Bu ses normal mi?

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et

Merhabalar. Aracın kabininden dahi duyuyorum bu sesi. Motorun üst tarafından değil de alttan geliyormuş gibi. Yoğun bir vınlama sesi. Fan değil far da değil :) sanki daha önce yoktu .

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, hareketli bir parçadan gelen sese benziyor. ilk önce V kayışı gergi bilyasına ve devirdaime bakmak lazım. Tabi direksiyon pompası da ses yapabilir. Gazı artırıp bir kontrol edin isterseniz ses de artıyor mu ?

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Merhaba, hareketli bir parçadan gelen sese benziyor. ilk önce V kayışı gergi bilyasına ve devirdaime bakmak lazım. Tabi direksiyon pompası da ses yapabilir. Gazı artırıp bir kontrol edin isterseniz ses de artıyor mu ?
Teşekkürler hocam valla artık her hafta bir şeyle uğraşmaktan yoruldum:))

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Gaz verince seste bir artış olmadı hocam

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Gaz verince seste bir artış olmadı hocam
hocam ben v kayış gergi bilyası ile devirdaimden şüphelendim, bu parçalar motordan hareket aldığı için gaz verdikçe ses artar diye söylemiştim. Tabi sesin artmaması sorunun oradan olmadığı anlamına gelmez ama kesin anlamak için ustayla test etmek lazım.ses çünkü bariz uğultu sesi.

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
hepimizin aynı durumdayız hocam allah kolaylık versin :)
Bakacak usta bulamıyorum sorun o:) zar zor 2 hafta uğraş sonucunda ısı sıcaklık sensörü arızasını çözdürdüm. Oksijen sensörü arızası devam ediyor araçta .arıza ışığı yakmıyor ama obd cihazda arıza görünüyor. Nasıl bir piyango çarptı anlamadım araba mı aldık dert mi aldık bilemedim :))