Buji Su Kaçması

sekolii1841

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bugün astra aracımla sağlam bir suya girdim çıktım yanlışlıkla yola devam ederken motor lambası yandı arabanın deviri düştü ve gaz verirken motor silkelemeye başladı çok iyi bir ustamla konuştum direk su bujilere girmiş başka açıklaması yok dedi bu durumu daha önce yaşayan varmı acaba 2 3 gün çalıştırmadan bekliyeceğim motor ikaz lambası sönermi kuruyunca ?

Ekli dosyalar

• IMG_3851.JPG
    IMG_3851.JPG
    119.5 KB · Görüntüleme: 142

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Motorun sıcaklığına ve kaçan suya bağlı. Su fazla kaçtıysa buji çatlamış olabilir. Yarın çalıştırıp bi bakın sorun devam ediyorsa buji değişimine gitmekten başka çareniz yok malesef.

• Beğen
Tepkiler: sekolii1841

sekolii1841

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun sıcaklığına ve kaçan suya bağlı. Su fazla kaçtıysa buji çatlamış olabilir. Yarın çalıştırıp bi bakın sorun devam ediyorsa buji değişimine gitmekten başka çareniz yok malesef.

Arkadaşlarda bilgilensin asta h larda kronikmiş ateşleme bobini arızası 180 tl ye yenisini taktırdım bir damla su bobinin 3 bölmesinide bozmuş :))

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Vay arkadaş neresinden girmişte su hemen canına okumuş. Çok geçmiş olsun.

• Beğen

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Bende hiç anlamadım valla yani oraya su nasıl kaçar yada çok şaşırdım ama değiştirincede araç kendine geldi ..
Bende H kasada yaşamıştım, 2-3 gün araca dokunmadığın ik bahar dönemiydi. çalıştırınca motor su motoru izlenimi verdi. Hoop ustayı aradım tak "ateşleme bobini dedi" gittim 5 dakikada yenisi takıldı. dediğiniz gibi kronik...

• Beğen

Acemi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki normal bir araçta bujide nem olması neden kaynaklanır bilgisi olan varmı