bujiler neden simsiyah olur?

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar gerçekten buradan aldığım bilgiler bana çok yardımcı oluyor..araç 1993 vectra 2,0i gl araç lpg li (sıralı değil)..bujilere değiştiriyorum,bir hafta sonra bakıyorum simsiyah olmuş bazı arabalardan çıkan bujilere bakıyorum bunlar duman renginde yani siyah değil..bunun sebebi ne olabilir?birde benim arabamdaki ateşleme bobini denilen parça hangisi,bu parçada sorun olması bujilerin siyah olmasına sebep olurmu?..birde aracın ön takımının bir kazaya falan sebebiyet vermemesi için devamlı kontrol altında tutacağımız parçalar hangileri...cevaplarınıız ve görüşleriniz için teşekkürler....

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıyah olur sen sıyahına beyazına bakma.. sonucta yanıyor sıyah olur.. bobınle alakası olmaz bobın bozuk olursa arac tekler, çekmez. ön takımda önemsız dıye pek parca yok nerdeyse hepside önemlı alt tapla burcları rot başları rot kolları vıraj kol lastıklerı akıs köruklerı alt rotıl amartısor amatısör ust takozu bunları kontrol ettır hepsıde ses yapar

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam sebebini bilmiyorum ama bazen sadece 1 buji siyahlaşıyo sanırım buji kablosundan kaynaklanıyor.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
tam sebebini bilmiyorum ama bazen sadece 1 buji siyahlaşıyo sanırım buji kablosundan kaynaklanıyor.
bujı kablosunda sorun olursa arac tekler bırde bır dıger bujı kablo arızası ıse ateslemeyı dısına verır bır dıger bujı kablo arızası ıse bujının porselenıne selale seklınde atesleme ızı verır

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saglık bir araçta neden bujiler siyah olsun ben hiç görmedim siyah buji kullandıgım araçlarda. Bujiler hafifden yanar ama oda krem renkli olur.Bujiler siyah ise bence motorla ilgili bir sorun olabilir.Ateşleme sistemi arızalarında buji siyah olmuyor.Ama motor sorunlarında bujiler kararma yapabiliyor.Üstelik bir hafta içinde oluyorsa sen düzgün bir servise veya tamirciye git göster bence...

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Elektrik yakıt hava Her hangi birisinin istenilen oranda olmamasından kaynaklanıyor. Bakılması lazım. Eğer dikkat ettiysen yakıt tüketiminde de artma da olmuştur. :good:

piyanist16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurt.ibrahim' Alıntı:
Elektrik yakıt hava Her hangi birisinin istenilen oranda olmamasından kaynaklanıyor. Bakılması lazım. Eğer dikkat ettiysen yakıt tüketiminde de artma da olmuştur. :good:

:good: AYNEN KATILIYORUM eski arabamda da bu sorun vardı bujileri sıksık söküp zımpara ile temizliyordum simsiyah kurum yapıyordu...zaten eksoz emisyon ölçümünde bunu görebilirsin...bence ilk önce git 5 lira ver bi ölçüm yaptır deyerler normal çıkmazssa bu noktaya yoğunlaşırsın..

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
selamlar bujiler siyah olursa ateşleme yanma odasında oluşan yanma düzensiz olduğundan yapar yani sorun var hele lpg varsa beyaz buji göremezsin

playmoon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar bujiler siyah olursa ateşleme yanma odasında oluşan yanma düzensiz olduğundan yapar yani sorun var hele lpg varsa beyaz buji göremezsin
hocam bunu nasıl çözeriz benim araçta 2 buji kurumlanmadan dolayı çalışmıyor ustam yağlanıyor dedi ama ben herhangi bir yağlanma görmedim. bu kurumlanma olayı için yardım edermisiniz motoru açmadan önce ne kontroller yapabilirim