Bu sabah baktığımda motor boyle oluyordu sorun ektedir

Ferhat.21

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Opel astra j 2017 Araba gaz almıyor motor tireyerek duruyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ferhat bey öncelikle geçmiş olsun, aracınız ne kadar zamandır LPG ile kullanılıyor. Uzun süredir kullanılıyorsa aracınızı öncelikle kompresyon testine sokturmalısınız. Bunun dışında gün içersinde tekrar yapıyormu ? Yoksa sadece sabahları ilk çalıştırmada mı oluyor ?

Ferhat.21

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ferhat bey öncelikle geçmiş olsun, aracınız ne kadar zamandır LPG ile kullanılıyor. Uzun süredir kullanılıyorsa aracınızı öncelikle kompresyon testine sokturmalısınız. Bunun dışında gün içersinde tekrar yapıyormu ? Yoksa sadece sabahları ilk çalıştırmada mı oluyor ?
Hocam aracı 2 senedir lpg kulanıyorum 60 binde. Hayır dün hiç bir problem yoktu. Sadece geçen hafta suyu depodan akıtıp hareret yaıyordu onu tamir etirdim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam, o zaman şu şekilde ilerlemekte fayda var. Aracınız da en son hangi istasyondan yakıt almıştınız. Yakıt seviyesini çeyrek depo altına düşürmeyin. Belkide yakıt kaynaklı bir problem olabilir, ayrıca son bakım üzerinden kaç kilometre geçti. Buji veya bobin kaynaklı sorun yaşamanızda muhtemel...

Ferhat.21

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam, o zaman şu şekilde ilerlemekte fayda var. Aracınız da en son hangi istasyondan yakıt almıştınız. Yakıt seviyesini çeyrek depo altına düşürmeyin. Belkide yakıt kaynaklı bir problem olabilir, ayrıca son bakım üzerinden kaç kilometre geçti. Buji veya bobin kaynaklı sorun yaşamanızda muhtemel...
Hocam opet petrolden aldım. Bakımı 2 hafta önce yaptım 100 km dahi halen gitmedim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hararet neden yaptı sistemde havası alındını

Ferhat.21

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hararet neden yaptı sistemde havası alındını
Hocam yolda giderken su biti su doldurdum eve geldim arabanın su damlatığını fark etim su deosunun kapagını açtım aracı çalıştırdım su hemen boşalmaya başladı sonra geri fışkırdı. Bende tamirciye götürdüm borusu delinmiş su ondan bitiyor dedi hortumu degiştirdi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracın lpgsini arka vanadan kapatın ve deneyin bir süre benzinde

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam yolda giderken su biti su doldurdum eve geldim arabanın su damlatığını fark etim su deosunun kapagını açtım aracı çalıştırdım su hemen boşalmaya başladı sonra geri fışkırdı. Bende tamirciye götürdüm borusu delinmiş su ondan bitiyor dedi hortumu degiştirdi
Erken fark ettiyseniz sorun çıkmaz ama üzerine gittiyseniz conta yakmış olabilir hasip ustasına dediği gibi bir kompresör testi yaptırın

Ferhat.21

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Erken fark ettiyseniz sorun çıkmaz ama üzerine gittiyseniz conta yakmış olabilir hasip ustasına dediği gibi bir kompresör testi yaptırın
Tm usta yardımın için tşk. Şimdi teste götürücem