bu sefer bu adamı takdir ettim

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sarkozy arsızına en azından biri hareket çekmiş..

ntvmsbc'den alıntıdır
----

Gökçek'ten Sarkozy'ye sakız yanıtı

Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’yi uğurlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ağzındaki sakız dikkat çekti. Gökçek, “O da sakızla geldi. Birinin yanıt vermesi lazımdı” dedi.

AA
Güncelleme: 02:25 TSİ 26 Şubat. 2011 Cumartesi

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Ankara'ya gelişi sırasında, uçaktan inerken ''sakız çiğnediğini'' belirterek, ''Şahsen benim çok ağrıma gitti bu olay'' dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'yi Ankara'ya gelişi sırasında Esenboğa Havaalanı'nda karşılayan protokol üyeleri arasında yer aldığını hatırlatarak, ''Bu sırada Sarkozy uçağın merdivenlerinden ağzında kocaman bir sakız çiğneyerek indi. İnerken bir ara durdu ve yine çiğnemeye devam etti, etrafı süzdü. Ondan sonra da aşağı indi'' dedi.
Gazetecilerin aprona alınmadıkları için bu olaya tanık olmadığını ifade eden Gökçek, ''Muhabirler ve kameramanlar VIP salonunun dışında bekledikleri için bu anı göremediler. Orada biz protokol görevlileri olarak buna tanık olduk ve şahsen benim çok ağrıma gitti bu olay'' diye konuştu.

Sarkozy'nin daha önce Fransa'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de benzer bir saygısızlık yaptığını vurgulayan Gökçek, şunları kaydetti:
''Ben de onu yolcu ederken, araban indiğinde, uçağa binerken, daha sonra da havaalanından gönderirken sakızı bir an olsun ağzımdan çıkarmadım. Birisinin buna cevap vermesi lazımdı. Ben de diplomatik olarak buna cevabı verdiğimi düşünüyorum. Hani 'tekabüliyet' diye bir şey vardır. Alındılarsa böyle kabul etsinler.''
Olaya ilişkin görüntülerin ekranlara yansıdığını ve izleyen çok sayıda kişinin sosyal paylaşım sitesi ''twitter'' aracılığıyla kendisine destek verdiğini anlatan Melih Gökçek, ''Her 100 kişiden 98'i yoğun teşekkür ve sevgide bulunuyor'' dedi.
G-20 Dönem Başkanı sıfatıyla Ankara'ya gelerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Sarkozy'yi Esenboğa Havalimanı'ndan Ankara Vali Yardımcısı Celal Dinçer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Bernard Emie uğurlamıştı.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Takdir ettim...Kim ne derse desin ülkemin kendine olan güveninin yansımasıdır bu davranış...:)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o terbiyesiz herife kim hareket çekerse desteklerim.

görüntülerinde tavırlar falan sinir bozucuydu herifin zaten. keşke Cumhurbaşkanı'mız da haddini bildirseydi...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son 10 yıldır dısarıya ıyı tepkı verıyoruz en azından bunu yapıyoruz ıcerde ne kadarda tepkısız olsakda

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iş orada adamın ülkeye gelirken sakız çiğneme cüretini gösterememesinde ,merak ediyorum ATATÜRK yaşasaydı karşısına bu cüretle çıkabilirlermiydi, yoksa zamanında olduğu gibi sıçan gibi sine sine mi gelirlerdi,iş işten geçmiş uğurlarken sakız çiğnesen ne yazar,uğurlamaya gitmesen ne yazar ben olsam uğurlamaya da gitmezdim...

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavır güzel ama keşke bu tavırları başka konularda da görebilsek. "One minute" tavrına benzer, göstermelik, puan toplamaya yönelik bir hareket. Mesela tutarlı bir şekilde her yerde tavrını koyabilmek.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iş orada adamın ülkeye gelirken sakız çiğneme cüretini gösterememesinde ,merak ediyorum ATATÜRK yaşasaydı karşısına bu cüretle çıkabilirlermiydi, yoksa zamanında olduğu gibi sıçan gibi sine sine mi gelirlerdi,iş işten geçmiş uğurlarken sakız çiğnesen ne yazar,uğurlamaya gitmesen ne yazar ben olsam uğurlamaya da gitmezdim...

+1923
bu adamı sınırdan içeri sokmak hata bi kere. soktuysanızda haddini bildirmek gerekir. bakalım sonuçları geri dönüşümü nasıl olacak

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+1923
bu adamı sınırdan içeri sokmak hata bi kere. soktuysanızda haddini bildirmek gerekir. bakalım sonuçları geri dönüşümü nasıl olacak
valla ben olsam arap ülkelerine benzemeye çalışacağıma onları kendime benzetir,ayartır safıma katar iyice güçlenir sonra da ab ve amerikanın biryerlerini bellerdim :D siz kimsiniz de hap kadar bulgaristanı,açlıktan kırılan yunanistanı,daha düne kadar sakız bile çiğneyemeyen romanyayı TÜRKİYE'den büyük görürsünüz siz kimsiniz de buraya sakızla geliyorsunuz ib...eler

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
heh işte herifin suratına suratına Cengiz abinin son cümlesi söylense on numara olurdu...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
:)

Sidik mi yarıştırıyorsun mübarek adam!

Tam Gökçek'ten beklenecek bir davranış olmuş. O sakız çiğniyordu, ben de çiğnedim. Çocuk gibi, Allah'ım ya... :)

Tepki verilecekse -ki verilmeli elbette- bunun çok daha farklı yolları var.