büyük fren diski

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arka diskleri biraz açabilirmiyiz, bu kit meriva, astra G,H mi yoksa corsa için özelmi

mevcut 260 mm ön yetersiz, 280mm astra dan tamam daha büyügü bulabilirmiyiz (hangi opel kaliperi olur)

Su asamada sadece Corsa A-B-C ve Tigra A icin arka disk donusumleri yapilabiliyor. Aslinda her arac icin yapilabilir ama su asamada benim bilgim dahilinde bunlar yer almakta. Her arac icinde farkli kitler mevcut. Her aracin arka dingil yapisina gore kullanilan disk + kaliper bileseni de degismekte.

Ornek olarak Corsa C icin Z10XE, Z10XEP, Z12XE ,Z12XEP, Z13DT ya da Y17DTL motor kodu olan araclar bahsettigim kiti alarak. Ufak bir montaj isleminden sonra Astra G/H ve Zafira A'daki fren sistemini takabilir hale geliyor. Montaj islemi cok basit. Sadece arka dingilin baglanti yerlerine bu yeni alinan parca kaynaklanacak. Aslinda cok rahat bir sekilde tornacidan yaptirabilirsin ve sonra uygun delikleri acip montaj yapabilirsin. Tornaci arkadasin biraz istekli olmasi yeterli. Benim elimde 1 tane mevcut. Fotosunu cekebilirim. Kafanda daha net birsey olmus olur. Onu montajladiktan sonrasi daha da kolay gidip cikmacidan paran dahilinde servislerden temin edebilirsin. Normal disk ya da hava kanalli disk ya da kaliper nasil istersen. Tamamen tercih sana kalmis.

280'in daha buyugu 308mm'lik disklerdir ve min 16" jantlarla kullanilirlar. 355mm'lik ve 380mm'lik olanlari da mevcut. Jantina ve aracin yapisina gore degismektedir. Fiyatlari da cabasi. 308mm olanlar yanilmiyorsam OPC olanlarda mevcut. Kaliperlerde de OPC kaliperleri yada Astra H kaliperleri baslangic seviyeleri icin yeterli olacaktir.

Eger aracin yuklu degilse zaten 4 disk 280mm'lik Astra kaliperleri ile yeterli olacagina inaniyorum. Ama bana bu yetmez dersen de 308 hava kanalli ve 4 potlu Mov.it kaliperleri ya da Wilwood kaliperleri kullanabilirsin. Hersey tamamen butceye bakiyor.

Suanda normal hava kanalli 308mm'lik OPC/VXR kaliperleri ve balatalariyla birlikte 800 Euro civarinda. Kit 180 Euro. Normal hava kanalsiz disk ve wilwood kaliper 1300 Euro. Brembolar da 1700 Euro civarinda.

hakanli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler bilgiler için benim için 280mm yeter sanırım kanallı olursa iyi olur mevcut kanalsız gm diskler 2 sene gidiyo biraz da sert kullanınca maalesef. kanallı olması balata tozlarını tahliye ettiği için tabi soğutma etkisinin yanında gayet iyi

fakat kaliper çıkma sağlıklı olmayabilir bence, biraz daha araştırayım fiyatlar nedir bakalım..

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardimci olabildiysem ne mutlu :) Bende sadece arastiriyorum okadar... Azim olayi ;)

eyupensar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Disk ve balatalar ötmemesi için herzaman paranıza kıymanızı tavsiye ederim..:)

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aslında bu tip bir uygulamayı benimde yapmam lazım corsa c min frenlerinden hiç memnun değilim fiyat biraz tuzlu olabilir ama güvenikten önce gelmemeli uyan kitler veya bildiğiniz başka işe yarar yöntemler varsa paylaşılırsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Nasıl bir fren sistemi iyidir bilmyrm ama tek eksiğim abs :) MaşAllahı var

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
combo c disk +balata +kaliper dört dörtlük tutuyo abs sadece dengeli durmayı sağlar

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benım frenlerde otuyor balatalar yenı ama 3 senelık var galıba sadece 5 bın km yaptı.
Sesi kesmem için ne yapmam gerekıyor ?

Bırde Vectra B aracımdakı frenlerden memnun değılım ozellikle corsanın frenlerı bana daha ıyı gıbı geldı pedal daha yumusak ve daha ıyı tutuyor bılmıyorum nedendır.Vectra da pedal sert ama zor duruyor gıbı gelıyor arac agır oldugundan mıdır bılmıyorum.Blatalar yenı dıskler yenı eskı teknolojı dıye dusunuyorum.Yaza komple revızyon yapacam.