Çakma xenon'a hayır

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar az önce dışardan geldik kuzenimle.Yolda gelirken Arkamızda Çakma xenonlu bir şahin. Bizim arabanın içini mavi renklerle pavyona çevirdi.Aracımda otomatik kararan dikiz aynası normalde görevini sorunsuz yerine getirirken bu çakma mavi xenonlar karşısında yetersiz kaldı. Bende uyarı olarak arka sis lambamı açtım bekledim. Beni sollasın diye. Sollayınca uzunları arkasından kapatmamak suretiyle yaktım. Baktım adam frenlere dokundu sağa duracak gibi oldu hatta sağa çekti. Bulaşmadan devam ettik. Acaba dursak ne yapacak. Xenonlarınımı övecekti merak ettim. Bu çakma xenonlu trafik teröristleri trafiği hem tehlikeye atıyor hemde işkence yapıyor. Merceksiz fara xenon takmayalım, takanlarıda bu forumda da barındırmayalım.Yada hatamızı biliyorsak sökelim.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artislik yapıp da pisliğe bulaşacağına direk polisi ara şikayet et :) Belki bir ilgilenen olur. Bilmiyorum böyle şikayetten polis bir işlem uygular mı ama :)

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artislik yapıp da pisliğe bulaşacağına direk polisi ara şikayet et :) Belki bir ilgilenen olur. Bilmiyorum böyle şikayetten polis bir işlem uygular mı ama :)

Haklısınız benim yaptığım 'uzun ve arka sis' farlarını açmak yanlış. Ortamın gerilmesine sebep oldu belkide. ama bu insanların başkalarına çektirdiğini sadece bu yöntemle gösterebileceğim aklıma geldi. Polis zaten kale bile almaz.

Başka bir olay anlatayım.Bir defasında kırmızı ışıklarda arkamda bir minibüs. Farları uygun şekilde ancak minibüsteki farlar konumu gereği biraz yukarda olduğu için ışık tam benım aynalarıma vuruyordu.Bir kere dörtlüyü açıp kapattım. Minibüs sürücüsü farların rahatsız ettiğini anladı ve hemen kapattı.Yeşil ışık yandığında tekrar açıp yoluna devam etti. Böyle duyarlı insanlarda var.:bir:

OnUr_SofiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyisini yapmışsın durmamakla. Artık kimin ne olduğu belli değil. Bursa'da sırf yol istemek için selektör yaptığı için eşiyle çocuklarının gözü önünde vurdular Tofaşın mühendisini. En güzeli 155i arayıp trafikte tehlikeli araç kullanıyor diye ihbar ettinmi trafik müdahale ediyor..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bende hıc ıstemıyorum ama en son bnde takıcam 8000 k farlara yettı cunku artık karsıdan gelenlerın%80 ı cakma takmıs gelıo gozlerım kor oluyor yemın ederım kı sıkayette etsen ılgılenen yok

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O farları üç kuruş için satan ve takanlara daha çok kızmak gerekir düşüncesindeyim.
Bi zaman bende heveslendim,
sorayım dedim aksesuarcı: Abi mükemmel, abi göz almaz alırsa hemen iade alırım, abi şöyle iyi böyle iyi...
farları takacak kaportacı: Abi hiç bişey olmaz olursa gel ben ücretsiz tamponu mamponu yeniden geri söker hallederim.
2 saatlik sürüş sonunda bir dünya küfür, üstüme araba sürenler, sürekli selektörler...
Ertesi gün aksesuarcı: Kem küm, abi sen ozaman uzunlara tak.
Kaportacı: Abi yarı fiyata söker takarım.
Sonuç; uzunlara taktık, özellikle soğuk havalarda ısınmadan ışık veremiyor, sattım arabayı verirkende uuyardım.
Kemal Sunalın bi repliği var:
-Ha şimdi deyin bana hakim bey kim suçlu.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kısacası; trafikte başkalarına zarar veren kötü sürücüleri, apaçileri örnek almayın, kendisini uyanık sanan satıcılara da asla kanmayalım (Trafikte kullanımı yasal olmayan bir malı satmak için binbir takla atan satıcıların yalanlarına kanarsanız onların sizden daha akıllı olduklarını da peşinen kabul etmiş olursunuz, bile bile lades dememek için karar sizlerin ;) ).

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Duyarlı olmak gerek. Eğitim şart

Sent from my iPhone using Tapatalk

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu kendini bilmez saygısıs kişilerden bıktık usandık, gece yolculuğunu sevdiğim halde hiç çıkasım gelmiyor. üstüne üstün devamlı uzunlar ile karşıdan gelenlere bende ayarı yukarıya kaldırıp devam ediyorum. kısalara geçerse normale aksi halde devam.
Yaptığım davranışın hiçte iyi oladığını biliyorum fakat başka seçenek bırakmıyorlar.:(

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kendini bilmez saygısıs kişilerden bıktık usandık, gece yolculuğunu sevdiğim halde hiç çıkasım gelmiyor. üstüne üstün devamlı uzunlar ile karşıdan gelenlere bende ayarı yukarıya kaldırıp devam ediyorum. kısalara geçerse normale aksi halde devam.
Yaptığım davranışın hiçte iyi oladığını biliyorum fakat başka seçenek bırakmıyorlar.:(

Bende aynı şekilde kısaya geçene kadar uzunları kapamıyorum.Başka çözümüde yok gibi:(