufak bir çatlak oluştu, öncelikle tamir yoluna gideceğim.
Ancak olimpia v.s. tarzında yan sanayş yerine servisteki orjinal cam bence daha güvenli.
Benim tek endişem söküp takarken sağa sola zarar vermeleri.
Yoksa kasko orjinal camı karşılıyor.
camın nasıl söküldüğünün videosunu izledim ve vazgeçtim;:D

Emin ol çatlak yan sanayi camdan daha güvensiz.. :D Gece tam oraya denk gelen ışık çatlak boyunca dağılıp göz alır.

Buradaki herkes tecrübelerine dayanarak yorum yapıyor sağolsunlar. Yanlış anlaşılmasın bu kadar kişi orjinal diyorsa mutlaka bi bildiği vardır. Şayet ben camı değiştirmeden önce bu konuyu açmış olsaydım bu yorumlara bakarak kesin değiştirmekten vazgeçerdim.. :)

Onun için iyiki sormadan değiştirmişim çok memnunum şu ana kadar. :D

Benim yaptığım yorum sadece Olimpia nın Calibra camı için.. Diğer camlarlarla alakalı en doğrusu tecrübelere kulak vermek olur. Şayet camı çiziklerden dolayı problemli calibra sahipleri varsa, fotoğrafını eklediğim marka model camı kullanabilirler.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamir sadece görsel olarak sorunu yok ediyor , dayanım olarak malesef tamirin bir artısı olmuyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bazı araçların camları çok zor bulunuyor, hele hele aracımız biraz eski ve piyasada az bulunan bir modelse işimiz resmen Allah'a kalıyor. 22 senelik aracıma orjinal ön cam bulmak zor, bulsak bile kim bilir ne fiyat isterler. Geceleri, özellikle yağışlı havalarda yolculuk biraz sıkıntılı oluyor. Bana göre kaliteli yan sanayi bir cam, çiziklerle dolu eski camdan daha iyi bir görüntü sağlar.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamir sadece görsel olarak sorunu yok ediyor , dayanım olarak malesef tamirin bir artısı olmuyor.
Dayanıklılık ve güvenlik olarak hiçbir sıkıntısı olmuyor çatlağın, bunlar patlamayan camlar olduğu için güvenlik sorunu teşkil etmezler.
Sadece estetik olarak çirkin durur ancak bunuda tamirle gideriyorlar.
Hem büyümesini engelliyor hemde daha az belirgin bir çatlak oluyor.

Yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için söyleyim, benim aracımın camındaki çatlak yaklaşık 1 cm boyunda. çatlağın ortasında taş izi ve sağa sola çatlak şeklinde. Ben açıkcası öncelikle tamir yönüne gideceğim.
Sonuçta bunlar milli sevet, ufacıcık çatlak için cam değiştirmek istemem. Orjinal camlar ithal ediliyor biliyorsunuz.

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Hayırlı uğurlu olsun. Bende ilerleyen zamanlarda ön camı söküp camla göğüs arasındaki çatlak plastiği tamir etmeyi düşünüyorum eğer sökme esnasında olur da bir kaza meydana gelirse bende senin taktığın camı gönül rahatlığı ile kullanabilirim sanırım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectraya bakmaya gittiğimde ön camda çatlak olduğunu gördüm. ama internette böyle bir açıklama yazmıyordu ve cam o gün çatlamış. çocuk camı değiştirmeyi kabul etmişti ama keşke değiştirmeseydim dedim o camı sökerlerken içim gitti yemin ederim :D

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlı uğurlu olsun. Bende ilerleyen zamanlarda ön camı söküp camla göğüs arasındaki çatlak plastiği tamir etmeyi düşünüyorum eğer sökme esnasında olur da bir kaza meydana gelirse bende senin taktığın camı gönül rahatlığı ile kullanabilirim sanırım.

O plastik benimde çatlak. camı sökmeden, sökülme ihtimali yok mu? Şayet yoksa bence onun için camı söktürme. Cama zarar gelemese bile fitiller sökülüp takılacağı için, eğer çok gevrediyse çatlayıp kopabilir.

Camcı sağolsun çok uğraştı fitillere zarar vermemek için. biraz dikkatsiz biri sökerse sıkıntı olacağı kesin.

Ama seninde camında çizikler çoğaldıysa, plastiği bahane ederek hem camı yenileyebilir hem diğer işini görebilirsin. Fotoğrafını eklediğim camı gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
O plastiği çıkartmak için iki seçenek var ya göğsü sökeceksin ya da camı başka yol yok. Bu arada cam fitillerinden bulabilme şansımız yok mu ki?