çakal bir tamirciye düştüm acil yardım

alpercel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısa bir süre önce kaza yaptım. %100 karşı taraf suçlu. Araç karşı tarafın trafik sigortasından 4000 tl masrafla yapıldı. çakal bir tamirciye düştüm. Aracı aldım ama tamirci fatura kesmiyor. Kendisine değişen parçaların neler olduğunu hangi parçanın kaça değiştiğini fiyatlarını gösteren bir fatura almak istediğimi syledim. Böyle durumlarda fatura kesilmediğini ve başka bir sürü ıvır zıvır söyledi.

Eksperle telefon ile görüştüm. Değişen parçaları söyledi ama sözde kaldı. Böyle bir faturayı nasıl ve kimden almam gerekiyor.

Daha önce bu şekilde aracını yaptıran varsa bu işin usulü nasıldır lütfen söylesin. Teşekkürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vekalet vermedi isen o çakal tamirci senin... alır... para olarak araç kaza yapması durumunda bedel araç sahibine ödenir oda gider ustaya verir... vekalet verdi isen üstüne soğuk su iç.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vekalet vermedim para bugün hesabıma yattı tamirciye vermedim

Verme sende parayı bildiği yere gitsin şikayet etsin alabiliyor ise alsın bakalım parayı....

alpercel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orası öyle olacak zaten. Yan sanayi kullanılmış ve işçilik kötü.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne ş...... ler var arkadaş ya vermeyin parayı o sizin ... dönelesin dursun o paraylada arabayı daha iyi bir usyata yaptırısınız geçmiş olsun bu aradada

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gibi durumlarda tüketici hakem heyetine başvurmak en uygun yol olur. Eğer fatura kesmeden parayı ödersen usta ''ben tamir etmedim bu aracı' deyip işin içinden sıyrılır ve hak iddia edemezsiniz. Eğer fatura kesdikten sonra ödeme yapsanızda yapmasanızda hak iddia edebilirsiniz. Yanlız benim anlamadığım şu, karşı taraf %100 suçlu ise neden aracınızı yetkili serviste yaptırmadınız.

alpercel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Işin aslı kaza sonrası karşı taraf hafif yaralı hastaneye gitti bende karakolaa gittim aracıda bir akrabam sağolsun tanıdık diye vermiş bu tamirciye. O anda düşünemedim kime verirsen ver dedim.

Benim öğrenmek istediğim bu tamirci yaptığı işleri fatura halinde sigorta şirketeine gönderip faturaya göre para yatmıyormu?? Neden bu durumlarda fatura kesilmez gibi saçmalayıp duruyor ben anlamadım.

alpercel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servisi düşündüm ama işçilikleri çok pahalı sigortanın verdiği para yetmiyor üstünü sizden istiyorlar diye duydum çok yerde

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla fatura kesmek zorunda. faturayı size vermez sigorta şirketine verir. fakat siz bir fotokopisini alabilirsiniz.