C sınıfı araç önerisi

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bizde 2004 polo comfortline var. Aracımızın ilk sahibiyiz.Bugüne kadar zevkle kullandık ama artık dolu dolu 9 yaşı doldurdu. Artık ayrılık vaktinin geldiğini düşünüyorum.
Sorum şöyle , b sınıfından c sınıfına yükselmek istiyoruz . Hangi aracı alabiliriz? Bu sınıfta da çok fazla seçenek yok malesef.Araç dizel olacak.Ve full donanımlı olacak. (Kararan aynasından tut xenonuna kadar. :D) Ayrıca aracın en az ilk 4 yıl sonunda kondisyonunun çok iyi olması gerektiğini hesaba katalım.
1- Yeni leon 1.6 TDI manuel . (Şubattan itibaren geliyor) Bundaki bir çekincem de ne kadar zam geleceği. ve de bu dediğim donanımların olup olmayacağı. Auto showda tanıttılar full donanımlıları. Kalkıp da bunlara çok fiyat çekerlerse epey söverim :D Hali hazırdaki 1.6 TDI DSG li Copa plus paket hediyeli leonu 52.500 e bırakıyorlar. Bu kasayı almak da mantıklı olur mu? Leon aklımı karştırıyor..
2- Astra 1.3 CDTI cosmo. Hali hazırda bu araç için 56 bin tl fiyat aldım. Filo indirimine sokabilseydim 54.200 e alacaktım. Bu aracın da motoru zayıf deniyor.
3-Megane HB 110 hp privilege . Bu araç da fena değil ama iç tasarımı demode oldu ve de ikinci el olayı korkutuyor.
Gönlüm golf 1.6 TDI highline diyor ama bu mümkün gözükmediği için yazmadım.

Siz olsanız ne alırdınız dediklerimi gözeterek ?? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Yeni kasa Leon!

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
astra cosmoya iyi fiyat almıssın

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncel leon için 17" jant opsiyonlu toplam 53 bin tl fiyat aldım. Araç copa plus paketli ve de dsg şanzıman? Ne dersiniz astra cosmo 1.3 CDTI manuel mi yoksa bu araç mı? Acil yardım ..

mericalptekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla leon güzel araba ama yakın zamanda kasa değiştirecek olması kötü ve almışken otomatik vites alın bence o yüzden astrayı tavsiye etmiyorum.1.6dizel otomatik olsaydı tercihim astradan yana olurdu

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Güncel leon için 17" jant opsiyonlu toplam 53 bin tl fiyat aldım. Araç copa plus paketli ve de dsg şanzıman? Ne dersiniz astra cosmo 1.3 CDTI manuel mi yoksa bu araç mı? Acil yardım ..
donanım olarak astra nın cosmo donanımını karşlamaz astra cosmo da afl var bir kere o yeter + yarı deri koltuklar alarm ve bir dolu elektronik güvenlik önlemi var.
golf yeni kasa da ise en dolusu için 71-72 bin tl fiyat çekiyorlar.

mami_saribas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi eğer DSG şanzıman almayı düşünüyorsan 2 kere düşün derim internette de araştıra bilirsin genellikle 2 inci yılın sonunda mekatronik arızası veriyor ve yaklaşık olarak 3500 TL cik tutuyor bu parça

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta afl far tarzı bir far var. Sürüşe duyarlı bixenon far.
DSG arızası olayı bitti. Mekatronik arızası yapıyordu .Geliştirme yaptılar. Şanzıman şu an tam sorunsuz kıvama geldi.

Bu bilgiler ışığında son yorumunuz ne olurdu? Bu aracı 2004 polo yerine alıcaz ben vectramdan vazgeçemem.

Son düzenleme:

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DSG arızası giderildi. önceden kitleme tarzı bi sorunu vardı ama düzeltildi diye biliyorum bende. dsg otomatik şanzumanda çok keyifli sürmesi. araç olarak golf 1.6 tdi highline modeli 62 bin tl. 71 bin falan nerden çıktı? bence astra almaktansa golf daha mantıklı. ama astra için aldığınız fiyatta çok iyi. insanın aklını karıştırmıyo değil hani. hayırlısı neyse o olsun. Allah gönlünüzde olanı nasip etsin.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
DSG arızası giderildi. önceden kitleme tarzı bi sorunu vardı ama düzeltildi diye biliyorum bende. dsg otomatik şanzumanda çok keyifli sürmesi. araç olarak golf 1.6 tdi highline modeli 62 bin tl. 71 bin falan nerden çıktı? bence astra almaktansa golf daha mantıklı. ama astra için aldığınız fiyatta çok iyi. insanın aklını karıştırmıyo değil hani. hayırlısı neyse o olsun. Allah gönlünüzde olanı nasip etsin.
arkadaş en dolusu olacak diye yazmış ve bütün opsiyonlar dahil edilince golf highline o fiyata geliyor astra ise en fazla 61 bin civarına çıkıyor bütün opsiyonları ile.