Calibra Muadilleri

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Calibramın bagaj amortisörleri kışın havaların soğumasıyla bagaj kapağını kaldıramaz hale gelmişti. Bayramdan önce site sponsorlarından Opelparçacı.com' ile irtibata geçip fiyat sordum, ama ellerinde calibra için bagaj amortisörü bulunmadığını bildirdiler.

Bende bunun üzerine izmirde ki parçacı arkadaşların yanına gittim, onlarda ellerinde ve mal aldıkları toptancıda olmadığını, ancak toptancının siparişle Almanyadan çekeceğini bildirdiler.

Bende havafiltresi körüğü ve amortisörleri sipariş ettim. Ancak üzerinden 1 ay geçmesine rağmen benim siparişlerden ses gelmedi. Siparişi iptal edip araştırmaya devam ettim..

İnternetten bir alışveriş sitesinde budum. Sipariş geçtim fakat oda 9 gündür tedarik sürecinde beklemede iken, dün aracımın sağ aynasını kırmışlar :mad: kırılan ayna tamirle halledilecek gibiydi. Dün gece aynayı sökmeye üşendim, yolda sarsıntıdan bu defa aynın camı düştü :D

Derdim bir iken 2 oldu, sabah yine ilk iş opelparçacıyı aradım, Calibra için dikiz aynası sordum yok cevabı alınca, ayna camı olarak sordum oda yok.

Ebay dan bakarken 94-98 Astra F ile Calibra ayna camının birebir aynı olduğunu gördüm.

Aynamı ve bagaj amortisörümü söküp başka bir parçacı arkadaşın yanına gittim. Sonuç olarak 94 sonrası Astra F dikiz aynasının içi Calibra ile birbir uyumlu çıktı aldım :D Amortisör içinde bana iki farklı amortisör verdi. Biri opel Combo 720N Calibranınkinden 1.5cm kadar uzun, diğeri Opel meriva 540N oda 1.5 cm kadar kısa..

İlk olarak combonun tek amortisörünü taktım, teki ile bagaj kapağı kalktı, 2.yi takınca bagajı aşağıya indiremedik :D

Söküp meriva amortisörlerini taktım. Orjinali olsa ancak bu kadar olur. Mükemmel uyum sağladı. Aylardır kafama bagaj kapağı düşecek korkusunu boşuna yaşamışım.

Buradan bütün Calibracı arkadaşlara duyurulur. Astra f dikiz ayna camları ve meriva bagaj amortisörleri birebir uyumlu.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hasan gözün aydın, boşuna arayan bulur demiyorlar :)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hasan gözün aydın, boşuna arayan bulur demiyorlar :)

Teşekkürler abi, aradım buldum :D. Motor ve karoser parçalarından sıkıntımız olmuyor Astra GSI ve Vectra GT ler sayesinde.. Ama böyle olmadık bir parça için bazen aylarca sağı solu arıyoruz. Yaşı itibari Arkadaşlarda benzer sorun yaşayanlar olursa aramasınlar boşuna.

Parçacı arkadaş, Hasan toptancılara Calibra ve Frontera dediğimiz zaman, adamların tüyleri diken diken oluyor dedi :D

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler abi, aradım buldum :D. Motor ve karoser parçalarından sıkıntımız olmuyor Astra GSI ve Vectra GT ler sayesinde.. Ama böyle olmadık bir parça için bazen aylarca sağı solu arıyoruz. Yaşı itibari Arkadaşlarda benzer sorun yaşayanlar olursa aramasınlar boşuna.

Parçacı arkadaş, Hasan toptancılara Calibra ve Frontera dediğimiz zaman, adamların tüyleri diken diken oluyor dedi :D

Benim yaşımdan dolayı parça sıkıntım yok. Henüz doktorluk işim olmadı. Belkide ondandır :kop:

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra A ya tofaşın kilit motorunu takmıştık :) Bizde bulamamıştık memlekette.Yan sanaisine 25 lira istediler biz tofaşınkini 10 liraya alıp takmıştık hemide opar yazıyodu :D

onur_vectra_a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konunun bir benzerini "Vectra A" için hatta diğer opel modelleri içinde açsak çok iyi olucak. Benim Vectra da henüz bu tarz bir sorun yaşamadım (Maşşallah) ondan dolayı açsam birşey yazamıyacağımdan sizlerden bekliyorum :)