buji arızalı gözüküo ama .... :(

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pardon ateleme kutugu var tabi onda ben surekli benimkiyle karıstırıyorum 2.0 astra G de kablo var da

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
34FB' Alıntı:
bilgisayarda 3 numaralı buji ateşlemiyor yazdı.
buji deiştirdik yine yazdı.bujide sorun olmadığına göre bobin kesin arızalı dedi servis.belki daha önce birinizin başına gelmiş olabilir bilgilendirrsiniz die sordum
3 gün önce başıma geldi sabah yolda arıza ışığı yandı,servise götürdüm.Tech2 de 4 nolu silindirde ateşleme hatası verdi.4 tırnaklı Bosch marka bujilerden aldım ve hepsini birden değiştirdik.Tekrar denedik ama bu sefer arıza vermedi ... :(

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdellal' Alıntı:
3 gün önce başıma geldi sabah yolda arıza ışığı yandı,servise götürdüm.Tech2 de 4 nolu silindirde ateşleme hatası verdi.4 tırnaklı Bosch marka bujilerden aldım ve hepsini birden değiştirdik.Tekrar denedik ama bu sefer arıza vermedi ... :(
hıc sanmıyorum kı o bujıden olsun senın aracın gazlı mdellal onun ıcın bılgısayar saçmalar arac sacmalar kesın arızayı ancak sılerek gerı yanınca bıda bakarak emın olursunkı lpgdekı arac ateslemede olsun emısyonda olsun bı anlık arızalar verebılır

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Haklısın ama bu sefer 3.silindirde ateşleme hatası verdi.Daha önceleri ise lpg den dolayı arıza veriyodu.Nitekim bujileri söktümüzde kapkara ve çapak yapmış olduğunu gördük,özellikle de 3.bujinin ...

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle sorun bobindedir. Ama değilse bobin değiştikten sonrada sorunun devam eder. Ozaman bobini geri iade edersin. Aracından çıkan bobinin sana verilmesini yada saklanmasını talep et servisten.

turo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen ay benim 96 astra h.backdede benzer bir sorun yaşadım
Araba çekişten düştü,sürekli bir tekleme hali vardı.Şaşmazda tanıdığım bir ustaya götürdüm.Buji kablolarından olduğunu söyledi.Markasını bilmiyorum ama alman malı dört tane kablo 70 YTL+10 YTL.işçilik ödeyerek sorunu hallettik.
Buji kablolarını bi kontrol ettir.Belki onlarda bi problem olabilir.Kolay gelsin
Not:Bu arada buji kabloları maliyeti nedir acaba.Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turo' Alıntı:
Geçen ay benim 96 astra h.backdede benzer bir sorun yaşadım
Araba çekişten düştü,sürekli bir tekleme hali vardı.Şaşmazda tanıdığım bir ustaya götürdüm.Buji kablolarından olduğunu söyledi.Markasını bilmiyorum ama alman malı dört tane kablo 70 YTL+10 YTL.işçilik ödeyerek sorunu hallettik.
Buji kablolarını bi kontrol ettir.Belki onlarda bi problem olabilir.Kolay gelsin
Not:Bu arada buji kabloları maliyeti nedir acaba.Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.
bu aracta bujı kablosu yok arkadasım galıba mesajları dıkkatlı okumadın!!

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
lpg den ettiniğiniz tasarrufu servise bırakıyorsunuz...

biz heralde bi on yıldır kullanıyoz emin değilim pek yaklaşık o kadar musa da bilir... bizde tüp varken daha lpg dolum istasyonları yoktu normal sanayi tüpünden dolduruyoduk kompresörle... bize kazancı bi araba parası daha oldu hatta daha fazla... babamla oturup hesaplamıştık... ne kadar kar etmişiz sen düşün artık.... bu ülkede benzinli arabaya binilmez hele çok kilometra yapıyosan...

kusura bakmayın konu birazcık dağıldı sanırım ama belirtmek istedimmm