Buji Değişim periyodu

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Forumda aradım ancak buji ile ilgili birçok konu olmasına rağmen değişim periyodları ile ilgili kesin bilgiiye ulaşamadım. (Belki benim arama özürlü olmamdan kaynaklanabilir. :) Eğer aynı konu varsa herkestan özür dilerim :sorry: )

Bende 2001 corsa var. 1.4 benzinli. 80.000 km de 4 buji değişmişti. Şu anda 93.000 de. Son dönemde yakıt biraz artar gibi oldu. Bir sonraki yağ değişiminde (94.000 de) acaba bujileri de değiştirsem mi? Bujileri değiştirme periyodunun makbulu nedir? Bir de değişimde hangi marka ve model buji yi tavsiye edersiniz?

kovas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genel temayül 2 yağ değişiminde bir bujilerinde değişmesidir yani yaklaşık 15.000 km ancak daha erken devrede bujileride ara sıra ko0ntrol etmenizde fayda var

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burdan çıkacak sonuç bujiler değişecek. Bilgiler için teşekkürler.
Bir de şimdi yeni alacağım bujiler hangi marka ve model olmalı.
forumda Bosh 4 tırnak ve 2 tırnak olarak iki model önerilmiş. Tırnak artınca kalitede artıyor mu demek?
Yeni buji değiştirmiş arkaaşlardan da fiyatlar konusunda bilgi alma şansım var mı?
Teşekkürler.

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2 tırnak bosh bujiyi 20 ytl ye aldım.Çok memnunum.Bizim Zonguldak biraz pahalı İstanbul'da daha uygun olabilir.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal Gm bujisi kullanıyorum çok memnunum...her 10 bin km de bir bujiler yağ yağ filtresi ve hava filtresini de değiştiririm... :)

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger acarınız lpg lıyse kesınlıkle 15,000 km. benzınlıyse 15 ı gecırsende fazla bırsey olmaz ama en ıyı perıyod 15.000.. yakıta cok etkı yapar bobınlerın ömrunu uzatır yenı bujı

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben 42.000de bujileri ilk kez değiştim:p araba adeta 90hp'e düşmüştü değiştirince farkettim bujiler kömür olcakmış az daha gitse, yağda berbattı:( sakıncalı tabi benim gibi yapmayın ben umursamazlığımdan değiştirmedim. 100-200 ytl masraflardan kaçmak ilerde 1000-2000 ytl masraf açabilir.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
15.000 biliyorum ama yine de arada sırada kontrol edip temizlemekte fayda var ...