çakmaklik

VECTRA99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Arkadaşlar Yakinda özel Servise Gidicem De, Gitmeden önce Size Bazi şeyleri Sormak Istedim:

Pikniklerde Filan çakmakliğa Bağli çeşitli Mp3 çalarlar Ile Müzik Dinlemek Isityorum Ama çakmaklik Kontağa Bağli Olduğu Için Kullananmiyorum. Kontak Sürekli Açik Kalsa Bişey Olur Mu, Ya Da Serviste çakmakliği Kontağa Bağli Olmaktan çikarabilir Miyim? Bi Zarari Olur Mu?

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arada sigorta olduktan sonra nereye baglarsan bagla bişey olmaz... sistemin de cihazı da koruyan sadece sigortadır...ama araca sabit bir daimi 12 volt cektirirsen en iyisini yaparsın

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkcası bende o sorunla yüzyüzeyim ama arabayı fazla kurcalattırmak istemiyorum çünkü ne zaman kurcalatsam ardından bir arıza geliyor başıma..

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çakmaklık aşırı güç çektiği için araç çalışırken kullanılması için kontak açıkken güç gelir.
Başka bi çakmaklık daha takamıyacağına göre. mantiken drekt baglatmak gerekli ama bence en mantıklısı AUX Girişi yapmak.
Hem ses kalitesi çok daha temiz ve o frekans bu frekans parazit ile ugraşmaya gerek yok ve kullanım ve bağlanılabilirlik açısından daha fonksiyonel.

Altaki konuyu bi incele bence. Çakmaklıga direkt baglatmaya vereceğin paraya bunu yaptır.

>>>> CAR 400 AUX Girişi Yapmak
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=28476

Son düzenleme:

ugurtasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerekli değişiklikler kolayca yaptırılabilir fakat bu değişikliklerden sonra motoru çalıştırmadan sakın sigara yakmaya kalkma, aküne baya zarar verirsin