Buji kizdirma rölesi beyin arizasi kandirmacasi

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 senede 3 kez buji kızdırma rölesi yada beyni denilen parça tech 2 cihazında çıkan ''kızdırma buji devresi açık'' hatasına karşılık değiştirildi.Yanında bujilerde değişiyor fakat 3-5 ay sonra yine arıza veriyordu ve sonuçta önce bujiler sonrada kızdırma beyni değişiyordu.Ancak sonradan gittiğim bir usta özel servise ben götüreyim arabayı dedi ve götürdü.Sonuç bu bir sürü zaman kaybı ve aldatılmacanın resmi.Takılan bujiler orjinal gm olmadıkça bu hatayı kısa zamanda veriyormuş.Benim gibi aldatılmayın.Bujileri siz almadıysanız taktırmadan önce mutlaka gm yazısını görün ve öyle taktırın.

denizhan-16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 DTH DİZEL KIZDIRMA ARIZASI SENSÖRÜ KRONİK OLARAK ARIZALI ARKADAŞLAR HEPİNİZ İÇİN SÖYLİYİM ELEKTRİK TEKNİSYENİ OLMASAM BU SORUNU ÇÖZEMEZDİM AYNI SORUN BENDEDE VARDI YAKLAŞIK 9 TANE SERVİS GEZDİM BUNLARIN İÇİNDE YETKİLİ SERVİSTE VARDI ÇOK ALAKASIZ YORUMLAR YAPTILAR YOK BUNLARIN POMPASI GERİ KAÇIRIYOR YOK KIZDIRMA BUJİLERİ ARIZALI BUJİLERİ KONROL ETTİK HEPSİ SAĞLAM KIZDIRMA BEYİNİ ARIZALIYDI DEĞİŞTİRDİK BU KEZ MOTOR +1 DERECENİN ALTINDA KIZDIRMA DEVREYE GİRİP LAMBASIDA YANIP MARŞ BASILDIĞINDA ARAÇ SORUNSUZ HEMEN ÇALIŞIYOR FAKAT İSTOP EDİP DAHA SONRA MARŞ BASILDIĞINDA KIZDIRMA IŞIĞI YANMIYOR VE ARAÇTA ÇALIŞMIYOR TEK ŞEY KALDI KIZDIRMA BEYNİNİ UYARAN BİR SENSÖR VAR TERMOSTATIN ÜZERİNDE DİR ARKADAŞLAR ONUDA SİEMENS MARKA SINI BULUP DEĞİŞTİRDİM FAKAT SORUN DEĞİŞMEDİ YANİ ODA SAĞLAMDI FAKAT SÖKTÜĞÜM ESKİ SENSÖRÜ EVDE TEST ETTİM BU SENSÖRÜ BUZUN İÇİNE KOYDUĞUMDA SOKET UÇLARINAKİ DRENCİ 4,7 K OHM OLARAK GÖSTERİYOR YANİ SENSÖR 4,7 OHMDA ARAÇ KIZDIRMASINI DEVREYE SOKUYOR VE ARAÇ ÇALIŞIYOR VE SENSÖRÜ 50 DERECE SICAK SUYA SOKTUĞUMDADA 1K OHM DEĞER VERİYOR EVET ARKADAŞLAR YANİ BU BİR KRONİK SORUN SERVİSLER VE OTO ELEKTRONİKÇİLERİ DAHİL SAÇMA SAPAN YORUMLAR YAPIP SORUNU ÇÖZEMEDİLER TEK YAPMANIZ GERKEN ELKTRONİKÇİDEN 3,5K LIK 5WATLIK TAŞ DRENÇ ALIP BU SENSÖRE GİDEN İKİ KABLODAN 1 KABLOSUNU KESİP BU DRENCİ ARAYA SERİ OLARAK BĞLAMAK, HERHANGİ BİR OTO ELEKTRONİKÇİSİNE BAĞLATIN ARACINIZ 50 DERECENİN ALTINDA İKEN HER SEFERİNDE MUTLAKA KIZDIRMA DEVREYE GİRECEK VE ARACINIZ ÇALIŞCAKTIR TÜM MASRAF 50 KURUŞTUR FAZLA DA VERMEYİN DİRENCE PARA HEPİNİZ BANA DUA EDECEKSİNİZ BEN SORUNUMU BÖYLE ÇÖZDÜM ÇOKTA MEMNUNUM BU OPELİN KRONİK BİR SORUNU HERKEZİN YERİNE BEN BU İŞİN ÜSTESİNDENDE GELDİM BANA POMPAN GERİ KAÇIRDIĞI İÇİN ARAÇ ÇALIŞMAZ DİYEN 30 YILLIK SERVİSEDE BU DRENÇLERDEN BİR AVUÇ VERDİM VEDE GÖSTERDİM SİSTEMİNİ ÇENESİDE KAPANDI PARANIZI SOKAĞA VE KAFASI BASMAYAN SENELERİN USTASIYIM DİYEN CAHİL VE SAHTEKARLARA KAPTIRMAYIN HİÇ BİR SERVİSTE BUNU TEST EDİP SORUNU ÇÖZEBİLECEK ADAM YOK BEN BUNU BİZZAT YAŞADIM İSTEYEN BANA CEPTENDE ULAŞIP SORABİLİR 0532 305 13 03 bu olay sadece dizel motorlar için geçerlidir HİÇ BİRŞEY BİLMİYORSANIZ BU SÖNSÖRÜN ÜSTÜNDEKİ SOKETİ ÇIKARIN ARACAINIZ MUTLAKA KIZDIRMA YAPACAKTIR FAKAT UZUN SÜRE KIZDIRMA YAPACAĞINDAN BUJİLERİN ÖMRÜNÜ YEMEKTEDİR O YÜZDEN TEK ÇÖZÜM 3,3K VEYA 3,5K VEYA EN FAZLA 3,9 K DEĞERİNDE 5WAT GÜCÜNDE TAŞ DRENÇ BAĞLAMAKTIR HEPİNİZE SAYGILAR. BURSA

