çakal bir tamirciye düştüm acil yardım

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Işin aslı kaza sonrası karşı taraf hafif yaralı hastaneye gitti bende karakolaa gittim aracıda bir akrabam sağolsun tanıdık diye vermiş bu tamirciye. O anda düşünemedim kime verirsen ver dedim.

Benim öğrenmek istediğim bu tamirci yaptığı işleri fatura halinde sigorta şirketeine gönderip faturaya göre para yatmıyormu?? Neden bu durumlarda fatura kesilmez gibi saçmalayıp duruyor ben anlamadım.

sigorta şirketini arayıp fatura kesilip kesilmediği hakkında bilgi alabilirsin. ama sanmıyorumki acente fatura kesilmeden ödeme yapsın. mutlaka fatura edilmiştir. bir örneğini acenteden isteyebilirsin. yada bi sigortacıdan işleyişle ilgili bilgi alabilirsin. acaba usta senin arabayı başka birine yaptırıp o kişi fatura kesmiş olabilirmi. ama dediğim gibi yapılan işlemlerden memnun değilsen tüketüci hakem heyetine başvurman gerekir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Göze göz dişe diş kardeşim ödemeyeceksin parayı olup bitecek... bu kadar basit.. kendi bilir...

alpercel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi sigorta şirketi ile görüştüm. Araca hakketten fatura kesilmemiş. Aracın piyasısı 12-13 bin tl olduğundan perte çıkma durmu varmış usta ile eksper anlaşmış kdv tutarı paradan düşmesin diye fatura kesmemişler. Sigorta şimdi tamirci ile görüşüp dönüceğiz size dediler.

Sigortacıya fatura kesilmeden nasıl para yatırıyosunuz dedim. Oluyo öyle filan dediler. :))

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde olan durum bu eksperler sanki ceplerinden çıkıyor ondan kırpa bundan kırpa arabayı perte çıkartmamak adına ala vera dala vera çekiyorlar. faturanızı isteyin değişen parçaların orjinal olmadığı gerekçesiyle eksper ve ustayı tehdit edin paranın yarısı size kalır :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
genelde olan durum bu eksperler sanki ceplerinden çıkıyor ondan kırpa bundan kırpa arabayı perte çıkartmamak adına ala vera dala vera çekiyorlar. faturanızı isteyin değişen parçaların orjinal olmadığı gerekçesiyle eksper ve ustayı tehdit edin paranın yarısı size kalır :D

Bak bu iyi teknik :D

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kozlar sizin elinizdeyken iyi oynayın. Adamlar sizin aracınız üstünden ceplerini doldurmaya çalışıyorlar. Gerekirse yetkili servise gidip değişen parçaların ve işciliğin bedelini çıkartıp o kadar eksik ödeyin.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abimin başına geldi garibim ne yapacağını şaşırdı :D eksper denilen illet adamlar geliyorlar araba bakıyorlar. kaportacı değişecek parçaların listesi işte motor işi varsa motorcu rot balanscısı falan gelir değişecek parça listesini veriyorlar. kaportacı ne kadara yapacağını boyacı motorcusu falan söylüyor. eksper parçaların orjinal yan sanayi ve çıkma olmak üzere 3 tane listesini istiyor. hangileri işine gelirse onu onaylıyorlar buda genellikle yan sanayi oluyor. ( yan sanayi çıkmadan daha ucuz nasıl oluyorsa :D )
2007 passatta yan sanayi kapı sacı verdi sigorta abimde gelen parçayı takıyor doğal olarak araba boyaya gitmeden sen arabanın sahibi gelsin görsün sizi dava edecem falan filan bir ton cingar çıkarttı :D eksper falan geldi sonuç olarak abimin elinde 1 tane yan sanayi kapı sacı kaldı :D

alpercel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede yan sanayi kullanmışlar. sigortacı trafik sigortalarının eşdeğer ürün kullanabileceklerini söyledi.

sigortacıya yarın değişen parçalardan biri arızlansa bunun garantisi nasıl olucak dedim ne fatura ne bir belge var. tabi haklısınız mırım kırın dedi. daha ne tamirci döndü ne sigortacı.

tüketici mahkemesi aklıma yattı. mahkemelik olacağız heralde.