buda benim Opelim :)

onrgcgl

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar abiler :) bende kendimce elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalıştım arabama. tabi bunları yaparken yardım aldığım oldu ama usta eli değmeden kendi ellerimle yaptım ne varsa :) aile arabası olduğu için ( evli değilim :D ) pek oynama yapamıyorum :) babadan izin çıktığı kadarıyla bu kadar oldu :)

Arabam fabrika çıkışlı 95bg olduğu için performansa yönelik geliştirmeye pek ihtiyaç duymadım taa ki bu zamana kadar o konuda da araştırma yaptım DTE Systems in ürünleri daha mantıklı ve uzun ömürlü gibi geldi bana. yazılıma karşıyım onuda belirteyim.

marşpiyel spoiler difizör ve lip sadece görsel amaçlı biraz daha güzel gözüksün diye. (boya işlerinden anlamadığım için bi tek onu ustasına bıraktım :D )
Ses sistemine faydası olsun diye hemde yol sesi gelmemesi için kapı içlerini komple bitüselfle kapladım.
Magicar marka uzaktan kumanda alarm sistemi uyguladım arabama. bunun sayesinde aracımı açık alanda 2km mesafeden çalıştırabiliyorum camları açabiliyorum yada klima kalorifer sistemini çalıştırabiliyorum. aynı zamanda anahtarsız giriş ve çalıştırmada var.
Ses sistemi olarak konsol görüntüsünü bozmamak için Necvox u tercih ettim. 4 kapı hoparlörüm pioneer. ayrıyetten daha güçlü bass sesi olması için ön koltukların altlarında da 2 tane 16cm lik sony nin üst serisi mid bass ı mevcut. kimisi için yetersiz kalabilir ama benim için çok çok iyi bir ses sistemi oldu :)
Tavan lambası küçük olduğu için toyota avensis in çıkma tavan lambasını taktım biraz büyük oldu bu sefer ama çok iyi bi aydınlatma oldu :)
Denemelik açık hava filtresi atmıştım faydasını gördüm ama bu aralar yakıt fiyatlarından dolayı çıkartmak zorunda kaldım :) yakıt sarfiyatı dışında performansa baya etkisi oldu özellikle alt devirlerde ki ölü gibi hareketleri gitti :)
3 sene kadar önce Pedalbox almıştım. arabamın 95bg olduğunu hissetmeye başladım.
Biliyorsunuz ki halojen ampullerin aydınlatması zayıf olduğu için uzun kısa ve sisleri önce xenon ve sonra led lerle değiştirdim.
Babam çoğu zaman camları açık unuttuğu için bi ufak devre yapıp ön camların otomatik kapanmasını ayarladım.

Şimdilik bu kadar para kazandıkça bişeyler yapmaya devam edeceğim :):)

IMG_20180115_164043fb417b58a31b289a.jpg

IMG_20180129_142406e6f2da887fb81473.jpg

IMG_20200630_155442be9557c548cae209.jpg

IMG_20201025_12310816278261cfc39bde.jpg

IMG-20200829-WA0003dfa3907b8b1771af.jpg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ellerinize sağlık, maşallah baya bişey yapmışsınız :)

• Beğen
Tepkiler: onrgcgl

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Maşallah kendi emeğinle birşeyler yapmışsın 👏🏻 Helal olsun

• Beğen

onrgcgl

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
teşekkürler hepinize elimden geldiğince ve maddiyatımın yettiğince bişeler yaptım işte..

• Beğen
Tepkiler: Murat

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Maşallah zamanında hakim gri 2013 DTC motor Corsamızla yapmayı düşündüğüm çoğu şeyi yapmışsınız, gözümde canlandı emektarım bi an :) Elinize emeğinize sağlık; iyi günlerde, kazasız belasız kullanın...

onrgcgl

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim @06Berkay bey :) bi kaç bişeyler daha var aklımda inşallah onları da yapıp paylaşımda bulunurum :)

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Rsnshn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ellerine sağlık çok güzel iş çıkarmışsın

• Beğen

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
@onrgcgl kardeşim eline emeğine sağlık güzel şeyler yapmışsın bende bir Corsa sever olarak arabama ufak tefek şeyler yapmaya çalışıyorum.
Keşke tavan lambanı Sport ve OPC'de kullanılan tavan lambasından taksaydın diyecem ama malesef türkiyede bulması çok zor ve neredeyse imkansız bazen facebook'ta corsa gruplarında dışarıdan getirten arkadaşlar satıyor ben ebay'da bulup İngilterede yaşayan arkadaşıma aldırdım gerçi daha sırada malzemesi hazır olupta elimizin değmediği otomatik yağmur far sensörü gibi retrofit uygulamalarda var ama inşallah yaz var kış var derken bir araya sıkıştıracaz :)))
Ben tavan lambasını şu şekilde yapıp önden söktüğüm ufak olanıda arkaya taktım.