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
bir ara bende eve ekmek alır gibi buji alıyordum...şimdi maşallahı var..bir de yandığı zaman tek değiştirmektense takım değiştirmek daha mantıklı galiba

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sıcakğı ve havaya göre kızdırma bujisi ne zaman ve nakadar devreye gireceği Tech2 ile yapılamıyormu? veya yeni yazılım ile ki bu kadar uğraşmışsınız? Yani motor sıcaklığı müşürü ile uğaraşacağınıza? bilmiyorum bilgim bu konudaa yok ama bence olması gerek diye düşünüyorum

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
O değilde 50 derecedeki motor/su sıcaklığında hala kızdırma bujisine ihtiyaç duyması asıl sorun değil mi?

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kızdırma buji rolesi arızası Astra j 1.3 bazen sabahları ısıtma bujisi işareti yanmıyor böyle olunca da araç marş uzatarak çalışıyor eğer farkedersem kontağı kapat aç yapıyorum düzeliyor sorunsuz çalışıyor ani ısı değişimi olduğu zamanlarda rastlıyorum yaz aylarında hiç yaşamadım kışında ayda 1 kez filan başına gelen önerisi olan var mi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kızdırma buji rolesi arızası Astra j 1.3 bazen sabahları ısıtma bujisi işareti yanmıyor böyle olunca da araç marş uzatarak çalışıyor eğer farkedersem kontağı kapat aç yapıyorum düzeliyor sorunsuz çalışıyor ani ısı değişimi olduğu zamanlarda rastlıyorum yaz aylarında hiç yaşamadım kışında ayda 1 kez filan başına gelen önerisi olan var mi
Yazın yanmaması normal hava sıcak olduğu için. Sizin yapacağınız arıza koduna bakıp bujileri kontrol ettirin bozuk varsa set halinde değiştirin sonra kızdırma bujisi rölesi vardır rengi açık mavi gri yada siyah dikdörtgen şeklindedir. Çift soketli olur onu değiştirin

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yazın yanmaması normal hava sıcak olduğu için. Sizin yapacağınız arıza koduna bakıp bujileri kontrol ettirin bozuk varsa set halinde değiştirin sonra kızdırma bujisi rölesi vardır rengi açık mavi gri yada siyah dikdörtgen şeklindedir. Çift soketli olur onu değiştirin
Şimdilik sorunsuz çalışıyor değiştirmek gerekir mi açıkçası karar veremedim 4 buji sağlamdı en son kontrol ettirdigimde

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Can1987