buhar problemi

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 2yıldır 99 astra var aynı sorun vardı hatta yazın normal fanı açtığımda bile oluyordu ama olayı yeni çözdüm.klimaın solundaki max yazan düğmenin üzerindeki ışığı yanık tut fanı 1.de tut sıcak konumuna getir(kış mevsiminde) böylece dışarıdan gelen nemli havayı içeri almamış içerideki havayı fandan geçirerek içerideki havayı kurutmuş olursun.içerideki havayı çok kurutuyor ama önünü görememekten iyidir arada camı açarsan temiz hava alırsın bu bilgiler kullanım klavuzundada var kışın klimayı gerek duymadıkça açıp kapama çünkü kapattığında rezistansındaki buzu eriterek içeri buğu olarak geri veriyor buğu önleyici spreyde kulandım bi dönem buğuyu camın üzerinde çözülmüş suya çeviriyor pek etkili değil tek yol başta anlattğım yöntem

sana katılmıyorum tam tersine kapalı konumundan açık konumuna getirin içeri hava girsin ısınırken buhar yapmadığını görürsünüz.uzun yola gidenler iyi bilir bunu.yalnız bu daha çok şehir dışında veya şehir içinde ama trafiğin çok yoğun olmadığı (önünüzdeki araç ile aranızın açık olduğu) durumlar için geçerli. aksi takdirde şehir içinde önünüzdeki aracın egzoz dumanını yersiniz.bu durumda da havayı içeriden alıp camı bir parmak indirmek en güzel çözüm oluyor.

-yada kaloriferi sıcak konumuna alıp tüm gücüyle cama verin, güneşliklerinizi aşağı indirin, böylece güneşlikle göğüs arasında kalan hava fazladan dolanarak nemi cok kısa sürede alacak, hem alttan hem üstten açılmaya başlayacaktır.tecrübeyle sabittir ben hep böyle yaparım..
-