Buji yardım lütfen

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, 2012 Astra 1.4 T otomatik aracıma GM marka buji alacağım. Fakat çok kafam karıştı. Çünkü aynı GM marka çok kodları var. Benim aracın orijinal bujisinin tam olarak kodu nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Servis opel yetkili servis e gidip ruhsatı verip almanız daha sağlıklı olacaktır
Merhabalar, 2012 Astra 1.4 T otomatik aracıma GM marka buji alacağım. Fakat çok kafam karıştı. Çünkü aynı GM marka çok kodları var. Benim aracın orijinal bujisinin tam olarak kodu nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Yukarıda ki orjinali A14net motor kodu olan araçlarımız için. Aşağıdaki linkte ise benim kullandığım buji. LPG ye geçtikten sonra bujileri iridyum ile değiştirmiştim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aracın şase numarasını verin size yardımcı olurlar yoksa da üzerindekiler orj. ise kodları bujide yazar

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarıda ki orjinali A14net motor kodu olan araçlarımız için. Aşağıdaki linkte ise benim kullandığım buji. LPG ye geçtikten sonra bujileri iridyum ile değiştirmiştim.
fakat benim çıkan bujide 55580961 yazıyor hiç değişmemiş daha önce

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Platinum buji alacaksiniz gm nin astralarda kullandigi 2 cesit.(1.6 astralarda normal, 1.4 t lerde platinum) Uc kismi genis yuvarlaksa normal buji, uc kismi 0.5 dolma kalem ucu gibiyse platinum bujidir. iridyumda kullanabilirsiniz ama bobininize zarar verebilir. Plqtinumdan. Bi tik daha fazla cakar. Atesleme performasi yuksektir. Orjinal tercih etmeniz faydaniza olacaktir.

13-44-53-images76cd768d26be669e.jpg

• Beğen
Tepkiler: mertk ve Kaan.

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Platinum buji alacaksiniz gm nin astralarda kullandigi 2 cesit.(1.6 astralarda normal, 1.4 t lerde platinum) Uc kismi genis yuvarlaksa normal buji, uc kismi 0.5 dolma kalem ucu gibiyse platinum bujidir. iridyumda kullanabilirsiniz ama bobininize zarar verebilir. Plqtinumdan. Bi tik daha fazla cakar. Atesleme performasi yuksektir. Orjinal tercih etmeniz faydaniza olacaktir.

13-44-53-images76cd768d26be669e.jpg

[/QUO
Teşekkürler Zafer hocam, lpg için kimi kişiler iridyum kullanın diyor. Platinium ve iridyum yakıtta fark eder mi? Ayrıca benim aracın üzerinden çıkan kodu 55580961 ve ilk kullanıcısının değiştirme ihtimali çok düşük. Fakat aynı kodda ürün bulamıyorum. Kod farklılıkları var. Şaseyi veriyorum hepsi de uyumlu aracınızla diyorlar anlamadım

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın şase numarasını verin size yardımcı olurlar yoksa da üzerindekiler orj. ise kodları bujide yazar
Ustam teşekkürler. Şase verdim sorgulattım ama benim aracın orijinal kodu olan araç bulamadım. Sadece bir sitede Chevrolet için olan araçlara tavsiye edilen bir buji aynı koda sahip. Onun da fiyatı diğerlerine göre biraz daha uygun. Ama GM marka. Almaya emin olamadım.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Buji kodlariuretim yilina gore degiskenlik gosterebilir. Ama 2 cesittir. Yani 3 farkli kod vardir 1 adet platinum buji vardir3u de aynidir. Misal 1.4t cruze de farklidir, 1.4t astrada farklidir 1.4t insigia da farklidir mokkada farklidir. Ama hepside ayni bujidir. Platinumdur tek cesittir. Stok koduna takilmayin sadece ucu z diye gidip normal buji taktirmayin. Platin olacak 1.4 tlerde. Normal buji taktirirsaniz tekleme olur

• Beğen
Tepkiler: muceta ve Kaan.

muceta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji kodlariuretim yilina gore degiskenlik gosterebilir. Ama 2 cesittir. Yani 3 farkli kod vardir 1 adet platinum buji vardir3u de aynidir. Misal 1.4t cruze de farklidir, 1.4t astrada farklidir 1.4t insigia da farklidir mokkada farklidir. Ama hepside ayni bujidir. Platinumdur tek cesittir. Stok koduna takilmayin sadece ucu z diye gidip normal buji taktirmayin. Platin olacak 1.4 tlerde. Normal buji taktirirsaniz tekleme olur
Teşekkür ederim ustam aydınlattığınız için